قانونی شدن آنلاک کردن گوشی در ایالات متحده

ما دوباره یک گام به قانونی شدن آنلاک کردن گوشی های هوشمند نزدیک تر شدیم ،  زیرا مجلس نمایندگان ایالات متحده امروز تصویب کرد که آنلاک کردن گوشی هوشمند قانونی خواهد شد ، پیش از این برای این موضوع نیم میلیون دلار جریمه و مجازات زندان در نظرگرفته می شد. اکثریت آرا به نفع قانون آنلاک کردن انتخابی گوشی توسط کاربر و رقابت وایرلسی می باشد.

iphone_5s_5c

این قانون توسط مجلس سنا هفته قبل به تصویب رسید ، و در مراحل پایانی و منتظر تصویب ریاست جمهوری می باشد. اوباما از مدت ها پیش اعلام کرده است که با آنلاک کردن گوشی موافق است و امروز متعهد به امضای این قانون می باشد.

به نقل قول از اوباما:

من اعضای کنگره ای که می خواهند قانون آنلاک کردن انتخابی گوشی توسط کاربر و رقابت وایرلسی را تصویب کنند تحسین می کنم. سال گذشته ، در پاسخ به درخواست جمعی از کاربران که جزئی از مردم کشور هستند ،دولت ما خواستار این بود که به  آمریکایی ها اجازه دهیم با استفاده از دستگاه تلفن همراه خود به هرشبکه ای که انتخاب می کنند ، وارد شوند. ما با سپری کردن  مراحل FCC یا کمیسیون فدرال ارتباطات، قوانین صنعتی ، و کنگره سراسری ، باید مطمئن شویم این قانون جدید حقوق کپی رایت را نقض نخواهد کرد ، و کار با حامل های وایرلس  برای دستیابی به توافق داوطلبانه کمک می کنند که آزادی اساسی کاربران (مشتریان) به آن ها بازگردانده شود.

این لایحه ای که توسط کنگره سراسری امروز به تصویب رسید ، گام دیگری در ارائه انعطاف پذیری و حق  انتخاب بیشتر به مردم عادی آمریکا می باشد و به آن ها کمک می کند یک حامل تلفن همراه که مناسب با نیازها و بودجه آن ها باشد پیدا کنند. من روسای اول هیئت مدیره یعنی Patrick Leahy و Bob Goodlatte را تحسین می کنم ، و از رتبه بندی هایی که Chuck Grassley و John Conyers در زمان رهبری خود پیرامون عقاید مهم کاربران داشتند و آینده نگری آن ها به امضای این قانون تشکر می کنم.

 

قانونی شدن آنلاک کردن

قانون آنلاک کردن انتخاب مصرف کننده و رقابت های وایرلسی از سال 2013 تحت عنوان ” ما در راستای درخواست مردم هستیم” برای آنلاک کردن تلفن های همراه به صورت قانونی مطرح شد. آنلاک کردن تلفن همراه ابتدا در ژانویه سال 2013 غیرقانونی اعلام شد ، و سپس یک استثناهایی در زمینه Digital Millennium Copyright Act یا قانون حق کپی رایت در هنگام انقضا قرار داده شد. و این قانون کاربران ایالات متحده را از انتقال سرویس به سایر حامل ها و استفاده از دستگاه خود در خارج از کشور با سیم کارت محلی را محدود می کرد.

تحت شرایط این لایحه ، مصرف کنندگان و خدمات سرویس دهی دوباره قادر به آنلاک کردن تلفن همراه و تبلت های خود بدون دریافت اجازه از حامل ها و مواجه با مجازت کیفری خواهند بود.

در دسامبر سال 2013 ، حاملین سلولی ایالات متحده و کمیسیون فدرال ارتباطات  بر سر مجموعه از از اصول داوطلبانه به توافق رسیدند  که آنلاک کردن دستگاه و تغییر آن از حاملی به حامل دیگر پس از برآوردهای قراردادی را برای مشتریان وایرلس به آسانی ممکن می ساخت.

macrumors

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا