استفاده از آیفون هنگام رانندگی با CarPlay

در یک اطلاعیه رسمی در خارج از نمایشگاه بین المللی موتور ژنو، اپل اعلام کرد که در فرآیند آماده سازی CarPlay قرار دارد. CarPlay نام رسمی جدید اپل برای یک تکنولوژی جدید در خودرو است که در سیستم آی او اس مورد استفاده قرار خواهد گرفت. ما در مورد آن در طول 12 ماه گذشته بسیار شنیده ایم. هدف اصلی این برنامه، فراهم کردن تعامل بیشتر کاربران با دستگاه آی او اس خود در وسایل نقلیه موتوری است. با استفاده از این برنامه، امکان استفاده از آیفون، تنها با یک کلمه یا یک لمس در هنگام رانندگی فراهم می شود.
استفاده از آیفون

استفاده از آیفون با کارپلی

حرف و حدیث های زیادی در مورد نسخه خودروی اپل در آی او اس به وجود آماده است. تکنولوژی استفاده در خودرو به طور رسمی در سال گذشته در کنفرانس جهانی توسعه (WWDC) تحت پوشش قرار گرفت و پس از آن ها تولیدکنندگان زیادی برای استفاده از این برنامه‎ی اپل در محصول خود امید بستند. اپل اعلام کرده است که تعدادی از تولید کنندگان خودرو برای استفاده از فناوری CarPlay در تولیدات خود، پیشرو خواهند بود.

اپل به عنوان شرکتی که برای بازسازی بازار های خاص و ورود به آن سبک از زندگی که رویای همه است و قبلا شکست خورده است به خوبی شناخته شده است. Greg Joswiak معاون بازاریابی آیفون و آی او اس می گوید: “CarPlay به گونه ای طراحی شده است که رانندگان تجربه ای باور نکردی در استفاده از آیفون در ماشین خود داشته باشند.” قدرت CarPlay به گونه ایست که به رانندگان اجازه  می دهد تا به راحتی با آیفون خود ارتباط بر قرار کرده و به تمامی جزییات آن بدون هر گونه انحرافی دسترسی داشته باشند.

استفاده از آیفون

بر اساس آنچه که در مطبوعات عنوان شده است شرکت های فراری ، مرسدس بنز و وُلوو در هفته پیشِ‎رو از تعدادی از خودروی هایی که از تکنولوژی CarPlay استفاده می کنند رونمایی خواهند کرد. رانندگان می توانند انتظار داشته باشد که تنها با یک کلمه یا یک لمس، ارتباط بسیار راحتی برای برقراری تماس، استفاده از نقشه ها، گوش دادن به موسیقی و دسترسی به پیام ها داشته باشند. این سیستم همچنین به کاربر دستیار دیجیتالی Siri اجازه می دهد تا توانایی ارتباط برقرار کردن با دستگاه های وصل شده را از طریق صدا داشته باشند.

استفاده از آیفون

مدت زیادی است که علاقه زیاد اپل به بازار خودرو آشکار شده است. برخی از خودرو سازان بزرگ مانند گروه بی ام و ، جگوار ، رووِر ، جنرال موتورز ، نیسان ، کیا موتورز و میتسوبیشی قصد دارند که در تولیدات بعدی خود از CarPlay استفاده کنند. تا زمانی که از این برنامه استفاده نکنیم قدرت واقعی آن را نخواهیم دانست اما قطعا آینده ای روشن برای اپل و آی او اس رقم خواهد خورد.

استفاده از آیفون

CarPlay اپل با دستگاه های iPhone 5s و iPhone 5c و iPhone 5 سازگار است.

redmondpie

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا