توییتر حالا به شما اجازه می‎دهد از هر شخصی پیام دریافت کنید

اپلیکیشن‎های موبایل توییتر روز دوشنبه یک آپدیت کوچک ولی با اینحال مهم دریافت کردند، در این آپدیت قابلیت دریافت پیام‎های مستقیم پیام ها از هر شخصی ممکن شد. این شرکت در ابتدا این ویژگی را به عنوان یک تست در اکتبر 2013 اجرا کرد ولی در ماه بعدی آن را حذف کرد چون هنوز کامل نشده بود و زمان مناسب برای عرضه آن هنوز فرا نرسیده بود. شما برای فعالسازی این قابلیت باید کادری که کنار “Receive Direct Messages from anyone” در بخش تنظیمات قرار دارد را تیک بزنید.

2

با این کار شما به تمامی افرادی که در توییتر هستند اجازه می‎دهید که به شما، بدون درنظرگیری اینکه آیا آن‎ها شما را دنبال می‎کنند یا نه، پیغام خصوصی ارسال کنند. قبلا، ارسال پیام مستقیم تنها بین کاربرانی ممکن بود که همدیگر را دنبال می‎کردند.

اجرای این قابلیت تهدیدی بارز برای سرویس‎های برپا شده‎ی پیام‎دهی، به علت محدودیت ارسال 1000 پیغام مستقیم در هرروز برای یک اکانت، به شمار نمی‎رود. زمانی که شما به این مقدار محدودیت برسید، شما قادر به ارسال DM‎‎های بیشتری به افراد در آن روز نخواهید بود. این آپدیت در حال حاضر در حال اجرا شدن در اپ استور‎های بخش‎های مختلف جهان است، بنابراین اگر هنوز آن را دریافت نکرده‎اید چند ساعت بعد مراجعه کنید.

زمانی که این قابلیت دریافت پیغام مستقیم از تمامی افراد را انتخاب می‎کنید، به یاد داشته باشید که هرکدام از کاربران توییتر قادر به ارسال چنین پیامی به شما خواهند بود و مجدد تاکید می‎کنیم که بدون درنظرگیری اینکه شما را دنبال می‎کنند یا خیر، این کار انجام می‎شود.

زمانی که این قابلیت فعال شود، یک گزینه جدید به اسم Direct Message روی صفحه تماس شما در توییتر برای آیفون و آیپد ظاهر می‎شود. کمپانی سازنده این اپلیکیشن در یکی از پست‎هایی که در یک بلاگ قرار گرفته است با گفتن اینکه این ویژگی یعنی ایجاد “یک تجربه‎ی پیام‎دهی قوی و درگیر کننده برای” کاربران، حتی “فراتر از محدوده لیست دوستانشان” آن را مورد بحث قرار می‎دهد.

1

به عنوان جمع‎بندی، تغییراتی که در این آپدیت عرضه شده‎اند شامل موارد زیر می‎شوند:

•    قابلیت دریافت پیام‎های مستقیم از هر شخصی در توییتر، حتی اگر شما آن‎ها را دنبال نمی‎کنید.
•    قوانین آپدیت شده‎ی پیام‎دهی که بواسطه آن‎ها شما می‎توانید به هر شخصی که برای شما پیام مستقیم ارسال می‎کند پاسخ دهید، بدون در نظرگیری آنکه آن شخص شما را دنبال می‎کند یا خیر.
•    یک دکمه‎ی جدید پیام مستقیم در صفحات پروفایل در گوشی‎های آندرویدی و آیفون. شما آن را در پروفایل‎های افرادی که می‎توانید به آن‎ها پیام‎های مستقیم ارسال کنید مشاهده می‎کنید.

اگر شما از فردی که نمی‎خواهید با او به طور خصوصی گفتگو کنید پیام مستقیم دریافت کنید، شما هنوز می‎توانید آن‎ها را نظیر قبلا بلاک کنید. در رابطه با این تغییرات بیشتر می‎توانید با خواندن این سند پشتیبانی در اینجا، اطلاعات کسب کنید.

در شروع این اپلیکیشن با این پیام روبرو می‎شوید “ما کار‎های بسیار بیشتری برای بهبود ویژگی پیام‎های مستقیم در توییتر باید انجام دهیم، که بواسطه آن جنبه شخصی و خصوصی توییتر نظیر جنبه عمومی آن کامل شده باشد.”

یک آپدیت کوچک هفته گذشته در رابطه با تجربه گرایش‎ها (Trends) برای جایگزین تب‎های Activity و Discovery صورت گرفت، که باعث پاک شدن این تب‎ها از اپلیکیشن‎های موبایل توییتر شد.

در این ویژگی‎ جدید اصلاح شده در رابطه با گرایش‎ها ما شاهد توصیف‎های کاملی از گرایش‎ها هستیم که از طریق دکمه جستجو می‎شود به آن‎ها دسترسی داشت. به علاوه، توییتر اخیرا پشتیبانی از ویدیو‎های اسلوموشن آیفون‎ را فعال کرده است و ویژگی Qoute Tweet را اصلاح کرده که بواسطه آن به شما اجازه می‎دهد کامنت‎های خودتان را به توییت‎های دیگر افراد اضافه کنید.

در دیگر اخبار مربوط به توییتر باید گفت که این کمپانی در طول هفته سیاست حریم خصوصی خود را در رابطه با شروع فعالیت میکروبلاگینگ (بلاگ‎نویسی کوچک) مورد تجدید نظر قرار داد تا حساب‎های خارج از ایالت متحده آمریکا حالا تحت قوانین حفاظت اطلاعات اتحادیه اروپا قرار بگیرند.

در نتیجه‎ی این تغییر، اطلاعات حساب‎های خارج از کشور آمریکا حالا توسط کمپانی بین‎المللی توییتر در شهر دوبلین در کشور ایرلند مدیریت می‎شود و تحت قوانین حفظ حریم خصوصی ایرلند قرار می‎گیرد که براساس دستورنامه حفاظت از داده‎های اتحادیه اروپا قرار دارد.

اپلیکیشن توییتر را به رایگان از اپ استور دانلود کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا