انتشار اپلیکیشن استریم زنده‌ی Periscope توسط توئیتر

از زمانی که توئیتر Meerkat، اپلیکیشن محبوب استریم زنده‌ای که هوشمندانه از اکانت‌های موجود در توئیتر و نمودارهای اجتماعی و زیرساختی استفاده می‌کرد را از دسترس خارج کرد، واضح بود که استارت آپ جدید و مشابهی در شرف شکل گیری است.

1

در حقیقت در روز پنجشنبه این شرکت پریسکوپ را معرفی کرد. سرویس استریم ویدیوی زنده‌ای که در ژانویه مطرح شده بود.

این اپلیکیشن رایگان هم مانند میرکت به کاربران اجازه می‌دهد به سرعت و از طریق دستگاه‌هایشان استریم زنده‌ی خود را آغاز کنند.

در توضیحات انتشار این برنامه آمده: «پریسکوپ می‌گذارد شما ویدیوهایتان را به صورت زنده‌ی در جهان پخش کنید. پخش زنده به صورت آنی به دنبال کنندگان شما خبر داده می‌شود و آن‌ها می‌توانند به طور همزمان برای شما نظر ارسال کرده یا قلب بفرستند. هر چه تعداد قلب‌های شما بیشتر باشد آن ویدیو در مکان بالاتری قرار می‌گیرد.»

به علاوه برای دیدن استریم‌های ویدیویی زنده از هر جایی که شما بخواهید، کاربران پریسکوپ می‌توانند به آخرین ویدیوهای ۲۴ ساعت گذشته دسترسی داشته باشند و آن‌ها را تماشا کنند، آنگاه برایشان پیام یا قلب بگذارند. همچنین می‌توانند دیگران را دنبال کرده و با دریافت اعلان‌های آن‌ها، از فعالیت هایشان با خبر شوند.

یکی از طراحان پریسکوپ یعنی کیوان بیک‌پور در مورد دلیل مجزا بودن این اپلیکیشن و تلفیق نشدن آن به درون اپلیکیشن توئیتر به وب سایت The Verge توضیح داده است.
بیک‌پور می‌گوید: «ما فکر نمی‌کنیم لازم بود این کار را در آن اپ شروع می‌کردیم. ما معتقدیم این سرویس لیاقت تجربه‌ای جداگانه دارد.»

2

«ما همیشه می‌دانستیم این همان چیزی است که ما می‌خواهیم و اگر موفق باشد می‌توان همه‌ی وقایعی را که در سراسر جهان اتفاق می‌افتد به صورت آنی به اطلاع مردم برساند.»

قابلیت‌های پریسکوپ:

بازپخش – زمانی که پخش ویدیوی شما به پایان رسید، می‌توانید آن را برای پخش مجدد آماده کرده تا کاربران در زمانی دیگر هم به آن دسترسی داشته باشند. بینندگان می‌توانند ویدیوی شما را دوباره دیده و با نظرات و قلب گذاشتن هایشان آن را پربار کنند. هم اکنون بازپخش‌ها برای ۲۴ ساعت باقی می‌مانند ولی شما می‌توانید آن‌ها را در هر زمانی حذف کنید.

خصوصی – اگه می‌خواهید برای افراد مشخصی پخش داشته باشید، قبل از پخش کردن دکمه‌ی قفل را انتخاب کرده و مشخص کنید چه کسانی را می‌خواهید برای تماشای این ویدیوی دعوت کنید.

توئیتر – می‌توانید ویدیوهای خود را برای اشتراک گذاری در توئیتر با انتخاب دکمه‌ی پرنده قبل از پخش آن انتخاب کنید. زمانی که شما پخش زنده را شروع می‌کنید، لینکی از طرف شما توئیت می‌شود تا دنبال کنندگانتان بتوانند آن را از طریق وب (یا اپلیکیشن) مشاهده کنند.

مدیریت اعلان‌ها – پریسکوپ افراد خاصی را وابسته به شبکه‌ی توئیترتان برای دنبال کردن به شما پیشنهاد می‌کند. شما همیشه می‌توانید افراد جدیدی را دنبال کرده یا اگر نمی‌خواهید از پخش زنده‌های آنان با خبر شوید، آن‌ها را از دنبال کردن خارج کنید. همچنین می‌توانید تنظیمات اعلان ها را در بخش تنظیمات پریسکوپ (واقع در پروفایل) تغییر دهید.

قلب – پریسکوپ همیشه تعداد قلب‌هایی که از دنبال کنندگانتان می‌گیرید را ثبت می‌کند. هر چه قلب‌ّهای بیشتری بگیرید، جایگاه شما در میان محبوب ترین‌ها بالاتر می‌رود.

این اپلیکیشن با حجم ۱۴.۸ مگابایت برای آیفون‌های دارای iOS 7.1 یا بالاتر موجود است.

پریسکوپ را به صورت رایگان از اپ استور دانلود کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا