تنوع نیرو در شرکت توییتر در سال 2016

شرکت توییتر همچنین قصد دارد که تعداد افراد از قومیت های دیگر را در محل کارش در آمریکا افزایش دهد

توییتر مانند بسیاری دیگ از کمپانی های موجود در شهر Silicon Valley ، همیشه بیشتر متشکل از مردان و افراد سفید پوشت بوده است. برای مواجه شدن با این مشکل ، این شبکه اجتماعی اهداف استخدامی جدیدی را برای خودش در 2016 تعریف کرده تا بتواند تنوع قومیتی و جنسیتی را در میدان زتبه های سازمانی اش بهبود ببخشد.

2015-08-31_122758

در پستی که روز جمعه بر روی توییتر قرار گرفت ، این شرکت این طور که به نظر می رسد قصد دارد در سال آتی درصد کارمندان زنش را از 30 درصد به 35 درصد افزایش دهد ، همچنین این شرکت می خواهد میزان شغل های تکنیکی برای زنان را از 10 درصد به 16 درصد و همگام با آن شغل های رهبری و مدیریتی را از 21 درصد به 25 درصد افزایش دهد.

شرکت توییتر همچنین قصد دارد که تعداد افراد از قومیت های دیگر را در محل کارش در آمریکا افزایش دهد ، بدین صورت که قصد دارد مقدار آن ها را که در سال گذشته 7 درصد بوده است به 11 درصد برساند. همچنین تعداد کارمندان کشور های دیگر در بخش تکنولوژیکی را قصد دارد از 3 درصد به 9 درصد و تعداد آن ها را در شغل های مدیریتی و رهبری از 4 درصد به 6 درصد برساند.

خانم جانت ون هیوس ( Janet van huysse ) ، مدیر عامل بخش تنوع و جذب شرکت توییتر بیان کرد : “ ما می خواهیم که افراد تشکیل دهنده کمپانی ما به مانند میزان و تعداد متفاوت قومیت ها و ملیت هایی باشد که در سراسر دنیا از برنامه ی ما استفاده می کنند”. وی همچنین افزود : ” انجام چنین کاری ما را قادر می سازد که محصولاتی را درست کنیم به بهتر بتواند به مردم تمام نقاط جهان سرویس دهی کند”.

این حرکت شرکت توییتر به دنبال حرکت شرکت Pinerest انجام شده است ، که اواخر ماه تیر اعلام کرد قصد دارد استخدام هایی با تنوع قومیتی و جنسیتی بیشتر را در سال 2016 انجام دهد. این برنامه ها شامل افزایش استخدام 30 درصدی کارکنان بخش مهندسی از خانم ها و افزایش 8 درصدی استخدام در همین مرکز از افراد کشور های دیگر است. همچنین این شرکت قول داده است برای مصاحبه استخدامی که برای شغل های مدیریتی می کند حتما یک خانم و یک نفر از قومیت های دیگر را نیز قرار دهد.

حتی اگر شرکت توییتر هم این کارها را انجام دهد ، برای این که شبکه های اجتماعی بتوانند به شرکت هایی چون Pandora و Indiegogo برسند راه درازی را در پیش دارند . هر دو این کمپانی ها در سال گذشته و در لیست استخدام های با تنوع جنسیتی در رتبه های اول بوده اند ( برای Pandora استخدام 51 درصد مرد و 41 درصد زن و برای Indiegogo 55 درصد استخدام آقایان و 45 درصد استخدام خانم ها ).

ولی در هر حال این حرکتی بسیار عالی است که از طرف کارمندان توییتر نیز حمایت و تقدیر شده است. ماه گذشته پس از اعلان این خبر کارمندان بخش های مختلف توییتر جشن های با تم های متفاوت بر پا کردند.

پس نباید فراموش کنیم که به هدف رسیدن ، آن هم در موضوعاتی چون تنوع بخشیدن به محل کار و کارمندان ، یک شنبه انجام نمی شود.

mashable

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا