تمرکز فولکس واگن بر روی وسایل نقلیه الکتریکی

فولکس واگن یکی از سر سخت ترین طرفداران خودروهای دیزلی بود اما با توجه به اخبار اخیر و رسوایی دیزل ، به نظر می رسد تمرکز خود را بر روی وسایل نقلیه الکتریکی گذاشته است.

روز سه شنبه بیانیه ای از سوی انجمن مدیریت شرکت فولکس واگن منتشر شد . این شرکت اعلام کرد که تمرکز خود را جهت توسعه خودروهای الکتریکی گذشاته است و استراتژی خود را تغییر می دهد . یک ماه پیش شرکت های خودرو سازی مورد تست قرار گرفتند و مشخص شد که شرکت فولکس واگن در تولید گاز های گلخانه ای برخی از خودروهای دیزلی فریب خورده است و بحران بزرگی در این شرکت به وجود امد ، حالا پس از گذشت 1 ماه این شرکت تصمیم به تغییر روند خودرو سازی خود کرده است.

طرح جدید این شرکت برای کاهش هزینه های فولکس واگن است

البته این کاهش هزینه در کل گروه فولکس واگن انجام نمی گیرد و فقط مربوط به بخش های خاصی می شود . در حال حاضر هر ساله 1.1 میلیارد دلار بودجه این شرکت به توسعه خودروهای الکتریکی اختصاص می یابد و فولکس واگن با هزینه کم و کیفیت بالا قصد پیشرفت در تولید وسایل نقلیه الکتریکی را دارد . این شرکت برای تولید یک نسخه ماشین الکتریکی Luxury Sedan به نام Phaeton برنامه ریزی کرده است.

The Volkswagen e-Golf is shown at the Herzog-Meier dealership on Friday, November 7, 2014 in Beaverton, OR. The car was awarded to the Volkswagen-Global Green 2015 e-Golf Charity Auction winner Bruce Oberg. (Craig Mitchelldyer/AP Images for Volkswagen of America)

فولکس واگن برای خودروهای هیبریدی و الکتریکی پلت فرم MQB را در نظر گرفته است 

این پلت فرم زیر بنای انواع مدل فعلی این شرکت از جمله فولکس واگن گلف و آئودی A3 می باشد . در میان این پلت فرم قدیمی ، از پلت فرم الکتریکی MEB برای ماشین های جمع و جور و وسایل نقلیه تجاری استفاده می شود . هدف فولکس واگن این است که یک خودرو الکتریکی مسافت 155 تا 310 مایل را طی کند.

همه ی شرکت های خودرو سازی نیاز به سرمایه گذاری سنگینی در فناوری سوخت جایگزین برای افزایش کارایی سوخت و تولید گاز های گلخانه ای استاندارد دارند . فولکس واگن با سرمایه گذاری در دیزل شکست خورد و در تولید گاز های گلخانه ای قفریب خورد . اما در حا حاضر شعار این شرکت ” سوخت پاک ” است.

دیزل تمایل بیشتری به اکسید نیتروژن آلوده تا بنزین معمولی داشت و همین موضوع باعث شکست شرکت فولکس واگن در تست گاز های گلخانه ای EPA شد . این در حالی بود که قبل از این همه به عملکرد و سوخت عالی خوردوهای این شرکت اطمینان حاصل کرده بودند . خودروهای این شرکت مانند تویوتا پریوس  و شورلت ولت به صورت هیبریدی طراحی شده بودند . در حال حاضر تمرکز فولکس واگن بر روی خودروهای هیبریدی و وسایل نقلیه الکتریکی و رقابت با رقبای جدی خود است . تلاش فولکس واگن و دیگر شرکت های خودروسازی ، تولید یک خودرو الکتریکی برای رقابت با مرسدس بنز کلاس S می باشد.

در حال حاضر در کشور های دیگر خودرو های نسل گذشته Phaeton فولکس واگن به فروش می رسد اما این شرکت در حال برنامه ریزی و کار بر روی نسل بعدی خودرو Phaeton در ایالات متحده آمریکا است که به گفته ی این شرکت ، نسل بعدی این خودرو با دیگر خودروهای شرکت سازی رقابت جدی خواهد داشت.

برنامه ریزی و ایده فولکس واگن برای آینده خوب به نظر می رسد اما هیچ تضمینی برای بودجه کافی به منظور توسعه خودروهای الکتریکی وجود ندارد . برخی از ارزیابی ها و رسوایی هایی 10 میلیاردی شرکت فولکس واگن نشان می دهد که تولید و توسعه خودروهای التکریکی جدید تقریبا غیر ممکن است اما گذشت زمان نشان خواهد داد که آیا این شرکت توانایی رقابت در آینده را دارد یا شاهد شکست دوباره ای خواهد بود.

mashable

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا