آپدیت برنامه‎های Docs، Sheets و Slides iOS توسط گوگل

روز پنج شنبه، گوگل برای سه گانه برنامه‎ی بهره‌وری‎اش که cloudدار هم هستند، یعنی Docs، Sheets و Slides آپدیت‎هایی را منتشر کرد. این اپ‎ها به شما این امکان را می‎دهند تا صفحات گسترده، اسناد و ارائه مطالب هایتان را بسازید، ویرایش کنید و با دیگران در این‎باره همکاری داشته باشید. و حالا ویژگی دیگری نیز قرار داده شده که شما را قادر به کپی کردن یک سند می‎کند؛ کاری که قبل از این فقط می‎توانستید با رابط کاربری تحت وب انجامش دهید.

11

همچنین، وقتی قابلیت VoiceOver در تنظیمات فعال باشد، یک منوی تنظیماتِ دسترس‎پذیری تازه میان اسلاید‎ها و صفحات گسترده‎ نمایان می‎شود.

در کنار این ویژگی‎های جدید، خطاهای این سه برنامه نیز برطرف شده و کارایی آنها بهبود یافته است و همچنین الان به شما این امکان را می‎دهد تا لینک‎های اشتراک اسناد را به کلیپ بورد دستگاه کپی کنید.

7

افرادی که کم بینا هستند و تا به حال از نسخه‎ی وبی Google Docs استفاده می‎کردند احتمالا خیلی خوشحال می‎شوند اگر بدانند که اپ‎های مبتنی بر وب هم اکنون شامل یک ویژگی هستند که به کاربران نابینا کمک می‎کند با استفاده ازصفحه‎خوان NVDA برای ویندوز، از خدمات بهره ببرند.

علاوه بر این، غول اینترنتی همین اواخر، سفارشی‎سازی‎هایی را در مورد نحوه نمایش سر صفحه و پا صفحه در اولین صفحه‎ی سندتان، اجرا کرده است.

9

همانطور که در پایین و بالا می‎بینید، داشتن پا صفحه و سرصفحه‎ی متفاوت در صفحات اول اسناد در شرایط زیادی به درد می‎خورد. به عنوان مثال هنگام پیروی از اصول نوشتاری دانشگاهی، شروع شماره‎گذاری از صفحه‎ی دوم، ساختن صفحه‎ی عنوانِ بدون شماره و خیلی موارد دیگر.

10

بعد از قرار دادن پاصفحه یا سرصفحه، یک چک باکس نمایان می‎گردد. برای قرار دادن پا صفحه و سرصفحه‎ی متفاوت در صفحه‎ی اول تیک آن را بزنید. برای تنظیم کردن اینکه شماره‎ی صفحه چگونه و از کدام صفحه آغاز شود، از یک آیتم جدید در Insert > Page Number استفاده کنید.

8

این به روز رسانی‎ها هم اکنون برای گروه وسیعی از کاربران فعال است و به زودی برای مشتریان Google Apps برای تحصیل (Education) و Google Apps برای محل کار (Work) نیز در هفته‎های آتی اعمال خواهد شد.

اپ‎های تحت وب Docs و Slides به تازگی گزینه‎هایی ابتدایی برای ویرایش عکس اضافه کرده‎اند. همانطور که در تصویر متحرک بالا نمایان است، امکاناتی مانند بریدن عکس‎ها، قرار دادن حاشیه، اعمال فیلترهای رنگی و موارد دیگر از این ویژگی‎ها هستند.

Docs، Slides و Sheets را به صورت رایگان از اپ استور دانلود کنید.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا