ماشین بدون راننده شرکت Uber

پروژه جدید گوگل: ارائه سرویس تاکسی بدون راننده

چندی پیش گوگل اعلام کرد در حال کار بر روی پروژه جدیدی برای ارائه سرویس تاکسی بدون راننده است و می خواهد این خدمت جدید را با پروژه ماشین های بدون راننده که هم اکنون در حال توسعه آن است ترکیب کند که در حال حاضر در حال آزمایش این پروژه خود است.

2015-08-25_184707

شرکت Uber نیز اعلام کرده است در حال رسیدن به تحقق و هدف خود برای ماشین بدون راننده است و همین موضوع باعث ایجاد یک رقابت میان این شرکت و گوگل شده است . این شرکت اعلام کرد با همکاری و تحقیقات جدید دانشگاه آریزونا بر روی نقشه برداری این نوع ماشین ها متمرکز شده و در مراحل جدیدی است.

همکاری شرکت Uber با دانشگاه آرزونا این امکان را به آن ها خواهد داد تا به صورت حرفه ای بر روی طرح لنز برای بهبود کیفیت تصاویر برای نقشه برداری و ویژگی های ایمنی ماشین کار کنند . برایان مک کلندون یکی از کارمندان گفت : وسایل نقشه برداری در شهر Tuscon آریزونا مورد آزمایش قرار گرفته است و همچنین 25,000 دلار کالج دانشگاه علوم نوری برای همکاری در بخشی از این پروژه پرداخت شده است . Doug Ducey فرماندار فعلی ایالت آریزونا از این پروژه حمایت کرده است و مجوز استفاده از وسایل برای تحقق این پروژه در آریزونا را صادر کرد.

Doug Ducey در بیانیه ای گفت : دولت ما کاملا به شرکت ها کمک می کند تا بر روی رشد و موفقیت کشور متمرکز شوند . همه به خصوص شهروندان آریزونا منتظر به آغوش گرفتن فناوری های جدید و بهره مندی از آن هستند . به ویژه این باعث ایجاد اشتغال جدید ، توسعه اقتصادی ، فرصت های تحقیقاتی جدید و افزایش امنیت حمل و نقل عمومی می شود

با این حال شرکت Uber در حال کار بر روی تکنولوژی نقشه برداری که کلید این پروزه می باشد ، است . این شرکت با جستجو در سایت بینگ توانست چند کمپانی نقشه برداری از جمله deCarta سن خوزه پیدا کند و پیشنهاد همکاری به آن ها بدهد و در نهایت این شرکت تصمیم گرفت با خودروسازان آلمانی آئودی و BMV همکاری کند.

نمی توان پیش بینی کرد که در آینده ماشین های بدون راننده وفق خواهند بود یا نه . چندی پیش ماشین بدون راننده گوگل تصادف کرد که باعث آسیب و جراحی سطحی 3 کارمند گوگل که در ماشین بودند شد . سه کارمند گوگل که سرنشین این خودرو بدون راننده بودند دچار خراش سطحی شدند که در بیمارستانی مورد مدوا قرار گرفتند و روز بعد از حادثه که روز اول جولای وقوع یافته مرخص شده اند. گوگل اعلام کرده است راننده ماشین دیگر درگیر در تصادف دچار درد در ناحیه گردن و کمر نیز شده است . گوگل اعلام کرد در حال کار بر روی ماشین های بدون راننده است و مشکلات آن را رفع خواهد کرد . اگر شرکت Uber ماشین بدون راننده خود را با موفقیت و بدون ایجاد مشکلی بسازد ، گوگل با این تصادف رقابت سنگینی را در ادامه با این شرکت خواهد داشت پس باید هر چه زودتر به فکر ایمنی ماشین های بدون راننده خود باشد تا در میدان رقابت با شرکت Uber باقی بماند البته گفته شده است که عامل اصلی این تصادف بی توجهی و خطای انسانی بوده است و تیم گوگل در حال تحقیق بر روی روشی است که خودروهای بدون راننده آن بتوانند راننده هایی که حواسشان پرت شده است را قبل از وقوع تصادف با خبر کنند

mashable

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا