مکالمه از طریق نرم افزار VoIP در پیام رسان Facebook

از زمانی که فیس بوک پیام رسان کاملا دوباره طراحی شده خود را در ماه نوامبر عرضه کرد، این غول شبکه های اجتماعی به دنبال ایجاد قابلیت VoIP برای همه بوده است.

پیام رسان

برای کاربرانی که در کشورهای آمریکا ،کانادا و انگلیس هستند این قابلیت برای مدتی جزو پیام رسان قدیمی بوده است.

پیام رسان Facebook

امروز، فیس بوک به روز رسانی کوچکی را برای پیام رسان iOS عرضه کرده است که به نظر می‎رسد مکالمه رایگان از طریق Wi-Fi و با هزینه کم از طریق شبکه سلولی برای همه را به همراه دارد.

این به روز رسانی در حال حاضر در App Store وجود دارد پس هم اکنون آن را گرفته و مکالمه رایگان در پیام رسان فیس بوک را تجربه کنید.

یادداشت های عرضه همراه با پیام رسان 4.1 فقط مکالمه VoIP را ذکر کرده اند…
مکالمات رایگان: تا هر موقع که می‎خواهید صحبت کنید و با هر کسی هر جایی که باشید ارتباط برقرار کنید (این مکالمات از طریق Wi-Fi رایگان هستند اما با شبکه سلولی هزینه های استانداردی را به همراه دارند).

خب چگونه باید از آن استفاده کنیم؟ بسیار ساده است…

پیام رسان

هر وقت شما و دوستانتان در هر جای دنیا که باشید، پیام رسان جدید را روی iOS و اندروید خود نصب کردید، آیکون کوچک تلفن در گوشه بالا و سمت راست صفحه پیام را بزنید تا بتوانید مکالمه‎ای از طریق Wi-Fi یا شبکه سلولی با شخص مورد نظر آغاز کنید.این مطلب راجب برنامه BeHere رو هم بخونید

اگر فرد مورد نظر در دسترس نباشد شما پیام اخطاری دریافت خواهید کرد و آیکون به رنگ طوسی در میاید که نشان می‎دهد این مخاطب برای VoIP در دسترس نیست که در این صورت لازم نیست امتحان کنید تا با آنها ارتباط برقرار کنید.

پیام رسان

پیام رسان

وقتی این آیکون آبی می‎شود شخص مورد نظر قابل دسترسی است. می‎توانید در شکل زیر ببینید که من قادر بودم با دوستم Wolfgang در شهر Yorkville, Illinois ارتباط برقرار کنم.

پیام رسان

فیس بوک اخیرا WhatsApp را به قیمت 19 بیلیون دلار خریده است و تا تابستان سرویس VoIP برای آن در دسترس خواهد بود در نتیجه بسیار جالب خواهد بود که ببینیم چگونه پیام رسان فیس بوک و WhatsApp از طریق VoIP همکاری خواهند کرد.

دانلود پیام رسان 4.1 فیس بوک از App Store.

برای این برنامه پیام رسان iOS 6.0 یا بالاتر نیاز است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا