ماشین جدید پریوس شرکت تویوتا

شرکت خودروسازی ژاپنی تویوتا، به‌ تازگی از خودروی هیبریدی خود یعنی «پریوس» (Prius) رسما رونمایی کرده است

سوخت مورد نیاز این خودرو را بنزین و انرژی الکتریکی تامین می‌کند. طراحی ظاهری سری «پریوس» (Prius) مانند یک خودروی عادی نبوده است . با معرفی این خودرو توسط شرکت تویوتا در شهر لاس‌ وگاس ، به نظر می‌ رسد که تویوتا بیگانگی این خودرو را نسبت به دیگر محصولات مشابه، دو برابر کرده است.

2015-09-09_211513
نسل چهارم پریوس، مثل دیدن یک کفش عجیب در ویترین شرکت تویوتاست. توسعه‌ی این سری خودرو در دهه‌ی اخیر، توانسته است توجه بسیاری از کاربران و کارشناسان این صنعت را به خودروهای بنزینی-الکتریکی یا همان هیبریدی جلب کند. به نظر می‌رسد که تویوتا این بار به شکل دیگری به بحث خودروهای هیبریدی ورود کرده است. چرا که پریوس جدید را با شعار «این فقط درباره‌ی یک گالن بنزین در 100 کیلومتر نیست» (It’s not just about MPG anymore) معرفی کرده است. البته کم کردن میزان مصرف سوخت تا 10% حرکتی انقلابی‌ در صنعت خودروسازی به‌شمار نمی‌رود. به همین دلیل تویوتا تمرکز خود را روی طراحی و فن‌آوری‌های جدید پریوس گذاشته است.

Toyota-Prius-back
بریدگی‌ها و شیار‌های موجود در طراحی این خودرو، شرایط دینامیک بسیار مناسبی را برای پریوس فراهم می‌کند. در نظر داشته باشید که این موضوع تاثیر زیادی بر مصرف سوخت و نحوه‌ی شتاب گیری خودرو دارد. با نگاهی کارشناسانه به خودروی جدید تویوتا به‌راحتی می‌توانید سایه‌ی خودروی هیدروژنی این تولیدکننده‌ی ژاپنی یا همان «میرای» (Mirai) را در آن مشاهده کنید. چرا که بخش زیادی از طراحی این خودرو مشابه میرای است.

از سوی دیگر طراحی داخلی پریوس، بسیار ساده اما کاربردی است. یک صفحه‌ی نمایش لمسی در وسط کنسول، کنترل بسیاری از المان‌های خودرو به همراه نقشه‌ی راهنما را در اختیار کاربر قرار می‌دهد. همچنین داشبورد و فرمان پریوس، بسیار ساده طراحی شده‌اند. در این ماشین چند صفحه نمایش به کار گرفته شده و  بزرگترین صفحه نمایش آن 2.4 اینچی و وسیع ترین صفحه نمایش استفاده شده 0.6 اینچی است . در قسمت پایینی ماشین نیز از یک صفحه نمایش 0.8 استفاده شده است ، این صفحه نمایش ها بزرگ تر و بهتر از صفحه نمایش های استفاده شده در پریوس 2015 است.

Toyota-Prius-interior

بر اساس اعلام رسمی تویوتا، پریوس در دی ماه سال جاری (اوایل 2016 میلادی) به بازار‌های جهانی عرضه خواهد شد.

mashable

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا