توییتر متهم به سوء استفاده از پیام های شخصی کاربران

توییتر متهم به خواندن و تغییر پیام های شخصی کاربران شده است

ارسال پیام های شخصی یا همان Direct یک راه برای برقراری کاربران توییتر دور از چشم عموم مردم است . اما دادگاه فدرال ادعا می کند که این ارتباط واقعا خصوصی نیست و توئیتر متهم به خواندن پیام های شخصی کاربران شده است . اگر این ادعا درست باشد توئیتر مجازات خواهد شد زیرا بدون اجازه کاربران دست به چنین کاری زده است.

این دادگاه ادعا می کند که زمانی که یک پیام شخصی ارسال می شود دارای هایپر لینک است . واژه ها یا عباراتی(گاهی تصویر)زیر خط دار هستند که اگر روی آنها کلیک کنیم به مکان دیگری در اینترنت می رویم که به این عمل هایپر لینک گفته می شود.

پس از ایجاد هایپر لینک ، توئیتر آن لینک را شناسایی کرده و با لینک مورد نظر خود جایگزین می کند که کاربر در صورت کلیک کردن بر روی آن به سرور های تویدتر متصل می شود و به این شکل این شرکت پیام های شخصی کاربران را نظارت می کند.

به طور مثال توییتر لینک www.nytimes.com را به لینک http:/t.co/CL2SKBxr1s تبدیل می کند و کاربر برای نمایش آن پیام باید بر روی لینک سفارشی توییتر یعنی http:/t.co/CL2SKBxr1s کلیک کند.

سیاست حفظ حریم شخصی توییتر جالب است و در صورت تایید این ادعاها این شرکت جریمه خواهد شد و برای آن دادگاه تشکیل می شود.

توییتر برای دفاع از خود نوشت : ما اینکارا برای ارائه خدمات بهتر به کاربران انجام می دهیم تا با تبلیغات روبرو نشوند و به راحتی این لینک ها را به اشتراک بگذارند و به راحتی از مطالب موجود استفاده کنند.

به هر حال در حال حاضر کسانی که این ادعاها را کرده اند خواستار برخورد با توییتر و متوقف کردن خواندن و تغییر پیام های کاربران بدون رضایت آن ها هستند . آن ها همچنین به دنبال جبران و گرفتن خسارت از توییتر برای نقض قانون حریم شخصی هستند.

توییتر اولین شرکتی نیست که با این اتهامات مواجه شده است . در سال 2014 نیز گوگل متهم به خواندن جیمیل های کاربران خود شده بود . در هر صورت با تایید این ادعاها و پیگیری قانون ، روز های سختی پیش روی توییتر خواهد بود.

mashable

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا