آپدیت آی او اس 7.1 و 5 نکته در مورد زمان انتشار آن

اپل هنوز تاریخ انتشار iOS 7.1 را برای آیفون و آیپد اعلام نکرده است، اما به نظر می‌آید این نسخه به زودی منتشر شود. زمانی که این نسخه منتشر شود، بسیاری از دارندگان آیفون و آیپد این آپدیت را نصب خواهند کرد. ما در اینجا می‌خواهیم چند راهنمایی به شما بکنیم که در زمان آپدیت به نسخه 7.1 لذت بیشتری ببرید.

iOS-7.1

در ماه نوامبر، اپل آپدیت آی او اس 7.1 را منتشر کرد. نه به صورت نهایی، بلکه در نسخه آزمایشی بتا که شرکت و توسعه دهندگان بتوانند مسائل و مشکالات این نسخه را رفع کنند. این نسخه بتا برای پنج بار بازنشر شد، آخرین آن بتای 5 آی او اس 7.1 بود که شایعه شد آخرین بتا قبل از انتشار رسمی و عمومی آپدیت باشد.

چندین گزارش مدعی‌اند که آپدیت آی او اس 7.1 در ماه مارچ عرضه می‌شود و به تازگی نیز انتشار نسخه رسمی پلتفرم CarPlay را دیدیم، بنابراین انتشار نسخه رسمی این آپدیت در آینده‌ای بسیار نزدیک اتفاق خواهد افتاد. هنوز کاملا مشخص نیست اما منابع آگاه خبر از انتشار این نسخه در همین دو هفته آینده داده‌اند.

هر کسی که تا الان پیرو این فرایند آپدیت‌ها بوده و همه آپدیت ها را انجام داده باشد، قطعا می‌داند که آپدیت مخصوصا نسخه‌های اصلی دارای ویژگی‌های بسیار مفید و کاربردی است.

در گذشته، دارندگان آیفون و آیپد مشکلاتی با نصب و راه اندازی آپدیت‌ها داشته‌اند. گاهی اوقات سرور‌های اپل شلوغ می‌شود و مشکلاتی پیش می‌آید، گاهی باگ‌هایی در آپدیت وجود دارد، بعضی اوقات نیز کاربر نمی‌داند باید به چه نحوی این کار را انجام دهد. ممکن است همه شما در زمان همین آخرین آپدیت یعنی نسخه 7.0.6 این مشکلات را داشته‌اید.

آپدیت آی او اس 7.1 به بزرگی نسخه 8 نیست اما یک آپدیت مهم محسوب می‌شود. با این تغییرات تازه، به احتمال زیاد ویژگی‌ها و خصوصیات این آپدیت به زیر ذره بین خواهد رفت.

در اینجا تاریخ انتشار نسخه 7.1 آی او اس و همچنین چند راهنمایی برای کسانی که می‌خواهند به زودی به این نسخه مهاجرت کنند و بر روی آیفون، آیپد و آیپاد تاچ خود نصب کنند، آماده کرده‌ایم.

1. خود را برای آپدیت به آی او اس 7.1 آماده کنید

قبل از هر آپدیت اصلی آی او اس، ما به دارندگان آیپد و آیفون توصیه می‌کنیم چند اقدام را قبل از نصب و به منظور آمادگی آپدیت کردن انجام دهند. بعد از هر آپدیت اصلی ما شکایات زیادی را از کسانی می‌بینیم که موفق به انجام این آمادگی قبل نصب نشده‌اند و گوشی یا تبلت آن‌ها بعد از آپدیت برنامه‌های خود را از دست داده و یا بدتر از آن عکس‌ها و ویدیو های خود را از دست داده‌اند.

phone-call-ui-ios-7

ما در آی اپل سنتر مطلب مجزایی را به همین موضوع اختصاص خواهیم داد و چند اقدام مهم و مفید قبل از نصب آی او اس 7.1 به شما پیشنهاد خواهیم کرد. در حالی که نیاز نیست همه آن‌ها را انجام دهید ولی بعضی از آن ضروری هستند و هر کسی باید انجام دهد.

2. با تغییرات آی او اس 7.1 آشنا شوید

بلافاصله بعد از اینکه iOS 7.1 را بر روی آیفون یا آیپد خود نصب کردید، تغییرات خوبی انجام می‌شود که البته نمی‌توان هیچگاه به حالت قبل بازگرداند. کسانی که با تغییرات راحت نیستند، احتمالا مقداری گیج خواهند شد و نیاز است تا در مورد آپدیت آی او اس 7.1 و تغییرات این نسخه بیشتر بدانند تا همه چیز در ذهنشان مقداری ساده‌تر شود.

این تغییرات به بزرگی آپدیت از نسخه 6 به 7 آی او اس نیست اما تغییراتی انجام خواهد شد و کسانی که در مورد این آپدیت جدید اطلاعات نداشته باشند احتمالا شوکه خواهند شد.

ios-7-1-beta3-576x1024
iOS 7.1 تغییرات چند تغییر بصری را به همراه دارد
طراحی 7.1 مقداری تغییر کرده است، اپل فکر کرده که این تغییر باعث یکپارچگی در سیستم عامل می‌شود. بعضی از این تغییرات در بخش‌های بسیار پر استفاده آی او اس انجام شده است. برای مثال کیبورد درون آی او اس7.1 ظاهری جدید پیدا کرده، طراحی زمان خاموش کردن سیستم عامل بسیار عوض شده و دکمه‌های درون اپلیکیشن Phone نیز تغییرات زیبایی داشته است
با توجه زیاد به ویژگی‌های آی او اس 7.1 متوجه می‌شویم که دو چیز عمده وجود دارد. یک، آی او اس 7.1 با عث می‌شود که کاربر کمتر در هنگام کار با این نسخه در آیفون و آیپد دچار سردرد شود. دوم اینکه به کاربران آیفون و آیپد اجازه می‌دهد که خودشان تصمیم بگیرند. کسانی که دوست ندارند و از این تغییرات خوششان نمیاید می‌توانند در همان نسخه 7.0.6 بمانند.

3. آپدیت به آی او اس 7.1 مقداری زمان می‌برد

ما انتظار داریم که آپدیت 7.1 برای اکثر افراد در دسترس قرار گیرد. با این حال انتظار داریم که حجم برزورسانی آی او اس7.1 بسیار بزرگتر از نسخه 7 باشد و احتمالا بدین معنا است که دانلود و نصب این آپدیت جدید مقداری زمان خواهد برد.

ios-7.1-release

پیش بینی انجام فرایند آپدیت سخت است و بستگی به سرعت کانکشن شما مقدار متفاوتی زمان خواهد برد. تا چند ساعت بعد از انتشار آپدیت ممکن است سرور‌های اپل شلوع باشد و آپدیت با مشکل مواجه شود پس پیشنهاد می‌شود مقداری صبر کنید و بعد از یک یا دو روز اقدام به انجام آپدیت کنید.

4. عصبی نشوید، درست می‌شود

کسانی که در هنگام نصب و یا آپدیت کردن به نسخه آی او اس 7.1 با مشکلی رو به رو می‌شوند نباید عصبی شوند و به هم بریزند. مسائل و مشکلات نصب پس از چند روز به ثبات می‌رسد و اشکالات عمده و باگ‌ها نیز بعد از مدتی رفع خواهد شد.

Used-iPhone-iOS-7-Warning

اپل با سابقه‌ای که دارد ثابت کرده که قهرمان حل کردن مشکلات بزرگ است و اگر تشخیص دهد مساله بزرگی در این آپدیت وجود دارد و بر دارندگان آیفون و آیپد تاثیر می‌گذارد سریعا این مشکل را با آیپدیت iOS 7.1.1 برطرف خواهد کرد. در بدترین حالت ما تا چند هفته دیگه شاهد این آپدیت خواهیم بود. اپل تقریبا و به احتمال زیاد بعد از گذشت چند هفته از انتشار اصلی آپدیتی برای رفع مشکلات منتشر می‌کند.

اگر هر گونه مسئله و مشکلی در تجربه آپدیت آی او اس 7.1 وجود داشت، منتظر بمانید تا اپل آن‌ها را درست کند.

5. اگر شک دارید پس صبر کنید

در نهایت اگر در گذشته و در هنگام آپدیت کردن آی او اس به مشکلی خورده‌اید و نمی‌خواهید دوباره با آپدیت به نسخه 7.1 این مشکل تکرار شود، باید صبر کنید تا ببنیم این آپدیت به شکل عمل خواهد کرد.

دوباره، ما انتظار داریم که آی او اس مشکلات اصلی نسخه‌های پیشن خود را حل کند نه اینکه مشکلات دیگری را اضافه کند، ولی همیشه باید احتمالات را در نظر گرفت. کسانی که نمی‌خواهند هیچ تغییری را در گوشی یا تبلت خود ایجاد کنند پس باید از آپدیت کردن خودداری کنند و منتظر شوند نتیجه‌ها از آپدیت به این نسخه مشخص شود.

iOS-7-multitasking-620x465

معمولا اگر مشکلی بزرگی وجود داشته باشد چند ساعت بعد از آپدیت مشخص می‌شود. مشکلات ریزتر معمولا در صورت وجود چند روزی طول می‌کشد تا خود را نشان دهند.
با توجه به اخبار گذشته نسخه iOS 7.1 در اواسط ماه مارچ در دسترس قرار خواهد گرفت و شما می‌توانید با نصب این آپدیت از گجت خود بیشتر لذت ببرید. دارندگان دستگاه‌های قدیمی‌تر که ممکن است مشکلاتشان از دستگاه جدید بیشتر باشد، بهتر است صبر کنند تا همه چیز در مورد این نسخه مشخص شود و سپس اقدام به آپدیت تبلت یا گوشی هوشمند اپلی خود کنند.

2 دیدگاه دربارهٔ «آپدیت آی او اس 7.1 و 5 نکته در مورد زمان انتشار آن»

  1. این که دیگه عکس تماس گیرنده به صورت کامل رو صفحه نمیاد واقعاً بده واقعاً

  2. محمد ولبی شیرکوند

    بعد از اینکه آیفون 4ئ اس را به آی او اس 7.1 آبدیت کردم دیگر نمی توانم کد های ستاره دار مانند *111# را شماره گیری کنم لطفا راه حل را برایم ایمیل کنید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا