یافتن مسیر مورد نظر از طریق دوستان با نرم افزار Companion

نرم افزار Companion به صورت رایگان برای دستگاه های iOS و اندرویدی

برخی از جالب ترین و بهترین ایده های نرم افزاری معمولا واضح ترین آن ایده ها نیز هستند. این مسئله کاملا در مورد نرم افزار همراهی که ما قرار است در موردش صحبت کنیم صحت دارد.

2015-09-07_111856

این نرم افزار به شما کمک می کند که به صورت مجازی دوستان و یا آشنایان خودتان را به کمک خودتان بیاورید تا هنگامی که در طی مسیرتان به سمت خانه در شب و یا در محل هایی که شما در آن ها کمتر احساس امنیت می کنید همراهیتان کنند.

و قبل از این که این نرم افزار را به باد تمسخر بگیرید و بگویید که سعی دارد از ترس شما پول در بیاورد ، با خودتان فکر کنید و سعی کنید به یاد بیاورید که فقط چند دفعه و چه تعداد از دوستان تان وقتی که در یک خیابان در شب حرکت می کرده اند به شما زنگ زده اند ، تا فقط از این مطمئن شوند که یک نفر وجود دارد که می داند که آن ها وضعیت شان امن است، آن هم وقتی که از یک موقعیت خطرناک گذر می کرده اند.

این نرم افزار نیاز به مکالمه های طولانی و پر خرج و به احتمال زیاد استرس زا که از یک سری مکالمه های کوتاه بی جهت تشکیل شده اند را از بین می برد و به جای آن یک ابزار کارآمد را که به صورت شخصی به منظور بالا بردن احساس امنیت شما شده است را جایگزین آن می کند.

در نرم افزار Companion شما می توانید از هر کدام از لیست مخاطبان خودتان و حتی مخاطبانی که از این برنامه استفاده نمی کنند هم استفاده کنید.
تنها لازم است که به راحتی مبدا و مقصد مورد نظرتان را وارد کنید و نرم افزار طی مسیر موقعیت و وضعیت شما رابه صورت دوره ای بررسی کرده و از شما هر چند وقت یک بار سوال می کند که آیا حالتان خوب است یا نه . اگر شما در بازه زمانی 15 ثانیه نتوانید به نرم افزار پاسخ داده و دکمه سبز رنگ بزرگ آن با نوشته بله را فشار دهید ، این نرم افزار به صورت اتوماتیک با فردی که شما به عنوان همراه مجازی تان انتخاب کرده اید ارتباط برقرار کرده و او را مطلع می کند.

ولی ویژگی های امنیتی این نرم افزار به این جا ختم نمی شوند. این نرم افزار اگر تشخیص دهد که شما شروع به دویدن کرده اید و یا این که هدفون های شما از جک هدفون گوشی تان خارج شده اند ، شمارش معکوس 15 ثانیه ای خودش را شروع می کند و بعد از آن با دوستان و یا آشنایان موجود در مخاطبان انتخابی شما تماس برقرار می کند.

همچنین برای دانشجویان دانشگاه ها ، این نرم افزار این قابلیت را دارد که مناطقی از اطراف دانشگاه را که شما می توانید در آن جا احساس امنیت بیشتری کنید را به شما گزارش دهد ، بدین گونه که به شما اجازه می دهد که یک گزینه “من احساس اضطراب و تنش دارم” را وقتی که در آن منطقه هستید از تنظیمات انتخاب کنید.

سازندگان نرم افزار Companion این وعده را داده اند که به محض این که چنین گزارشاتی را دریافت کنند، در رابطه با آن با مقامات مدرسه شما ارتباط برقرار کنند.

البته ، این نرم افزار بدین منظور تولید نشده است که شما را تشویق کند که در دور و بر مناطق خطرناک محله تان آن هم ساعت 3 بامداد به تنهایی شروع به گشت و گذار کنید ، اما حداقل حالا شما یک راه خیلی آسان دیگر نیز جهت آسوده کردن خاطرتان هنگامی که خودتان را در چنین موقعیت هایی گرفتار می بینید، دارید.

در حال حاضر ، این نرم افزار به صورت رایگان برای دستگاه های iOS و اندرویدی در دسترس است.

mashable

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا