تاچ آی دی در آی او اس 7.1 به‌درستی کار نمی‌کند

برای بعضی از کاربران، تاچ آی دی در آی او اس 7.1 به‌درستی کار نمی‌کند.

اپل چند روز پیش به‌روزرسانی نرم‌افزاری iOS 7.1 خود که حاوی برطرف نمودن تعدادی اِشکال، بهبود عملکرد و یک سری ویژگی های جدید بود، منتشر نمود.

در میان پیشرفت ها این مورد به چشم می‌خورد: صحت و قابلیت اطمینان بیشتر Touch ID. برای اکثریت قریب به‌اتفاق صاحبان iPhone 5s، به نظر می‌رسد پس از به‌روزرسانی، تاچ آی دی در آی او اس 7.1 بهتر و سریع تر کار می‌کند.

تاچ آی دی در آی او اس 7.1

از سوی دیگر، افزایش پست‌ها روی تالار های پشتیبانی اپل، به روشنی حاکی از این است که تعداد کمی از دارندگان iPhone 5s، گرفتار مشکلات مختلفی با این حسگر شده‌اند.

مشکلات از کار نکردن تاچ آی دی در آی او اس 7.1 گرفته تا گاه و بیگاه کار کردن، مشکل در شناسایی اثر انگشت، اثر انگشت های ذخیره‌شده در iOS Settings > Touch ID & Password به‌صورت مرموزی پاک می‌شوند و غیره، متفاوت هستند.

و اما برای شما تاچ آی دی در آی او اس 7.1 چگونه کار می‌کند؟

فردی در تالارهای پشتیبانی اپل این‌گونه نوشته است:

پس از نصب iOS 7.1 قسمت Touch ID از کار افتاد. زمانی که انگشت خود را روی حسگر قرار می دهم، چیزی روی نمی‌دهد. دستگاه را دوباره راه‌اندازی کردم و TouchID را خاموش و روشن کردم. هیچ‌کدام از این اعمال مشکل را برطرف نکرد.
هم اکنون سعی می‌کنم اثرانگشت جدید را ثبت کنم اما حتی زمانی که انگشت خود را روی آن قرار می دهم، اسکن هم کار نمی‌کند. عملاً هیچ کاری انجام نمی‌شود. چنین احساس می‌کنم که حسگر خراب شده باشد…

فرد دیگری بیان کرده، Touch ID پس از دوباره راه‌اندازی دستگاه،، رمز می‌خواهد، نویسنده پست گفته که این کار نیز بی‌فایده بوده است.

کاربر ناراضی دیگری گزارش داده است که نتوانسته است انگشت جدیدی در iOS Settings > Touch ID & Password، تعریف نماید. در پست آمده «حتی به انگشت من واکنشی نشان نداد.» «هیچ لرزشی، هیچ. پس از چند ثانیه صبر کردن، دوباره‌کار کرد اما تنها تا لرزش بعدی. اکنون هیچ کاری انجام نمی‌دهد.»

برخی افراد اظهار داشته‌اند، Touch ID تنها زمانی کار می‌کند که آنها iPhone خود را به شارژر متصل کرده‌اند.

برای شروع، شما باید در بخش Touch ID & Password از برنامه Settings، نرم‌افزار iPhone Unlock را فعال نمایید. به نظر می‌رسد که iOS 7.1، گزینه iPhone Unlock را حداقل برای بعضی کاربران خاموش کرده باشد.

تاچ آی دی در آی او اس 7.1

سپس، سعی کنید اثر انگشت های ذخیره‌شده خود را از برنامه Settings پاک‌ کنید و دوباره اضافه نمایید.

افرادی که مشکلات مختلفی با Touch ID دارند (با اشتراک در عملکرد نادرست یا عدم رفتار صحیح حسگر) به نظر می‌رسد که این مشکلات ناشی از یک اِشکال نرم‌افزاری است که می‌تواند به‌راحتی با یک به‌روزرسانی ساده نرم‌افزاری مرتفع گردد.

طبق معمول، اپل هنوز وجود این مشکل را تأیید نکرده است.

 

idownloadblog

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا