واکا واکا یک گجت و شارژر خورشیدی همراه

اگر شما  هم از کاربران گجت های گرسنه انرژی هستید مطمئنا مشکل همیشگی کمبود باطری را همیشه دارید و برای هر بیرون رفتن از این نگرانید که باطری شما به اتمام برسد و زمانی که باید در دسترس نباشید . این موضوع در مسافرت های جاده ای و مکان هایی که جز نور خورشید هیچ انرژی در دسترس نیست مهمتر می شود ، در این پست با ما همراه شوید تا فناوری جدیدی را که معرفی کنیم که به زودی انقلابی در صنعت شارژرها و باطری های همراه به وجود می آورد .

BNNOOR2014-08-21_111225BNNOOR

واکا واکا چیست؟

واکا واکا یک گجت ترکیبی از یک پاوربانک ، شارژرخورشیدی و چراغ قوه همراه است . این وسیله برای مناطق شهری و بیابانی طراحی شده و عملکرد اعجاب آوری دارد . پاوربانک واکا واکا توانایی شارژ گجت های کوچک نظیر اسمارتفون ها و میان رده نظیر تبلت ها را دارد . همچنین منبع نوری همراه قدرتمند و منحصر به فرد این گجت یکی از بهترین هاست .

واکا واکا مجهز به دو ال ای دی بزرگ است که نور آن توسط یک باطری 2400 میلی آمپری تامین می شود . اما این باطری همراه توانایی یکبار شارژ یک تبلت و اسمارتفون همراه و حداقل چند بار شارژ دوربین دیجیتال یا ام پی تری پلیر همراه را دارد . ( ما هنوز در رابطه با شارژر خورشیدی حرفی نزدیم ) . اما اگر فقط مایل به استفاده از چراغ قوه همراه هستید بسته به سطح روشنایی نور واکا واکا 10 تا 150 ساعت نور همراه را برای شما تامین می کند .

چگونه استفاده کنیم؟

عملکرد واکا واکا از نظر پاور بانک همراه دقیقا مشابه با دیگر پاور بانک ها است . اما واکا واکا ویژگی هایی نیز دارد . قبل از اینکه به این ویژگی ها بپردازیم ابتدا یک تصور غلط که کاربران این نوع گجت ها در مورد شارژرهای خورشیدی دارند را توضیح می دهیم . شارژر های خورشیدی همراه اینطور نیست که گوشی را به واکا واکا متصل کنید و آن را در برابر آفتاب قرار داده و بعد از یکساعت منتظر شارژ صد در صد گوشی باشید !!! این تصور اشتباهی است که اکثر مردم فکر می کنند یک شارژر خورشیدی مستقیما انرژی خورشید را دریافت کرده و به انرژی الکتریکی تبدیل کرده و گجت متصل را شارژ می کند !

جهت استفاده از یک پاور بانک خورشیدی می توانید از دو طریق سنتی یا جدید واکا واکا استفاده کنید . روش اول که در همه گجت ها به کار می رود استفاده از کانکتور usb برای اتصال گجت به پی سی یا مک جهت شارژ یا استفاده از شارژر متصل به برق است . در این روش واکا واکا حدود 6 ساعت زمان نیاز دارد تا باطری خود تا شارژ کند ، و اما روش دوم که استفاده از نور آفتاب برای شارژ است به ده ساعت زمان برای تکمیل شارژ احتیاج دارد . فراموش نکنید در هیچ کدام از این دو طریق واکا واکا همزمان گجت شما را  شارژ نمی کند و برای شارژ یک گجت احتیاج دارد ابتدا باطری خود را شارژ کند .

جهت شارژ از طریق نور آفتاب می توانید واکا واکا را روی پنل خورشیدی در هر مکانی که نور خورشید گیرایی بهتری دارد قرار دهید . یکی از راه های مناسب جهت دریافت چند باره نور خوشید قرار دادن واکا واکا روی یک بطری است که نحوی که در عکس زیر مشاهده می کنید .

BNNOOR2014-08-21_111330BNNOOR

اما برای شارژ کردن گجت از طریق واکا واکا ابتدا از طریق usb رابط گجت خود را به واکا واکا متصل کنید و سپس یکبار کلید بزرگ پاور را فشار دهید . در این زمان ال ای دی اول روشن شده و اتصال را بررسی می کند . در صورتی که گجت متصل باشد عملیات شارژ آغاز می شود . اما برای استفاده از چراغ قوه واکا واکا گجت خود را از آن جداکرده و دوبار کلید پاور را فشار دهید تا چراغ قوه روشن شود . با هر بار فشار دادن اضافه کلید پاور نور چراغ قوه کاهش می یابد تا خاموش شود . پس در اولین روشن شدن آن بالاترین میزان نور را داراست . یکی از زیبایی های واکا واکا تابش نور از بالا درون بطری بور که در با تابش نور به آب روشنایی را چند برابر می کرد .

BNNOOR2014-08-21_111248BNNOOR

مزایا ، معایب و نتیجه گیری

وقتی یک گجت ترکیبی را به کار می برید همیشه این ریسک وجود دارد که ممکن گجت نتواند همه عملیات را به خوبی انجام دهد و برای یک یا دو عملکرد به کیفیت گجت منحصر همان عملکرد نرسد .

مزایا :

  • یکی از مشکلاتی که در گجت های مشابه است عدم نوردهی مناسب چراغ قوه است که واکا واکا در اینجا سنگ تمام گذاشته و کیفیت نور خروجی عالی را ارائه می دهد .
  • پنل روی بطری واکا واکا یک ایده بکر و جالب بود . نوری که از واکا واکا روی آب ساطع می شد جذاب و خیره کننده بود .
  • استفاده از پایه محافظ برای حفاظت از پورت ها

معایب :

  • باطری واکا واکا کوچک است هرچند شما می توانید اسمارتفون یا کتابخوان خود را به این روش یکبار شارژ کنید امیدی به شارژ گجت های بزرگتر همچون آی پد ده اینچی خود نداشته باشید .
  • تنها یک پورت برای شارژ موجود است که خروی یک آمپر دارد این در حالیست که بسیاری از پاوربانک ها دو خروجی شارژ دو و یک دهم آمپری دارند .
  • قیمت 70 دلاری واکا واکا برای یک پاوربانک همراه زیاد است پس باید به شارژر خورشیدی آن دل ببندید !

نتیجه گیری :

اگر دورترین مکانی که شما سفر می کنید با یک پریز برق فاصله دو متری دارد واکا واکا انتخاب خوبی برای شما نیست به نظر می آید واکا واکا یک گجت همراه بسیار مناسب برای افرادی است که مسافرت های بیابانی و جنگلی سبک دارند و تنها گجت های ضروری را با خود حمل می کنند .

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا