ارتقاء کیفیت ویدیوی Vine به 720p

واین، سرویسی برای به اشتراک گذاری کلیپ‌های کوتاه ۱۵ ثانیه‌ای، بالاخره در روز جمعه اعلام کرد کیفیت ویدیوها را از 480p به 720p که مقبول‌تر است ارتقا می‌دهد.

1

توئیتر صاحب این سرویس گفته: «ما در حال کار بر روی ارتقای فنی بودیم که واین را در کیفیتی بالاتر پشتیبانی کند.» قالب 720p از تفکیک پذیری ۱۲۸۰ در ۷۲۰ پیکسلی استفاده می‌کند، در حالی که استاندارد 480p دارای تفکیک پذیری ۶۴۰ در ۴۸۰ است.

واین گفته: «اگر شما یک آیفون دارید، پست‌هایی که ایجاد و آپلود می‌کنید با قالب کیفیتی جدید و بالای ما پشتیبانی خواهد شد.» کاربران اندروید هنوز باید مدت زمان دیگری صبر کنند تا ابزار کار برای دسترسی به این کیفیت در پلتفرم آنان قرار گیرد.

با پیکسل‌های سه برابر شده، واین 720p ویدیوهای واضح تر و روشن تری نسبت به قبل ارائه می‌دهد. دوربین جلوی آیفون دارای کیفیت HD است بنابراین شما می‌توانید به راحتی ویدیوهای سلفی خود را بر روی واین قرار دهید.

البته باید در نظر داشته باشید که ویدیوهای 720p فایل‌های حجیم تری ایجاد می‌کنند و این مسئله در به اشتراک گذاری آن‌ها از طریق اینترنت سیم کارت بسیار حائز اهمیت است. اکنون در تصویر زیر در سمت چپ کیفیت 480p و در سمت راست کیفیت 720p را با هم مقایسه کنید.

2

در طول چند روز آینده قادر خواهید بود ویدیوهای 720p واین را از طریق اپلیکیشن‌های رسمی iOS و اندروید آن با بهبودهایی که صورت گرفته تماشا کنید. همچنین می‌توانید مانند چیزی که در پایین نشان داده شده، کیفیت بالاتر را در وب از طریق سایت هم مشاهده کنید.

به روز رسانی قبلی واین ویژگی کش کردن و دریافت به صورت پس زمینه را اضافه کرده، بنابراین می‌توانید حتی بدون اتصال به اینترنت هم ویدیوها را در زمانی دیگر مشاهده کنید.

پدر و مادرها شاید تمایل داشته باشند نگاهی هم به واین کودکان بیاندازند، این اپ به تازگی منتشر شده و در محیطی امن و سالم به کودکان اجازه می‌دهد در بین کلیپ‌های این سرویس جستجو کنند.

واین به صورت رایگان در اپ استور در دسترس است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا