internet

چرا 15 درصد مردم آمریکا از اینترنت استفاده نمی کنند؟

سرویس های ایمیل ، جامعه مجازی فیسبوک و چت کردن به صورت ویدیویی تنها وارد محدودی از کاربرد های گسترده اینترنت است که 15 درصد از مردم آمریکا در هر روز از زندگی خود آن ها را از دست می دهند دلیل آن هم کاملا واضح است : چون آن ها از اینترنت استفاده نمی کنند و تمایل ندارند که آنلاین شوند .

internet
internet

در سال 2000 مبلادی ، بیش از 48 درصد از مردم آمریکا از اینترنت استفاده نمی کردند ولی تا سال 2012 این میزان به 15 درصد کاهش یافت . میزان استفاده مردم آمریکا از اینترنت از سال 2000 تا 2012 به سرعت پیشرفت کرد اما از آن موقع تا به حال با وجود تلاش زیاد دولت مردان و سازمان های اجتماعی برای تشویق آن 15 درصد به اینترنت ، این میزان تغییر چندانی نکرده و افرادی که در آمریکا از این سرویس ها استفاده نمی کنند عزم خود را برای عدم استفاده از آن جزم کرده اند و تمایل ندارند عادت خود را تغییر دهند . شاید آن ها زندگی کلاسیک خود را به این ابزار های مدرن ترجیح می دهند .

چرا بعضی از آمریکایی ها به این سرویس بزرگ رغبت چندانی نشان نمی دهند ؟

در تحقیقی که توسط pew انجام شد ؛ یک سوم (حدود 34 درصد ) از این افراد اعلام کردند که اینترنت مناسب زندگی آن ها نیست و یا به سادگی بیان داشتند که علاقه ای به آن چه اینترنت ارائه می دهد ندارند .  32 درصد از سایر افرادی که وارد فضای مجازی نمی شوند گفتند تکنولوژی مورد نیاز برای دسترسی به اینترنت پیچیده است و نحوه استفاده از آن بسیار دشوار … و 8 درصد نیز بیان داشتند که برای یادگیری این سیستم بسیار پیر هستند و توانایی لازم برای ورود به این عرصه را ندارند .

اما دلیل بعضی دیگر بسیار جالب بود … آن ها بیان داشتند که دلیل استفاده نکردن از اینترنت عدم توانایی ایشان در پرداخت هزینه های آن است . طبق تحقیق Pew 19 درصد از مردمی که از اینترنت استفاده نمی کنند هزینه ها و مخارج کامپیوتر و اینترنت را به عنوان اصلی ترین دلیل برای آفلاین بودن مطرح می کنند

احتمال آفلاین بودن در بعضی از گروه های خاص در آمریکا به مراتب بیشتر است .طبق آمار منتشر شده توسط مراکز تحقیقاتی آمریکا از جمله pew  افرادی که سن بالاتری دارند به احتمال بیشتری آنلاین نمی شوند – 39 درصد از مردان و زنان 65 سال به بالا از اینترنت استفاده نمی کنند – اما فقط 3 درصد از نوجوانان و جوانان 18 تا 29 سال اصلا از اینترنت بهره نمی برند .

یک سوم از آمریکایی هایی که تحصیلات زیر دیپلم دارند معمولا آفلاین هستند و به همان نسبتی که میزان تحصیلات یک شخص زیادتر می شود تمایل وی برای استفاده از اینترنت نیز افزایش می یابد .

با توجه به تحقیقاتی که محققان انجام داده اند ، محدوده جغرافیایی که فرد زندگی می کند و میزان درآمد وی نیز بیانگر تمایل وی برای آنلاین شدن می باشد .آمار مردان و زنانی که در مناطق روستایی زندگی می کنند دو برابر مردم شهری و حومه نشینی است که هرگز از اینترنت استفاده نمی کنند . و آمار آمریکایی هایی که درآمد سالانه شان 30 هزار دلار یا کمتر است در میزان استفاده از اینترنت ، 8 برابر افرادی است که درآمد سالانه بالاتری دارند .

تفاوت در میزان استفاده از اینترنت در میان نژاد ها و قومیت های مختلف نیز کاملا مشهود است . 14 درصد از سفید پوستانی که توسط Pew مورد تحقیق و بررسی قرار گرفتند بیان داشتند که هرگز از اینترنت استفاده نمی کنند . اما این آمار در میان اسپانیایی ها و سیاه پوستان به ترتیب به 18 و 20 درصد می رسد. گروهی که در میان مردم آمریکا بیشترین استفاده از اینترنت را دارند آسیایی های انگلیسی زبان هستند که در این گروه تنها 5 درصد اعلام کردند هرگز از اینترنت استفاده نمی کنند .

اما در این میان محققان اعلام داشتند که افراد مسن در سال 2015 تمایل بیشتری برای آنلاین شدن نسبت به سال 2000 دارند . در حقیقت در آن سال 86 درصد از پیرمردان و پیرزنان بالای 65 سال گفتند که از اینترنت استفاده نمی کنند اما در 2015 این مقدار به نصف کاهش پیدا کرد . در حال حاضر چند دهه است که این تکنولوژِ به خانه های مردم راه پیدا کرده و این احتمال وجود دارد که جوانان چندین سال قبل الان به سن پیری رسیده باشند و از همان چند سال قبل به این تکنولوژی مسلط شده باشند .

اگرچه 33 درصد آمریکایی هایی که کمتر از دبیرستان تحصیل کرده اند هنوز از اینترنت استفاده نمی کنند اما این آمار در سال 2000 بسیار بیشتر بود ( که در آن زمان 81 درصد از این گروه هرگز نیاز به اینترنت نداشتند )

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا