صحبت‌های تیم کوک در برنامه Mad Money شبکه CNBC

این قسمت برنامه نیز مثل اپیزودهای قبلی Mad Money برنامه تلویزیونی اقتصادی دو قطبی کننده‎ی شبکه CNBC به نظر می آمد تا اینکه مجری، جیم کرامر تماسی را از “تیم از کالیفرنیا” دریافت کرد. همانطور که تا الان حتما حدس زده‎اید، این تیم کسی نبود جز مدیر عامل شرکت اپل، تیم کوک که همین امر باعث تشویق و شادی حاضرین در سالن برنامه شد.

کوک صحبتش را با تبریک گفتن به کرامر برای “10 سال عالی با برنامه‎ی Mad Money” آغاز کرد اما مشخص بود که برای گفتن چیزهای دیگری تماس گرفته است. اولین مطلب، اپ پژوهش پزشکی اپل با نام ResearchKit بود که روز دوشنبه از آن رونمایی شد و تا کنون بیش از 10 هزار نفر در آن ثبت نام کرده‎اند.

1

در ادامه بحث حول Apple Pay شکل گرفت و تمام موفقیت‎هایی اپل که از زمان انتشار Apple Pay در اکتبر سال قبل تا به الان و بعدتر با ساعت اپل، تجربه کرده است. با تشکر از CNBC می‎توانید ویدئوی این مصاحبه را اینجا ببینید. (متاسفانه فرمتش فلش است.)

اگر نمی‎توانید یا حوصله دیدن این کلیپ را ندارید، در ادامه بخش‎های مهم این گفتگو نوشته شده است:

کرامر : رقابت، آیا احساس می‎کنین که دیگه پشت سرش گذاشتین یا اینکه هر روز که به سرکار میرید به فکر این هستید که ممکنه یه نفر یه تله موش (حیله جدید) بهتر داشته باشه؟

کوک : ما همیشه پارانویید هستیم. ما پارانوییدی زندگی می‎کنیم. ما همیشه می‎خواهیم که بهترین محصول رو داشته باشیم و اگر هم کسی هم نباشه که کنارش بزنیم، سعی می‎کنیم با محصولات خودمون که در حال فروش هستند، رقابت کنیم.

کرامر: بگذارید از اوضاع کارهاتون بپرسم. در مودر ماشین، خانه می‎دانم- فکر می‎کنین که اینها مرزهای جدید هستند یا مرز جدیدی هست که من از آن خبر ندارم؟ یا من زیاد بزرگ فکر نمی‎کنم؟

کوک :خب من فکر می‎کنم این دو تایی که نام بردید، همون بزرگ‎ها هستند. تصور من اینه که سلامتی بزرگترین بین این‎هاست چون برای سال‎ها مردم شدیدا به یک نفر وابسته بودند تا وضعیت سلامتی‌شون رو براشون مشخص بکنه. و حالا این دستگاه‎ها در اصل به مردم این امکان را می‎دن تا خودشون وضعیت سلامتی و تندرستی خود رو پیگیری و مدیریت کنن. بنابراین من فکر می‎کنم که این بازار به طرز قابل‎توجهی دست کم گرفته شده.

کرامر : متخصص قلبم به من گفت که در زمان عمر ما، ساعتی خواهیم داشت که می‎تونه دیابت یا قند خون رو مانیتور کنه و حتی سرطان رو تشخیص بده. همه‎ی اینها به خاطر سیستم اپی که شما ساخته‎اید و به خاطر HealthKit. فکر می‎کنین این در قلمرو زمانی عمر ماست؟

کوک :اوه بله مطمئنا این طور فکر می‎کنم. مطمئنا. میدونید، کشف و علاج کردن بعضی از این بیماری‎ها، امید به زندگی را خیلی بالاتر از چیزی که الان هست می‎کنه تا در این حالت بتونیم از Mad Money برای 50 سال دیگه هم لذت ببریم!

با اینکه کرامر و کوک تعارف و تمجید‎های زیادی را با یکدیگر در این تماس تلفنی رد و بدل کردند اما این تحلیلگر رُک همیشه اپل را تحسین نکرده است. در سال 2013، او بخشی را در Mad Money راه انداخت با شعار “بدون داشتن محصولی که چشمهایمان را خیره کند، چند دلیل را برای داشتن APPL پیدا کرده‎ام”.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا