دادگاه آمریکا حکم به برتری اپل علیه سامسونگ می‎دهد

طی حکم جدیدی از یک دادگاه استیناف آمریکا، اپل در دعوای حقوقی علیه سامسونگ برنده می‎شود و سامسونگ منع می‎شود که به فروش محصولاتی بپردازد که در آن‎ها از حقوق انحصاری اپل استفاده شده است.

samsung-apple-2014

این حکم نشان می‎دهد که دادگاه تالی (lower court) زمانی که این حق اپل را در نظر نگرفته است رای درستی نداده است. دادگاه استیناف گفته است که درخواست اپل مبنی بر این نبوده است که فروش گوشی‎ها و تبلت‎های سامسونگ در بازار منبع شود، از آنجاییکه سامسونگ می‎تواند با اعلام دستور رسمی مبنی بر جمع آوری موقتی محصولاتش، چنین ویژگی‎هایی را حذف کند.

دادگاه چنین گفته است:

“اپل به دنبال این نیست که جلوی فروش دارو‎های زندگی بخش را بگیرد، بلکه قصد این را دارد که مانع این شود که سامسونگ بدون اجازه از ویژگی‎هایی که حقوق انحصاری آن‎ها متعلق به اپل است در گوشی‎های همراه و تبلت‎های خود استفاده و از این امر سود ببرد.”

این پرونده حالا به دادگاه فدرال تالی در سن خوزه، کالیفرنیا برگشت داده شده است تا این درخواست اپل را دوباره در نظر بگیرند. حکم اولیه در سال گذشته 120 میلیون دلار در اختیار اپل قرار دارد، از آنجاییکه مشخص شد سامسونگ در دستگاه‎های خود از 3 حق انحصاری متعلق به اپل استفاده کرده است.

imore

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا