پیشنهاد شرکت Uber به شما برای سواری با ماشین McLaren P1

وقتي فردي به شما پيشنهاد سواري در اتومبيل McLaren P1 – اتومبيلي با قدرت سرسام آور 930 اسب بخار كه يكي از كمياب ترين و خاص ترين اتومبيل هاي موجود در جهان است – را مي دهد ، شما هيچ وقت به او نه نمي گوييد.

2015-10-29_140159

همين طور شد كه من به يكباره خودم را درحالي ديدم كه در صندلي جلوي سريع ترين اتومبيلي كه تا به حال ساخته شده نشسته ام و در ساعات اوج ترافيك در منهتن دور مي زنم. شبكه Natioanal Geographic با شركت Uber وارد همكاري شده است ، تا با آوردن جمع بزرگي از اتومبيل هاي هايبريد ، برقي و داراي سوخت جايگزين  به شهر نيويورك سيتي و دادن سواري رايگان به مسافران سرنشينان تصادفي آن ، بتواند براي برنامه تلويزيوني جديد اش به نام Breakthrough تبليغ كند.

بله درست شنيديد ، اتومبيل P1 يك اتومبيل هايبريد است.

با اين حال شما نمي توانيد اتومبيل P1 را به طور اختصاصي در خواست دهيد ، بلكه استفاده كنندگان از برنامه Uber مي توانند نرم افزار آن را باز كرده و كد پروموي ” BREAKTHROUGH ” را وارد كنند ، تا بتوانند سواري رايگاني در انواع مختلفي از اتومبيل هاي داراي سوخت جايگزين داشته باشند. اين گروه اتومبيل ها شامل اتومبيل هايي چون BMW i8 ، اتومبيل Model S شركت تسلا ، يك سري اتومبيل مبتني بر سوخت خورشيدي ، پورشه Cayenne داراي سوخت ديزل زيستي و خيلي اتومبيل هاي ديگر است. اين روند تبليغاتي از تاريخ 27 ام تا 30 ام اكتبر و از ساعت 12 تا 7 بعد از ظهر اجرا خواهد شدو همچنين اين پروژه تنها از خيابان 59 ام به پايين منهتن در دستري مي باشد.

2015-10-29_140217

برنامه Breakthrough جشني در پاسداشت اكتشافات علمي دنياي امروزي است

پس بدين منظور بايد اتومبيل هايي براي اين طرح انتخاب مي شد كه بتواند شهر نيويورك را به شهري كه در اوج تكنولوژي اتومبيل ها و وسايل نقليه است نشان دهد ، و به همين منظور بود كه اتومبيل P1 نيز به اين پروژه اضافه شده است. اين اتومبيل از يك موتور مدل V8 3.8 ليتري داراي توربوي دو قلو استفاده مي كند كه قدرتي معادل با 727 اسب بخار دارد و با تركيب شدن اين موتور با يك موتور الكتريكي 176 اسب بخاري ، به طور مجموع مي توان گفت كه اين اتومبيل قدرت موتوري برابر با 903 اسب بخار را دارا مي باشد كه واقعا خارق العاده است. حتي شما مي توانيد اگر دلتان خواست اين اتومبيل را در حالت بي سر و صدا و با استفاده از موتور تمام الكتريكي آن برانيد كه مي تواند شما را تا مسافتي معادل 60 مايل ببرد.

اين اتومبيل با تركيب اين دو نوع موتور ، اتومبيل P1 مي تواند داراي گواهي نامه EPA براي طي مسافت 18 مايل به ازاي هر گالن چه در فضاي شهري و چه در محيط آزاد راه ها مي باشد ، كه ممكن است زياد قابل توجه به نظر نرسد تا موقعي كه شما مي فهميد كه اين اتومبيل ، اتومبيلي است كه مي تواند يك چهارم مايل را در زمان 9.8 ثانيه طي كند در حالي كه متوسط سرعت آن 148.9 مايل بر ساعت مي باشد.

2015-10-29_140228

در قسمت پاييني منهتن ، ما حتي نتوانستيم كمي هم به اين سرعت نزديك شويم ، اما من مي توانم بدون هيچ گونه شك و ترديدي به شما بگويم كه اين اتومبيل به شدت سريع است. دست فرمان سفت و سخت اين اتومبيل P1‌ تجربه اي عجيب را به شما منتقل مي كند ؛ گوش هاي شما به شما يك چيزي را مي گويند چرا كه شما در حال شنيدن صداي غرش موتور مدل V8 هستيد كه نشانگز زياد شدن نيروي گشتاوري اتومبيل است ، اما در قفسه سينه تان حس ديگري را تجربه مي كنيد ، چرا كه نيروي پرتاب بسيار بالاي موتور الكتريكي اين اتومبيل بسيار خشن و آني است ، كه به شما اين حس را منتقل مي كند كه اين اتومبيل از آن چيزي كه فكر مي كنيد سريع تر حركت مي كند.

البته منظور ما اين نيست كه اين صدا بد است. موتور مدل V8 هواي بسيار زيادي را از بالاي سر شما مي گذراند ، پس طبيعي است كه اين صدا اتاقك اتومبيل را پر كرده و اين حس سرعت را به شما منتقل مي كند. توربو اين اتومبيل نيز در هنگام اعمال شدن انواع صدا هاي مختلف را از خودش در مياورد كه حس رانندگي در يك فيلم سينمايي را به شما منتقل مي كند.

2015-10-29_140236

اين اتومبيل از لحاظ حسي شما را غافلگير مي كند

در طول مدت 20 دقيقه اي كه من در صندلي شاگرد اين اتومبيل نشسته بودم ، از فرط هيجان خشك شده بودم. اصلا نمي توام تصور كنم كه رانندگي با اين اتومبيل چگونه خواهد بود. درست مانند بسياري ديگر از اتومبيل هاي عالي و خاصي كه تا به حال تجربه كرده ام ، اتومبيل P1 هم توانست يك جاي اختصاصي براي خودش در ذهن من پيدا كند.

گرچه ، جاب ترين چيز در مورد اين اتومبيل اين است كه تمامي اين عملكرد هاي بالا و مناسبي كه از طرف اين اتومبيل شاهد آن ها هستيم در حالي كه اين اتومبيل يك اتومبيل هايبريد است. حالا اين بدين معني نيست كه شما مي توانيد اتومبيل مسابقه اي Miata را با اين اتومبيل شكست داده و از آن در سرعت پيشي بگيريد ، ولي مشتاقان تكنولوژي اتومبيل هاي هايبريد نيز حالا مي توانيد علاوع بر داشتن يك اتومبيل كه با محيط زيست دوست است ، از مزاياي سرعت بالا نيز بهره مند شوند.

ما همچنين قابليت هايي را تا به حال در اتومبيل هايي چون BMW i8 و Acura NSX مشاهده كرده ايم ، و بدين خاطر كه اين اتومبيل ها در رنج قيمتي 150000 هستند ، قيمت آن ها نسبت به اتومبيل P1 كه 1.1 ميليون دلار قيمت دارد بسيار كمتر است. پس مي توانيد به اين اتومبيل به چشم يكي از اتومبيل هاي اسپرتي كه شما در آينده خريداري خواهيد كرد ، نگاه كنيد.

برنامه Breakthrough از تاريخ اول نوامبر در شبكه National Geographic نشان داده خواهد شد.

mashable

 

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا