10 پیشرفت برتر دنیای تکنولوژی که زندگی را تغییر میدهد

همانطور که می دانیم تکنولوژی فرآیندی است که انسان ها از طریق آن به دخل و تصرف در طبیعت می پردازند، تا از آن طریق نیازهایشان برآورده شود. در این پست قصد داریم ده مورد از پیشرفت های دنیای تکنولوژی که بی شک تحول بزرگی در زندگی ما ایجاد خواهد کرد بررسی کنیم.

10- tooth sensors

مربوط به حسگرهای دندانی است که به ما کمک می کند عفونت های باکتریایی را شناسایی کنیم و با کمک این وسیله می توانیم بدون مراجعه به دندانپزشک دندان های خود را ترمیم کنیم.

download (1)

9- wing roller coaster

مربوط چرخ و فلک ( کشتی چرخان) می باشد که بالدار است و در آن بالن  هایی توسعه یافته و چرخ و فلکی شکل وجود دارد که مسافران درقسمتی امن قرار می گیرند و خیال می کنند که باد در حال وزیدن است در صورتی که باد نگران کننده ای نیست.

9

8- oculus rift

پنجره ای گرد و شکاف دار به نام آکولوس ریفت می باشد. آکولوس ریفت ( پنرجه شکافدار) یک هدست مجازی است که صنعت بازی را به کلی دگرگون کرده است و از تکنولوژی خاصی بهره برده که تصاویر زیبایی را ایجاد کند.

8

7- parallela

هفتمین کشف دنیای تکنولوژی وسیله ای به نام پاراللا می باشد که این وسیله یک تحول عظیم در ساخت رایانه ایجاد کرده است و از تکنولوژی هسته ای استفاده می کند.

7

6- 4k tv

تلویزیون 4k می باشد این فناوری آخرین تکنولوژی صنعتی در زمینه تلویزیون دیجیتال محسوب می شود. تلویزیون های 4k قادرند تصاویری با اندازه 4 برابر تلویزیون های HD نشان دهند.

download

5- smart watches

ساعت هوشمند پنجمین تکنولوژی برتر اخیر می باشد که به وسیله آن می توانید اعمال معمول خود را با اتصال این ساعت به گوشی یا تبلت خود انجام دهید. همچنین این ساعت می تواند شما را از آخرین بروزرسانی در نرم افزارها آگاه کند.

5

4- water producing billboard

بیلبوردهای تولید کننده آب هستند، این بیلبوردها قادرند روزانه 26 گالن آب تولید کنند و 5 مرحله سالم و محافظ محیط زیست تشکیل شده اند و می توانند در شهرهای بزرگ برای مقابله با کم آبی و آسیب به انرژی مورد استفاده قرار گیرند.

4

3- google glass

عینک گوگل نیز یکی از برترین پیشرفت های تکنولوژی است که خیلی زود محبوبیت بسیار زیادی به دست می آورد. مردم با قرار دادن این عینک در چشمان خود قادر خواهند بود هرآنچه که در اطراف مشاهده می کنند خیلی سریع اطلاعات گسترده ای پیرامون آن به دست آورند.

3

2- myo

جدیدترین نسل myo  وسیله ای است که بین مچ و آرنج بسته می شود و به گونه ای طراحی شده که در جهت حفظ  الکترولیت خون موجود در رگ ها عمل کند.

download (2)

1- argus retinal prosthesis system

سیستم پروتزی به نام “تیزبین ” است و هدف از طراحی آن بازگرداندن قدرت بینایی به افراد نابینای مطلق یا نسبی می باشد . در این وسیله ابتدا از تصاویری توسط دوربین های زیادی که در آن تعبیه شده گرفته می شود و سپس اطلاعات مربوط به این تصاویر به هسته مرکزی دستگاه ارسال شده و از آنجا به مغز افراد نابینا منتقل می شود.

1)

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا