مشاهده زنده‌ی ویدیو‌ها در توئیتر با Meerkat

در طول کنفرانس Spring Forward اپل شاید متوجه تعدادی توئیت که با کلمات «هم اکنون به صورت زنده» که با هشتگی برای Meerkat و یک لینک همراه بود، شده باشید. اگر هنوز آن را امتحان نکرده‌اید، حالا توئیتر روشی برای تماشای زنده‌ی محتوای ویدیویی خود دارد که می‌توانید با آن شروع کنید.

Meerkat-1-1024x903

Meerkat سرویسی است که به کاربران اجازه‌ی پخش زنده‌ی مستقیم ویدیوها به دنبال کنندگان خود را می‌دهد. با پایان ویدیو اگر روی لینک کلیک کنید از آن خارج می‌شوید.

پس از ورود به توئیتر با مشخصات کاربری خود، می‌توانید بلافاصله شروع به تماشای زنده‌ی ویدیوها کرده یا آن‌ها را برای وقتی دیگر زمان‌بندی کنید. همچنین دنبال‌کنندگان شما قادر به تماشای زنده به صورت همزمان خواهند بود که با گذشت چند لحظه می‌توانند ویدیو را هم مشاهده کنند.

دنبال‌کنندگان شما هم می‌توانند ویدیوهای زنده‌ی‌تان را پخش دوباره (re-stream) کنند اما اگر از آن خارج شوند دوباره در زمانی دیگر به آن دسترسی نخواهند داشت.

Meerkat-3-1024x903

شما همچنین توانایی زمان‌بندی یک پخش زنده‌ی ویدیو را دارید که با ورود یک متن، زمان این پخش را به کاربران اطلاع می‌دهید. سپس ساعت و تاریخ آن را مشخص کرده و دنبال‌کنندگان شما از زمان پخشِ آن ویدیو در آینده مطلع خواهند بود.

به علاوه هر کسی در وب می‌تواند آن را تماشا کند و نیازی هم به داشتن Meerkat برای تجربه‌ی این پخش زنده ندارد. اما اگر بخواهید از این سرویس استفاده کنید باید دسترسی استفاده از اکانت توئیتر شما به منظور نمایش محتویات و جزئیات ویدیوی‌تان را به آن بدهید اگرچه نیاز به ثبت نام خاصی ندارد.

من بعضی از بخش‌های رویداد Spring Forward را از طریق Meerkat در اولین شروع به کار آن مشاهده کردم و مزیت آن شروع زودتر اش نسبت به پخش زنده‌ی رسمی مراسم بود.

Meerkat-2-1024x903

شما از طریق این اپ (App) می‌توانید کاربرانی که از این برنامه استفاده می‌کنند و دنبال‌کنندگان یا دنبال‌شوندگانی از اکانت شما که از این برنامه استفاده می‌کنند را مشاهده کنید.

Meerkat به طور رایگان برای آیفون، آیپد و آیپاد تاچ موجود است و برای ارسال پخش زنده نیاز به اکانت توئیتر دارد. می‌توانید آن را از اپ استور دانلود کنید.

در مورد این اپلیکیشن چه نظری دارید؟ آن را با در بخش نظرات در میان بگذارید.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا