tsunami نرم افزار مخرب برای مک

این نرم افزار تهدید جدی برای مک شمار نمی آید، و مانند دیگر تروجان ها و بد افزار های اپل OS X Apple نیازمند نصب شدن بصورت دستی در کامپیوتر و لب تاپ هدف می باشد . برای اکثر افراد این نرم افزار مخرب بدون تهدید به حساب می آید اما برای عده ایی ممکن است مخرب بوده و سبب زیان برای آنان گردد.

این بد افزار، یک ربات IRC است که از طریق اینترنت به سرورها و کانالهای Internet Relay Chat متصل میشود، که از آنجا از این بد افزار به عنوان یک برنامه حمله انکار سرویس منتشر یا distributed denial-of-service یا به اصطلاح DDoS برای انجام حملات روی سیستم ها و شبکه های هدف استفاده میشود. بعلاوه این بد افزار توانایی دانلود و اجرای فرمان های ترمینال را روی سیستم آلوده دارا میباشد.

ویروس سیستم عامل مک

انواع نسخه های مختلف این بد افزار برای سیستم عامل های مختلف Apple OS X در حال حاضر کارا نمیباشند و به نظر میرسد این نسخه ها در حال تست شدن هستند.

trojan

ربات های IRC برنامه های شایعی هستند که برای بسیاری از اهداف مشروع از آنها در سرور های IRC استفاده میشود، اما مانند بسیاری از امور با نیت خوب دیگر، پتانسیلی برای اینگونه ربات ها میباشد که توسعه داده شوند و برای فعالیت هایی بصورت مخرب از آنها استفاده شود.

گروهی که کار آنها شناسایی بد افزار ها میباشد، به نام گروه ESET، تا کنون اعلام کرده اند که دو نسخه از این بد افزار وجود دارند که به سرور ها و کانالهای متفاوتی در IRC متصل هستند. مانند دیگر بد افزار ها، این بد افزار هم نیازمند این است که فایلها بصورت دستی نصب شوند،

این تروجان مانند دیگر تروجان ها، تهدید جدی به حساب نمی آید و شما اگر برنامه ایی مانند Little Snitch را نصب کرده باشید، احتمال آلوده شدن سیستم تان کمتر نیز میشود. چون این برنامه، برنامه هایی که قصد اتصال به سرورهای مختلف را دارند، شناسایی میکند و شما را از فعالیت آنها آگاه میسازد. اگر شما این برنامه را نصب کرده اید و مشاهده کردید که برنامه ایی سعی در اتصال به سرور pingu.anonops.li یا x.lisp.su یا سرورهای مشابه دیگر را مخصوصا اگر از پورت ۶۶۶۷ استفاده میکند دارد، دسترسی آن را Deny کنید و ببینید که آیا این برنامه بر روی سیستم شما نصب شده است یا خیر.

به دلیل اینکه این بد افزار در تاریخ ۲۵ اکتبر شناسایی شده است، بسیاری از نرم افزار های ضد این تروجان ها مانند برنامه های شرکت هایی مانند-Secure و Intego برای شناسایی و حذف این تروجان به روز شده اند. پس بهتر است که آنتی ویروس خود را همیشه و همیشه به روز نگه دارید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا