از گران قیمت ترین کیس آیفون دنیا رونمایی شد

در این روز ها که همه از خرید و استفاده از محصولات اپلی مخصوصا نوع آیفون آن استقبال می کنند (:دی) بازار فروشندگان کیس آیفون هم بدک نیست! اگر شما هم جزء آن دسته دوستان دست و دلباز / خر پول منطقه [یکی را حذف کنید] هستید، شاید این مورد به مزاجتان سازگار بیاید. اکنون شما دارید به گران ترین کیس آیفونی دنیا نگاه می کنید؛ FLIR One تنها با قیمت 350$!
این کیس که بدون کم ترین گمانی کامل ترین در نوع خودش است، به طور قابل توجهی توانایی تصویر برداری آیفون 5 یا 5S تان را بهبود می بخشد؛ با استفاده از آن می توانید نقاط گرمایی را از 100 متر دور تر نیز احساس کنید، خواه یک چهارپا باشد، انسان یا منبع گرما!
البته در این که اکثر محصولات شرکت Flir بر شکارچیان طراحی و ساخته شده اند هم شکی نیست اما این کیس آیفونی دوربین گرمایشی به صرفه ای را مختص اسمارت فون ها به همراه دارد که شاید در نگاه اول کمی گران قیمت به نظر برسد اما در اصل از دیگر گجت های موجود در بازار 750$ ارزان قیمت تر است. همچنین از اینترفیس ساده ای بهره می گیرد که کار با آن خیــــلی سخت نیست!

img_0133

اپ موجود برای فلیر وان از مد [دوستان، مُد یعنی حالت :دی] های گوناگونی بهره می گیرد که زیر و بم اطلاعات را در اختیارتان می گزارد. مثلاً زوایای گوشه ای دما یا تفاوت هایی  چشم گیر بین دمایی بالا، متعادل یا کاملاً هم سرد.
به طور شگفتی، جدای از همه این ویژگی ها می توان با استفاده از آن، گرمای به جای مانده از اشیا یا افراد [مثلا گرمای به جای مانده از پای شخص بر روی فرش در همان لحظه] را نیز به دست آورد.
اما در این بین سوالی مطرح است؛ آخر این گجت چه به کار افراد معمولی جامعه می آید؟!

با وجود این که این دستگاه برای صنعت شدیداً ضروری است اما برای استفاده های معمولی می شود به خیلی چیز ها پی برد، این که آیا وقتی خانه نیستید سگتان روی تخت بالا و پائین می رود یا نه؟ یا حتی از پشت پی به محل چکه قطرات آب از لوله ها پی ببرید و … و … !
استفاده صنعتی / تجاری اش هم که خب جای خود دارد، اگر بخواهید به بازرسی از اسکلت یک خانه بپردازید یا حتی از نیاز به تعمیرات و نگهداری آن خانه مطلع شوید مطمئنا این کیس یکی از ابزار الزامی و مورد نیازتان در کار خواهد بود. یکی از ویژگی های منحصر به فرد آن توانایی تصویر برداری از حالت اینفرارد و ذخیره آن در گالری است که می توانید از داخل خود اپ آن ها را به اشتراک بگذارید. البته شرکت سازنده می گوید برای اواخر سال 2014 برنامه هایی برای شِیر آن با دیگر اپ ها را در دست دارد.
از آن گذشته، این کیس خود دارای یک باتری درون سازی شده است که می تواند دوربین را تا 4 ساعت برای استفاده مداوم روشن نگه دارد، باتری ای که می توانید از آن به عنوان یک بکاپ 50% درصدی برای خود آیفون هم استفاده کنید [چه فکر هوشمندانه ای!]. این که این تکنولوژی تا چه زمانی به میهن اسلامی میرسد مشخص نیست اما قرار است این عرضه در اوایل بهار صورت بگیرد.
راستی، می توانید تصاویر حرفه ای و پانورامای 360 درجه ای آن را از اینجا ببینید.

منبع : TechCrunch ، 9To5Mac

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا