نمایش توییت های مربوط به عبارت جستجو شده در گوگل

آپدیت مخفیانه گوگل: توییت های مربوط به کلمه ی جستجو شده ی شما نیز در گوگل برایتان به نمایش در آید

بار دیگری که در گوگل چیزی را جستجو کنید، چیز جدیدی توجه شما را جلب خواهد کرد: توییت های مربوط به عبارت جستجو شده است.

2015-08-22_024513

گوگل مخفیانه یک آپدیت جدید در روز جمعه ارائه کرد تا توییت های مربوط به کلمه ی جستجو شده ی شما نیز در گوگل برایتان به نمایش در آید. مثلا هنگامی که عبارت Taylor Swift را جستجو می کنید، یه بخش جدید حاوی اخبار این هنرمند برایتان ظاهر می شود که در پایین بخش خبر ها و بالای نتایج دیگر قرار گرفته است.

یا به عنوان مثلا با جستجوی کلمه Corgis (سگ های خانگی) تعدادی توییت از این حیوانات دوست داشتنی در بالای نتایج دیگر به نمایش در می آید.

البته تغییرات دیگری نیز قرار است در این باره ایجاد شود. گوگل قصد دارد توییت ها را در گوگل موبایل نیز قرار دهد تا با جستجوی یک کلمه در مرورگر گوشی خود، توییت های مربوط به آن را مشاهده نمایید. البته توییتر پس از اعلام عقد قرارداد با این ابرشرکت در صنعت تکنولوژی خبر داد که این کار 6 ماه به طول می انجامد.

البته این اولین باری نیست که گوگل و توییتر با هم قرارداد می بندند و به یکدیگر مرتبط می شوند؛ گوگل هم اولین موتور جستجویی نیست که امکان نمایش توییت ها را در نتایج خود ایجاد کرده است. سایت Bingسال 2009 قرار داد امضا کرد و مدتی توییت های مرتبط را در نتایج خود نشان می داد. اما پس از 2 سال این قرارداد فسخ شد؛ آن هم به دلیل اینکه مدیر آن زمان توییتر، علی روقانی، می خواست کنترل بیشتری روی مطالب کاربرانش داشته باشد.

ولی احتمالاً این همکاری خیلی به نفع آینده ی توییتر خواهد بود. سایت توییتر با ماهیانه316 میلیون کاربر روز به روز در حال پیشرفت می باشد، ولی نه با سرعتی که چند سال قبل داشت. در چند ماه اخیر مشکلات متعددی از جمله عدم رشد تعداد کاربران، عدم جلب رضایت اعضا و نتایج نه چندان جالب تبلیغات مستقیم تجاری، گریبان گیر این سایت بوده اند.

توییتر در حال حاضر روی کارهای بزرگتری سرمایه گذاری می کند، مثلا همکاری با شرکت بزرگی مثل گوگل برای گسترش و پیشرفت و رسیدن به سود دلخواه. Twitter امیدوار است که کاربرانی که در گوگل توییت‌های مربوط به عبارت جستجو شده را مشاهده می‌کنند به سایت توییتر هدایت شده و در این شبکه اجتماعی ثبت نام نمایند.

mashable.com

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا