داشتن یک اتومبیل هوشمند با Verizon’s Hum

عیب‌یابی اتومبیل‌های قدیمی با دستگاه Hum

اگر گوشی موبایل شما قدیمی و یا از مد افتاده شود ، شما خودتان را با خریدن یک گوشی جدیدتر به روز می کنید. اما وقتی ماشین شما قدیمی و از مد افتاده شود تغییر آن به این آسانی ها نیست.

2015-08-29_010904

اگر شما یک ماشین قدیمی دارید ، نمی توانید از آخرین تکنولوژی هایی که درون ماشین های جدید گذاشته شده بهره ببرید و خریدن یک ماشین جدید و به روز هم خیلی به صرفه نیست. از این رو تعداد بسیار زیادی راه حل های پس از خرید به بازار عرضه شده اند و حالا شرکت Verizon هم وارد این بازار شده است. این شرکت قصد دارد محصول جدیدی به نام Hum را وارد بازار کند که قول می دهد ارتباط اتومبیل قدیمی شما به دنیای بیرون را بدون دردسر انجام دهد.

دستگاه Hum ، که در نمایشگاه جهانی اتومبیل آمریکای شمالی در تیر ماه معرفی شد، از دو قسمت اصلی تشکیل شده است :

1.یک دانگل:
( دستگاه اتصال به سخت افزار برای ارتباط برنامه با آن ) که به پورت عیب یابی OBDII اتومبیل شما متصل می شود و

2.یک دستگاه بلوتوث:
که به شیشه ی جلوی ماشین شما متصل خواهد شد. این دستگاه برای کاربران اطلاعاتی کمکی برای عیب یابی اتومبیل ، خط تلفن تعمیرکاران اتومبیل حرفه ای ، یک رابط تلفن بلوتوثی و حتی کمک های کنار جاده ای اضطراری ر به همراه می آورد.

آن طور که مایکل مادوکس ( Michael Maddux ) ، مدیر تولید محصولات ارتباطی از راه دور شرکت Verizon ،به ما در پیش نمایش این دستگاه در منهتن توضیح داد ، هدف اصلی این دستگاه سادگی و در عین حال کارآمدی است.

این دستگاه وسیله ای نیست که برای کاربران حرفه ای و مشتاقان فناوری های ماشین تولید شده باشد ، بلکه هدف اصلی اش افراد عادی جامعه است که امنیت اضافی را به همراه اطلاعات بیشتر برای عیب یابی اتومبیل قدیمی شان نیاز دارند.

از این جهت که این دستگاه با استفاده از پورت OBDII کار می کند ، از لحاظ تئوری شما می تونید این دستگاه را بر روی هر ماشین فروخته شده در آمریکا از سال 1996 میلادی تا الان ، نصب کنید و علاوه بر این این دستگاه به نرم افزاری که برای آن بر روی اندروید و IOS تعبیه شده است نیز متصل می شود. شرکت Verizon برای استفاده از این سخت افزار این دستگاه از شما پولی دریافت نمی کند ولی برای استفاده از سرویس های آن باید ماهی 14.99 دلار و 12.99 دلار برای هر اتومبیل اضافه ای که در آن از این دستگاه استفاده می کنید ، پرداخت کنید. علاوه بر این دستگاه Hum برای تمام کاربران در دسترس است نه فقط برای کاربرانی که از سرویس های Verizon استفاده می کنند.

با استفاده از نرم افزار این دستگاه کاربر می تواند از وضعیت سوخت و سلامت ماشینش آگاه شود. به عنوان مثال اگر ماشینتان را روشن کنید و ببینید که چراغ چک کردن موتور روشن است ، این برنامه به شما می گوید که این چراغ دقیقا به چه دلیلی روشن شده است. این ویژگی چیزی است که در تمام دانگل های شرکت های دیگر هم یافت می شود.

جایی که Hum فراتر از دیگر دانگل ها می رود در قابلیت خطوط کمکی آن است. شما می توانید از طریق این دستگاه به مکانیک های حرفه ای که تمامی شان دارای گواهی نامه معتبرASE هستند و طرف قرارداد شرکت Verizon می باشند ارتباط برقرار کنید و آن ها به شما کمک می کنند که از مشکل اتومبیل تان سر در آورده و بفهمید که آیا ادامه رانندگی با این اتومبیل امن هست و یا اینکه هزینه تعمیراتتان چقدر می شود. این دستگاه همچنین یک ئکمه دارد که به شما کمک می کند تماس های اضطراری برای کمک بگیرید که این کار با استفاده از GPS برای یافتن مکان فعلی اتومبیل شما و فرستادن گروه کمک به مکانتان انجام می دهد.

دستگاه شتاب سنج موجود در دستگاه حتی می تواند تشخیص دهد که آیا شما تصادف کرده اید یا نه و اگر واقعا تصادف کرده باشید با پلیس تماس می گیرد. یکی از قابلیت های بسیار خوب و منحصر به فرد Hum این است که می تواند بدون استفاده از تلفن شما با این خطوط اضطراری و یا خطوط مکانیک های طرف قرارداد Verizon تماس برقرار کند.

همچنین این دستگاه می تواند با استفاده از GPS به شما کمک کند که بفهمید اتومبیلتان کجا پارک شده است یا مکان ماشینتان را در صورت دزدیده شدن بفهمید.

جدا از این قابلیت ها که برای شما گفته شد ، قابلیت قابل ملاحظه دیگری در این دستگاه یافت نمی شود ، ولی باید دقت کرد که این دستگاه به هدف جذب کاربران معمولی طراحی شده است. ممکن است مانند دستگاه های دیگر قابلیت های خیلی خاص و تجملی نداشته باشد ، ولی به نظر نمی رسد که این کاربرد ها برای اهداف این دستگاه ضروری باشند.

این دستگاه فقط به هدف ساده و سریع قابل استفاده بودن برای کاربران عادی طراحی شده است و همین که شزکت معتبر Verizon سازنده آن است مهر اعتباری بر کیفیت و کارایی این کالاست.

شرکت Verizon به ما نسخه آزمایشی ای از این دستگاه را نشان داد ولی ما رای نهایی مان را برای وقتی نگه می داریم که این دستگاه را بر روی ماشینمان نصب کرده و آن را تست کنیم. اگر این دستگاه واقعا درست کار کند ، می تواند وسیله ای عالی برای رانندگان عادی اتومبیل هایی باشد که می خواهند اتومبیل قدیمی شان کمی بیشتر به آن ها کمک کند.

mashable

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا