دانلود نرم افزار ربات ساز کوچک Tiny Robot Maker برای ios

ربات ساز کوچک Tiny Robot Maker

آنچه والدین باید بدانند:
والدین باید بدانند که ربات ساز کوچک اجازه طراحی ربات را روی صفحه نمایش به کودک می‌دهد که سپس می‌تواند آن را روی کاغذهای رنگ‌آمیز، کارت‌های رنگی یا به صورت تمام رنگی چاپ کند. روند طراحی، کودک را به صورت قدم به قدم در خلق و اضافه کردن قابلیت‌های مختلف به هر قسمت راهنمایی می‌کند. هیچ راهنمای متنی وجود ندارد و روش کشیدن و رها کردن در برنامه کارها را ساده می‌کند. تصاویر و کارت‌ها در گالری ذخیره می‌شوند و از همان جا قابل چاپ می‌باشند.

ربات ساز

بچه‌ها چه چیزهایی با ربات ساز کوچک یاد می‌گیرند:

موضوع: هنر
مهارت‌ها: خلاقیت – ارتباط

ایجاد انگیزه:
درست کردن ربات‌های مختلف با ربات ساز در ابتدا می‌تواند انگیزه خوبی برای کودک باشد، اما به مرور تکراری می‌شود. رنگ‌آمیزی ربات‌ها روی کاغذ باعث سرگرمی بیشتر می‌شود.

مسیر یادگیری:
بچه‌ها به کمک انتخاب‌های موجود و قدم به قدم روبات‌ها را طراحی می‌کنند. هر چند که جایی برا خلاقیت خارج از انتخاب‌ها موجود وجود ندارد اما کودک برای هر قسمت انتخاب‌های متعددی دارد و می‌تواند ترکیب‌های بسیاری ایجاد کند.

ربات ساز

پشتیبانی:
بچه‌ها می‌توانند روند یادگیری را با درست کردن کارت‌ها برای دوستانشان یا رنگ‌آمیزی آن‌ها برای خود یا دیگران بسط دهند. همه‎ی چیزهایی که در ربات ساز ایجاد می‌گردند در گالری ذخیره می‌شوند و بعدها دوباره قابل استفاده خواهند بود.

ربات ساز

ربات ساز چطور کار می‌کند؟
بچه‌ها ابتدا شکل اولیه ربات را از بین مثلث، مستطیل، استوانه یا بیضی انتخاب می‌کنند. سپس می‌توانند رنگ بدن را تغییر دهند، سر، دست‌ها، پاها، اجزای صورت و آنتن به آن اضافه کنند. وقتی کار تمام شد، با زدن Check کار آنها در گاری ذخیره می‌شود. از طریق گالری می‌توانند صفحات تمام رنگی یا مناسب رنگ‌آمیزی، کارت‌های یادداشت، کارت دعوت، و کارت تولد ایجاد کنند. این موارد ایجاد شده در گالری دستگاه ذخیره می‌شوند و از آنجا قابل چاپ هستند.

ربات ساز

آیا ربات ساز اپلیکیشن خوبی است؟
امکان اینکه متوجه قابلیت چاپ کارت نشوید و فقط غرق طراحی ربات‌ها شوید وجود دارد. از این منظر، ربات ساز کوچک، اپلیکیشن محدودی است. ساخت ربات‌ها ساده است، ولی از فرمول خاصی پیروی می‌کند. دست‌ها فقط به یک نقطه متصل می‌شوند. همین‌طور پاها و سایر اجزای بدن. همه اجزای ربات باید متصل شوند تا بتوان آن را ذخیره کرد تا از گالری قابل چاپ باشند. ایجاد کارت یا الگوهای رنگ‌آمیزی از چیزی که خود کودک درست کرده، قابلیت جذابی است که هدف کلی اپلیکیشن را به کلی عوض می‌کند. باز هم تکرار می‌کنیم که انتخاب‌های خیلی زیادی برای شخصی‌سازی مثل اضافه کردن نام و پیام‌های شخصی وجود ندارد، ولی برای کودکان بسیار جذاب است که چیزی که خودشان خلق کرده‌اند (هر چند که خیلی برایش خلاقیت به خرج نداده باشند) را به صورت چاپ شده ببینند.

ربات ساز

در ربات ساز خانواده می‌توانند در مورد چه چیز حرف بزنند؟
خانواده‌ها می‌توانند درباره ربات‌های خلق شده توسط کودکان صحبت کنند. آیا آن ربات اسمی هم دارد؟ چطوری هستند: روبات خوب یا شیطانی؟
اجازه دهید بچه‌ها از مواد بازیافتی مثل جعبه کفش، فویل‌های آلومینیومی، دستمال کاغذی، لوله دستمال توالت و هر چیزی که پیدا می‌کنند ربات بسازند.

دانلود این برنامه: Download

 

commonsensemedia

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا