خاموش کردن اثر شفافیت در آی او اس 7.1

در این آموزش، چگونگی خاموش کردن اثرات شفاف (Transparency Effects) را روی iPhone و iPad و iPod touch در iOS 7.1 یاد می گیریم.

علاوه بر ایجاد تغییرات و قابلیت های جدید هیجان‌آور، شامل محصولاتی مانند CarPlay و بهبود Siri در بعضی بازارها، iOS 7.1 همچنین یکسری از مشکلات و ایرادات iOS 7.0.x را برطرف نمود. با تغییرات زیادی که نسخه هفتم سیستم‌عامل موبایل اپل در سپتامبر ایجاد کرد، همیشه مشکلاتی نیز برای مرتفع ساختن در به‎روزرسانی عمده اول وجود خواهد داشت و با اینکه iOS 7 بسیاری از عناصر رابط کاربری و پرداخت‌کاری های شفاف را به ارمغان آورد، iOS 7.1 همچنان اجازه می‌دهد شفافیت یا عمق رابط را متناسب با سلیقه خودتان پایین بیاورید.

این اثرات شفاف آن‌قدری نیستند که تهوع و سرگیجه یا ناخوشایندی های دیگری را که اختلاف‌منظر یا پویانمایی‌ها که مطابق گزارش‌ها، گریبان گیر کاربران شده است ایجاد نمایند اما با اینکه iOS 7.1 به طور گسترده ابزار های کاهش حرکت را برای افرادی که از وجود آنها در iOS حالشان بد می‌شود بهبود بخشیده است، هم اکنون راه کاملاً آسانی برای کاهش شفافیت و خاموش کردن آن وجود دارد. بعضی، آن را زننده توصیف کردند، درحالی‌که دیگران به حالت کدر آن موشکافانه نگاه نمی‌کنند اما هر گونه که استدلال نمایید، در ادامه راهنمای گام به گامی جهت یافتن چگونگی خاموش کردن شفافیت یا اینکه چطور به زیبایی مات تری در iOS 7.1 دست‌یابید آورده شده است.

خاموش کردن Transparency Effects

گام 1: لازم به ذکر نیست که قابلیت جدید در iOS 7.1 گنجانده شده است که شما پیش از آن که شروع به انجام این مراحل نمایید باید iPhone یا iPad خود را به آخرین نسخه، به‎روزرسانی کنید.

گام 2: در صفحه خانگیِ دستگاه خود، روی آیکون Settings ضربه بزنید.

خاموش کردن

گام 3: گزینه General را باز کرده سپس Accessibility را بزنید.

خاموش کردن

گام 4: سپس، باید گزینه Increase Contrast را پیش از فعال‌سازی گزینه موسوم به Reduce Transparency بزنید.

خاموش کردن

پس از دنبال کردن گام های بالا، شما باید بتوانید بهتر شدن دید را هنگام حرکت میان صفحه‌کلید ها و منو‌ها شاهد باشید، اگر می‌خواهید همه‌چیز به سابق و همان‌گونه که بود بازگردد، به سادگی مراحل بالا را تا پیش از خاموش کردن Reduce Transparency تکرار نمایید.

iOS 7.1، بدون هیچ اغراقی، به‎روزرسانی بزرگی است و دیدن اینکه اپل به بسیاری از مشکلات عمومی کوچک سیستم‌عامل رسیدگی کرده است، بسیار حس خوبی است.

احتمالاً دیگر شاهد چنین بهبود-بخشی های سخاوتمندانه‌ای در کارکرد کلی نرم‌افزار موبایل تا iOS 8 نخواهیم بود اما با گزارش‌های نشان‌دهنده تغییرات چشم‌گیر در ساختار سیستم‌عامل، انتظار کشیدن برای دیدن آن بسیار سخت خواهد بود.

redmondpie

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا