رقابت وولو با تسلا با تولید ماشین های الکتریکی تا سال 2019

شركت ولوو بر اين باور است كه الكتريكي و پيوندي كردن اتومبيل ها مسيري است كه حمل و نقل در آينده در پيش خواهد گرفت – و با توجه به قضيه Dieselgate ( تقلب شركت فولكس واگن در تست آلايندگي موتور هاي ديزلي ) و مشاجراتي كه براي شركت فولكس واگن افتاده و موجب بروز مشكلات متعددي براي اين شركت شد ، اين طرز تفكري كه شركت ولوو در پيش گرفته بسيار آينده نگرانه و حدسي صحيح است.

در حالي كه برخي از برند هاي اتومبيل سازي ديگر فقط مي خواهند كه تعداد محدودي مدل هاي پيوندي با سوخت چندگانه را به بازار عرضه كنند ، شركت ولوو كمر همت بسته و قصد كرده است تا تمامي گستره محصولات خودش را الكرتيكي سازي كند. شركت ولوو در طي بيانيه اي اظهار داشت كه اين كمپاني قصد دارد تا اولين اتومبيل تمام الكتريكي خودش را – كه به راحتي خواهد توانست اتومبيل هاي شركت تسلا را به چالش بكشد – در سال 2019 رونمايي كند.

تمركز اين كمپاني اتومبيل سازي سوئدي بر امر الكتريكي سازي اتومبيل هايش با ارائه اتومبيل تماما جديد خودش به نام XC90 آغاز خواهد شد.اين اتومبيل مدل SUV بزرگ كه از قابليت رانندگي با استفاده از تمامي چرخ ها پشتيباني مي كند ، داراي يك سيستم موتور چندگانه به نام “T8 Twin Engine” مي باشد كه شامل يك موتور بنزيني و يك موتور تماما الكتريكي مي باشد. با بهره بردن از سيستم باتري آنبورد ، موتور الكتريكي و موتور بنزيني ، سيستم T8 Twin Engine اتومبيل XC90 مي تواند در حالت الكتريكي 26 مايل را به صورت خالص طي كند و مسافت 112 mpge ( يا مايل بر گالن ) را با استفاده از موتور بنزيني اش طي كند. همچنين اين اتومبيل مي تواند در 5.6 ثانيه سرعت اش را از صفر به سرعت 62 مايل بر ساعت برساند.

كمپاني ولوو از نسخه چندگانه و هايبيد اتومبيل خودش يعني اتومبيل سدان لوكس فول سايز S90 نيز رونمايي كرد

تا رسيدن سال 2020 ، و با معي كردن سري هاي بعدي اتومبيل هاي الكتريكي مدل هاي جديد 60 و 40 خودش ، كمپاني ولوو خط توليد كاملي از اتومبيل هاي چند گانه و هايبريد الكتريكي سيستم رانندگي با چرخ جلو را خواهد داشت.

آقاي هاكان ساموئلسون ( Hakan Samuelsson ) ، مدير عامل و صاحب كمپاني اتومبيل سازي ولوو ، در طي بيانيه اي اظهار داشت : ” ما اطمينان داريم كه تا رسيدن سال 2020 ، 10 درصد از فروش ساليانه اتومبيل هاي شركت ولوو در سر تا سر جهان را ، اتومبيل هاي الكتريكي تشكيل خواهند داد “.

در مورد اتومبيل تمام الكتريكي اين شركت نيز كه قرار است در سال 2019 رونمايي شود ، كمپاني وللو هيچ گونه الاعاتي را فاش نكرده است. هر چند ، به احتمال زياد ، اين اتومبيل قرار است نسبت به تعداد بسياري از ديگر اتومبيل هاي الكتريكي موجود در بازار مانند اتومبيل هاي شورلت ، نيسان و فورد كه در سطح ابتدايي تري قرار دارند ، مدرن تر ، قدرتمند تر و حرفه اي تر باشد.

با این که هنوز راه زیادی مانده است تا شرکت تسلا بتواند از خط تولید اتومبیل های الکتریکی پیشرفته اش سودی کسب کند ، ولی مسلم است که این شرکت استانداردهای جدیدی را در مورد اتومبیل های تماما الکتریکی لوکس و جذاب بنا نهاده است. شرکت ولوو و دیگر کمپانی های اتومبیل سازی لوکس اروپا اگر از خطر اقتصادی که اتومبیل های ساخته شده توسط کمپانی اتومبیل سازی Palo Alto برای آن ها دارند چشم پوشی کنند ، اشتباه بزرگی مرتکب شده اند. خریداران در حال حاضر به جای خریدن اتومبیل هایی چون Audi A8 و BMW 7 به طرف خرید اتومبیل هایی چون Model S رفته اند.

اگر این کمپانی های اتومبیل سازی بتوانند با ساخت اتومبیل های نسخه الکتریکی خودشان مشتریان شرکت تسلا را برای خودشان تصاحب کنند ، در این صورت شاید فرصتی برای مقابله با آقای ایلن ماسک ( Elon Musk ) و کمپانی وی داشته باشند.

mashable

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا