سرمایه گذاری 50 میلیون دلاری تویوتا برای هوش مصنوعی اتومبیل

صنعت خودرو برای هوشمند کردن و تقویت هوش مصنوعی اتومبیل های نسل جدید سرمایه گذاری کرده و در تلاش برای تقویت آن است

در کنفرانس مطبوعاتی روز جمعه ، تویوتا اعلام کرد که برای تحقق این اهداف 50 میلیون دلار سرمایه گذاری کرده است . این شرکت همچنین گفت که در حال همکاری با 2 دانشگاه استانفورد و MIT برای به سرعت بخشیدن تحقیقات هوش مصنوعی اتومبیل ها است که بخش از آن به خودروهای بدون سر نشین مربوط می شود.

البته لازم به ذکر است شرکت هایی چون گوگل و Uber در زمینه تولید خودروهای هوشمند پیشتاز هستند و هر دو نمونه هایی عملی نیز از این دست روانه خیابان ها کرده اند. گوگل که از شش سال پیش تحقیقات در این زمینه را آغاز کرده است، قول داده تا سال 2020 خودروهایی کامل و بی نقص با توانایی رانندگی خودکار به بازارها عرضه کند.

2015-09-05_193208

به گفته یکی از مدیران ارشد تویوتا ، هدف اصلی این تحقیقات کمک به از بین بردن تلفات ترافیک است . افراد مسن که توانایی های یک شخص جوان را ندارند در خیابان ها با خطر بزرگی روبرو هستند و هر لحظه ممکن است که یک ماشین با آن ها برخورد کند که آمار این تلفات نیز کم نبوده است و صنعت خودرو به ویژه تویوتا در تلاش برای کاهش این تلفات هستند . این ایده اول توسط ولوو ارائه شد که ادعا کرد می تواند با اتومبل های هوشمند از مرگ و میر جلوگیری کند.

با تمام این گفته ها ، به نظر می رسد که تویوتا به طور جدی در حال کار بر روی این پروژه است . این شرکت با استخدام دکتر پرات ثابت کرد که بر روی تصمم خود جدی است و برای پیشرفت این پروژه تمام تلاش خود را می کند ، دکتر پرات یکی از معروف ترین پژوهشگران است که همیشه راه حل های منطقی و مفیدی را ارئه داده است.

در سال های اخیر فناوری های خودکارسازی خودروها روز به روز بیشتر مورد توجه قرار گرفته اند و تلاش می شود از این طریق کنترل خودروها با هوشمندی و دقت بیشتری صورت بگیرد. اما تویوتا قصد دارد از این هم فراتر برود و خودروهایی بسازد که نه تنها در برابر محرک های محیطی و روانی واکنش نشان دهند، بلکه بتوانند در صورت مواجهه با شرایط مختلف و پیچیده به طور طبیعی و با هماهنگی راننده رفتار کنند.

هماهنگ سازی فناوری هوش مصنوعی و رانندگی خودکار امر پیچیده و دشواری است و این ناهماهنگی ممکن است در زمینه شناسایی عابران پیاده یا موقعیت یابی بر روی نقشه مشکلاتی ایجاد کند. هنوز مشخص نیست اولین محصولات مبتنی بر این فناوری چه زمانی روانه بازار می شود.

تویوتا، گریل پرت، متخصص مشهور صنعت روباتیک را مسئول نظارت بر تحقیقات کرده

هدف اصلی این پژوهش گسترده صنعتی، توسعه هوش مصنوعی و دیگر ابداعات ممکن در حوزه صنعت خودرو است تا بر اساس آن خودروهای آینده تویوتا بتوانند بدون راننده همه امور رانندگی را به صورت کاملا بی خطر و مطمئن به انجام رسانند.

گردانندگان تویوتا بر خلاف اغلب رقبایشان اعتقاد دارند دوران ماشین های هوشمند بسیار زودتر از وقتی که انتظارش را می کشیم، فرا خواهد رسید، لذا تصمیم گرفته اند به جای توسعه فناوری های رانشی و رفاهی خودرو، روی تحقیق بر نسل آتی خودروها سرمایه گذاری کنند. در سال های اخیر فناوری های خودکارسازی خودروها روز به روز بیشتر مورد توجه قرار گرفته اند و تلاش می شود از این طریق کنترل خودروها با هوشمندی و دقت بیشتری صورت بگیرد.

اما تویوتا قصد دارد از این هم فراتر برود و خودروهایی بسازد که نه تنها در برابر محرک های محیطی و روانی واکنش نشان دهند، بلکه بتوانند در صورت مواجهه با شرایط مختلف و پیچیده به طور طبیعی و با هماهنگی راننده رفتار کنند.

mashable

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا