ایجاد 15 هزار فرصت شغلی توسط شرکت اوبر در استرالیا

شرکت اوبر با داشتن یک نرم افزار مسافرین و راننده ها را با یکدیگر مرتبط کرده

اوبر نام یک شرکت آمریکایی مستقر در سانفرانسیسکو می باشد این شرکت با داشتن یک نرم افزار مسافرین و راننده ها را با یکدیگر مرتبط کرده و مسافر می تواند به صورت انلاین در موقعیت خود درخواست یک تاکسی را بدهد .

vc

این شرکت به تازگی اعلام کرده است که توانسته است در استرالیا بیش از 15 هزار فرصت شغلی ایجاد کند تا بتواند به مشتریان خود که بیش از یک میلیون نفر هستند خدمات بهتری ارائه نماید .البته مشاور ارشد این شرکت آقای دیوید پلوف به تازگی اعلام کرده است که این شرکت قصد دارد تا پایان سال 2015 در استرالیا بیست هزار فرصت شغلی ایجاد کند .

البته مسلما ایجاد این تعداد شغل ، کمپانی اوبر را جز بزرگترین کمپانی های شغلی استرالیا نمی کند و این در حالی است که قرار دادهایی که این کمپانی با رانندگان امضا می کند به صورت پیمانکاری می باشد و این موضوع بدین معنی است که این افراد از حقوق اشتغال تمام وقت در استرالیا مانند مرخصی و حقوق بالایی برخوردار نمی شوند .

یکی از مزایای بزرگی که کارمندان شرکت اوبر از آن بهره می برند این است که این کارمندان می توانند وقت کاری خود را تنظیم کنند و با هماهنگی با شرکت زمانی در  کار خود حضور پیدا می کنند که این زمان آسیبی به برنامه های خانوادگی یا سایر موضوعات شخصی آنها وارد نکند .رانندگان شرکت اوبر در هفته به میزان بیست ساعت فعالیت می کنند که این میزان برای سایر راننده ها در استرالیا 38 ساعت است و رانندگان این شرکت به طور متوسط هر ساعت سی  دلار در آمد زایی می کنند که از این مبلغ بیمه و مالیات نیز کسر می شود.

شرکت اوبر یکی از اهداف خود را اشتغال زایی در مناطقی می نامد که نرخ بیکاری در آنجا بالا باشد به این ترتیب این شرکت در شهر هایی مانند همیلتون یا جیرا ون امار استخدامی بالایی دارد اما در شهر هایی مانند سیدنی این میزان کاهش می یابد . هم چنین مسئولین شرکت اوبر  اعلام کرده اند که 12 در صد از رانندگان آنها بالای 55 سال سن دارند .

با این وجود که رانندگان استرالیایی به طور نسبی از وضعیتشان در این شرکت راضی هستند اما این وضع در آمریکا کاملا متفاوت است . رانندگان امریکایی که در این شرکت فعالیت دارند معتقدند که باید وضعیت آنها از پیمانکاری به شغل دائمی تغییر کند . این کارمندان معتقدند که بدون وجود راننده این شرکت دچار مشکل خواهد شد .هم چنین تاکسی داران مستقل  نیز از این وضع ناراضی هستند چرا که این شرکت در کار آنها نیز اختلال ایجاد کرده است و به همین دلیل آنها چندین بار تاکنون از این شرکت شکایت کرده اند .

هر چند که ممکن است این اتفاقات مشکلی برای شرکت اوبر به وجود نیاورند واین بخشی از مشکلات معمولی آنها باشد اما باید به این تکته توجه کرد که این موضوع ممکن است در اینده برای این شرکت مشکلات بزرگی ایجاد کند .

نظرات خود را برای ما در بخش نظرات ارسال کنید

mashable.com

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا