وایبر Viber به شرکت ژاپنی Rakuten فروخته شد

وایبر به Rakuten فروخته شد

آخرین خبر که امروز صبح منتشر شد این است که وایبر به Rakuten فروخته شد. Rakuten غول تجارت الکترونیک، وایبر را با 900 میلیون دلار خریداری کرد.

این خبر جالبی است. مجله وال استریت امروز صبح گزارش داد که برنامه محبوب تماس صوتی وایبر با معامله ای به ارزش 900 میلیون دلار توسط راکوتن خریداری شده است. برای آن هایی که با این غول تجارت الکترونیک نا آشنا هستند، این شرکت نسخه ژاپنی آمازون می باشد.

وایبر در تمامی پلت فرم های رومیزی و موبایل در دسترس است و یکی از بزرگ ترین رقبای اسکایپ با بیش از 300 میلیون کاربر در سراسر جهان می باشد.  این یکی از اولین برنامه های کاربردی است که اجازه می دهد تا 3G VoIP را روی آیفون داشته باشید و در حال حاضر از تماس های land-line، پیامک و حتی push-to-talk پشتیبانی می کند.

وایبر به Rakuten فروخته شد

شرکت ژاپنی Rakuten  می گوید به شرکت وایبر گفته است که آن را با قیمت 900 میلیون دلار خریداری خواهد کرد

این قرارداد خدمات شرکت اصالتا قبرسی وایبر که به کاربران امکان تماس های مبتنی بر اینترنت را در گوشی های هوشمند و رایانه می دهد را به خدمات غول تجارت الکترونیگی ژاپن پیوند می دهد و خدماتش را افزایش می دهد که در حال حاضر شامل e-readers، خدمات مالی و تیم بیس بال است که همین اواخر میزبانی tar pitcher Masahiro Tanaka را داشته است.

اظهارات Rakuten در مطبوعات

“من نسبت به استقبال Viber به خانواده Rakuten فوق العاده هیجان زده هستم. وایبر با کیفیت ترین و پایدار ترین سرویس های مکالمه، پیام و وُیپ را ارائه می دهد. علاوه بر این وایبر  یک بازار sticker بزرگ را معرفی کرده است و دارای پتانسیل فوق العاده به عنوان یک پلت فرم بازی می باشد. به عبارت ساده وایبر فهمیده است که چه طور مردم می خواهند به تعامل بپردازند و تنها سرویسی است که به تمامی جنبه ها پرداخته است. این باعث می شود که وایبر پلت فرمی ایده آلِ تمامی مصرف کنندگان برای Rakuten باشد همانطور که ما درک عمیقی از مشتریان و تنوع مخاطبان در اکوسیستم پویای سرویس های اینترنتی داریم.

مدیر عامل وایبر ، Talmon Marco می افزاید

“Rakuten یکی از مهم ترین شرکت های اینترنت جهان است. این شرکت در بازار خانگی ژاپن غالب است و در جهان نیز در در حال گسترش است. این ترکیب یک فرصت شگفت انگیز به منظور افزایش رشد کاربران هر دو و در بازار های جدید می دهد. به اشتراک گذاری آرمان های مشابه با Rakuten چشم انداز ما است که ترکیب پلت فرم ارتباطات شمار یک جهان با Rakuten گام مهمی در این جهت است.

در حالی که 900 میلیون دلار در مقایسه با سایر معاملات عرصه تکنولوزی به نظر کوچک است. باید گفت که وایبر پول زیادی نمی سازد. تنها به تازگی شروع به کسب درآمد از طریق فروش sticker و Viber Out کرده است که به کاربران اجازه تماس با کاربرانی که شماره وایبر ندارند را به طور رایگان می دهد.

Rakuten به نوبه خود حدود 65 میلیارد دلار درآمد در سال دارد و به تازگی سرمایه گذاری بزرگی در Pinterest و شرکت کتاب های الکترونیکی Kobo کانادا کرده است. هنوز برنامه آن ها برای وایبر مشخص نیست اما به نظر می رسد که آن را به عنوان یک سرویس مستقل ادامه خواهند داد.

idownloadblog

اشتراک گذاری:

مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.