مجسمه بزرگداشت استیو جابز در بلگرد رونمایی شد

آقای Dragan Radenovic مجسمه‌ساز و هنرمند معروف صربستانی تصمیم گرفته مجسمه‌ای زیبا در یادبود موسس شرکت بزرگ اپل بسازد. در این مجسمه از حروف صربستانی و لاتین و همچنین عدد صفر و یک باینری استفاده شده است.

نمونه‌ای از مجسمه نیم‌تنه استیو جابز که توسط مجسه‌ساز مشهور صربستانی Dragan Radenovic ساخته شده، امروز در بلگراد رونمایی شد، در نتیجه رقابت 10000 آثار ارسالی، برنامه‌ریزی شده که این مجسمه در دفتر مرکزی اپل در محل کوپرتینو قرار داده شود.

امروز مجسمه استیو جابز به صورت ماکت پرده‌برداری شد، مجسمه به طور قابل ملاحظه‌ای از مجسمه اصلی کوچکتر است و این ماکت تنها جنبه رونمایی و نمایشی از نسخه نهایی مجسمه استیو جابز است. با این تفاسیر، سر استیو جابز در بالا، با یک جفت حروف سیریلیک، حرف لاتین A و اعداد باینری صفر و یک در قسمت پایین مجسمه قرار دارد. با توجه به یک گزارش از مطبوعات صربی، مجسمه ساز طرح اولیه را به هیئت رئیسه اپل فرستاده‌ است و آن‌ها گفته‌اند که این طرح جالب است و نقوش موجود در طرح را دوست داشته‌اند.

jobsstatue

مجسمه تشکیل شده از سه حروف، از جمله حرف لاتین A، حروف قدیمی سیریلیک صربستانی که شبیه به حرف E از Miroslav Gospel است، و قرار دادن حرف سیریلیک Ш در پایین مجسه که به عنوان پایه مجسمه جایگذاری شده است. مجسمه‌ساز می‌گوید، حروف انتخابی خود را شبیه به نوعی “آهن ربا” توصیف می‌کند.

من می‌خواستم بعضی از حروف قابل شناسایی صربیستانی را شبیه به Ш در نقش وجود داشته باشد، که این حروف آخرین حروف از حروف الفبای صرب است و اپل نیز این ایده را دوست داشت. من همچنین حروف A لاتین و کد باینری 0.1 را نیز در مجسه طراحی کردم. من می‌خواستم همه این‌ها جلوه‌گر نوعی “آهن ربا” باشد.

مجسمه‌ساز می‌گوید که نسخه نهایی مجسمه در حدود 3 تا 5 متر – 10 تا 16 فوت – ارتفاع دارد و بعد از اینکه ساخته شد به کوپرتینو حمل می‌شود و به عنوان یادبودی از استیو جابز در دفتر اصلی شرکت اپل قرار داده خواهد شد.

همانطور که مطلعید چند روز پیش نیز از تمبر استیو جابز برای شرکت پست آمریکا رونمایی شد. اپل تعدادی تمبر را برای انتشار در سال آینده معرفی کرد که یکی از آن‌ها تمبر استیو جابز بود.

macrumors

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا