چگونه مشکل تاچ آیدی iOS 8.3 در اپ استور را برطرف کنیم؟

iOS 8.2 شامل چندین باگ بود که اپل تلاش کرد تا آن‌ها را در iOS 8.3 برطرف سازد. اما با وجود تصحیح بیشتر آن‌ها هنوز مشکل دیگری وجود دارد؛ مشکل مربوط به سنسور اثر انگشت. اگر شما هم چنین ایرادی داشته‌اید، این راهنما می‌توانید به شما کمک کند تا آن را حل کنید.

این مشکل در برخی موارد مربوط به عدم کارکرد صحیح تاچ آیدی در تایید خریدهای اپ استور می‌شود و اگرچه این مسئله آن طوری نیست که نشود با آن کنار آمد ولی به لطف این راهنما می‌توانید با چند مرحله‌ی ساده آن را برطرف کنید.

4

به طور عادی ما به کاربران توصیه می‌کنیم قبل از دنبال کردن هر کدام از راهنماهای قدم به قدم ما از دستگاه‌های خود پشتیبان گیری کنند، ولی در این مورد احتمالاً مشکلی پیش نخواهد آمد.

لطفاً در نظر داشته باشید که این مراحل بر روی دستگاهی با iOS 8.3 امتحان و بررسی شده و ما تایید می‌کنیم که مشکل ما را حل نموده است. البته باید بگوییم که ممکن است حتی با پیگیری راهنمای درون این مطلب هم به نتیجه‌ی دلخواه خود نرسید و در این صورت باید با مشکل خود کنار آمده و تا انتشار iOS 8.4 یا بتایی از آن صبر کنید.

بدون هیچ حرف اضافه‌تری به سراغ راهنما می‌رویم.
مرحله‌ی ۱: از صفحه‌ی خانگی خود، اپلیکیشن تنظیمات را باز کرده و به سراغ Touch ID & Passcode بروید.
مرحله‌ی ۲: گزینه‌ی iTunes & App Store toggle را برابر OFF قرار دهید.

2

مرحله‌ی ۳: دستگاه خود را به وسیله‌ی نگه داشتن همزمان دکمه‌های home و sleep/wake خاموش و روشن کنید.
مرحله‌ی ۴: دستگاه خود را با وارد کردن رمز عبور آن قفل گشایی کرده و مراحل Settings > Touch ID & Passcode را تکرار کنید.
مرحله‌ی ۵: در پایان، گزینه‌ی iTunes & App Store را دوباره ON کنید. اکنون مشکل باید برطرف شده باشد.

1

به نظر می‌رسد با توجه به بازتاب‌ها و بازخوردهایی که از تعدادی از خوانندگان خود داشتیم این عمل باعث می‌شود قابلیت تاچ آیدی ذاتاً بازخوانی شود؛ بنابراین هنگامی که شما تاچ آیدی اپ استور را خاموش، ریبوت و دوباره روشن می‌کنید، امید است که این مشکل که باعث آزار تعداد دیگری از کاربران هم شده از بین برود.

3

به جز این و یکی دو مورد کوچک دیگر، به نظر می‌رسد iOS 8.3 به خوبی وظایف خود را انجام داده و به روز رسانی روانی است که برخی مشکلات را برطرف می‌سازد. اپل سرعت انتشار چرخه‌ی نرم افزاری خود را با iOS 8 افزایش داده و همان طور که می‌دانیم iOS 8.4 هم اکنون به صورت بتا منتشر شده، بنابراین منتظر اخبار بیشتر ما درباره‌ی به روز رسانی‌های نرم افزاری مرتبط با این شرکت باشید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا