اپدیت اندروید Wear و پشتیبانی از وای‏فای و ژست‌‎های بدنی

گوگل روز دوشنبه آپدیت بزرگی را برای پلتفرم اندروید ویر خود اعلام کرد، یعنی چندروزی قبل از اینکه ساعت اپل به بازار با هیاهوی فراوان وارد شود. این آپدیت گوگل برای اندروید ویر بزرگترین آپدیتی است که تا بحال برای این پلتفرم عرضه شده است که باعث می‎شود این ساعت بیشتر قابل استفاده باشد و حتی دیگر نیاز نباشد از آن به همراه یک ساعت هوشمند استفاده کرد.

1

چیزی که بیشتر در این آپدیت قابل مشاهده است، پشتیبانی از وای‎فای (Wi-Fi) است که بواسطه آن تا زمانی که ساعت شما به یک شبکه وای‎فای متصل است، و گوشی ‎همراه شما دارای یک ارتباط ارسال و دریافت داده است (هرجایی که است)، شما قادر به دریافت نوتیفیکیشن‎ها، ارسال پیام‎ها، و استفاده از تمامی اپلیکیشن‎هایتان خواهید بود. با آنکه اندروید ویر به طور کامل مستقل از یک گوشی همراه هوشمند نیست، ولی در حال برداشتن گامی به سمت این استقلال می‎باشد.

2

نظیر قبل اندروید ویر از GPS و گوش دادن به صورت آفلاین به موزیک پشتیبانی می‎کند، یعنی شما می‎توانید گوشی خود را زمانی که به بیرون برای دویدن می‎روید، در خانه بگذارید.

با این آپدیت روز دوشنبه برای اندروید ویر، شما حالا می‎توانید در حین دویدن با قابلیت کشیدن شکلک‎های emoji مستقیما بر روی صفحه ساعت خود، با دیگر افراد ارتباط برقرار کنید.

نرم‎افزار گوگل چیزی که شما می‎کشید را می‎شناسد و آن را از طریق یک متن یا پیام ارسال می‎کند.بسیاری از ساعت‎های اندروید ویر دارای یک صفحه‎ی همیشه روشن برای دیدن زمان هستند. با آپدیت روز دوشنبه، گوگل این گزینه را به اپلیکیشن‎‎‎ها نیز توسعه داده است، تا بواسطه آن، اپلیکیشن‎ها بتوانند با اطلاعاتی که دارند قابل مشاهده باشند. با استفاده از ژست‎های (gestures) بدنی صفحه ساعت زمانی که شما به طور فعالانه به آن نگاه می‎کنید رنگ کامل خود را دارد، تا بدین حالت طبق گفته گوگل شما اطلاعاتی که نیاز دارید را بتوانید دریافت کنید و در مصرف باتری ساعت صرفه‎جویی شود.

صحبت از ژست‎ها و وضعیت بدن شما شد، حالا به دنبال این آپدیت شما می‎توانید مچ خود را تکان دهید تا از میان نوتیفیکیشن‎ها و اخبار آنلاین اسکرول کنید. به علاوه، اپلیکیشن‎ها و لیست تماس‎های شما حالا در تبی به دور از سطح ساعت قرار دارند. فقط کافی است که صفحه را لمس کنید تا قادر به باز کردن اپلیکیشن‎‎ها و ارسال فوری پیام‎ها باشید.

این آپدیت‎ها در طول چند هفته آتی برای تمامی هفت نوع ساعت اندروید ویر عرضه می‎شوند و شروع آن با ساعت Urbane شرکت LG خواهد بود. دیگر ساعت‎های موجود اندروید ویر شامل Moto 360، LG G Watch، Asus ZenWatch، Samsung Gear Live، Sony SmartWatch 3 و LG G Watch R می‎شوند که تمامی ‎آن‎ها را می‎شود از وب سایت اندروید خریداری کرد.

idownloadblog

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا