ربات Vortex برای بازی و آموزش برنامه نویسی به کودکان

به اندازه‎ی کافی اسباب بازی در قالب ربات وجود دارد که برای این ساخته شده‎اند تا برای کوچولو‎های دوست داشتنی ربات دوست شما اصول پایه‎ی برنامه نویسی را یاد بدهند و هم شادی و تفریح به همراه آورند. به دنبال مسیری که Play-i, Kibo و Hackaball طی کرده‎اند، Vortex یک ربات آردینویی است که می‎تواند به دستگاه‎های آندرویدی و iOS ارتباط برقرار کند، بازی کند و توسط کودکانی که 6 سال سن دارند برنامه ریزی شود.

1.vortex-robot

Vortex که در حال حاضر به دنبال یافتن بودجه‎ی لازم برای تولید انبوه در سایت Kickstarter هستند، آخرین محصول کمپانی DFRobot به شمار می‎رود. هدف این محصول کودکان 6 سال به بالا است و برای این طراحی شده است از همان اول چیزی مفرح بخش باشد.

این ربات آماده این است که یکسری بازی از جمله Bumping Fight، Golf, Driving, و Soccer را بازی کند. Fugitive یک بازی واقعیت افزوده است که در آن کودکان با دستگاه‎های هوشمند خود این ربات را تحت تعقیب قرار می‎دهند می‎کنند و اواخر امسال عرضه خواهد شد.

گرچه امید این است که کودکان از Vortex در قالب چیزی که به صورت منفعل بازی می‎کند، استفاده نکنند، بلکه همچنین توسط یک اپلیکیشن ساده و قابل درک که اجازه به برنامه نویسی در قالب گرافیکی به یک شیوه‎ی ساده‎ی بکش و رها کن می‎دهد، انجام کار‎های جالب تری را نیز یاد بگیرند. تفکر پشت این قضیه این است که کودکان با انجام این کار قواعد برنامه نویسی را بدون اینکه نیاز به این داشته باشند جلوی صفحه‎ی نمایشی از کد‎‎ها بنشینند، یاد بگیرند.

Vortex نیز دارای یک سری دوره‎ی آموزشی از پیش تعیین شده است تا به کاربران آموزش دهد چطور از قابلیت‎های پایه‎ی آن استفاده شود.

2.vortex-robot-2

در رابطه با تکنولوژی که در اختیار برنامه نویسان جوان (یا سالخورده‎ی) Vortex قرار می‎گیرد باید گفت که این ربات چرخ دار دارای سنسور‎های تعقیب کننده‎ی خط یا سطح زمین، سنسور‎های مجاورتی و انکودر‎هایی برای کنترل سرعت است.

از طریق یک سری LED، و یک صفحه‎ی نمایش “چشمی” با 32 طرح چشمی مختلف و یک اسپیکر فیدبک‎های ربات دریافت می‎شود. ربات Vortex از 4 باتری اندازه‎ی AA استفاده می‎کند که برای استفاده به مدت 40 تا 90 دقیقه باید خوب باشد و قابلیت استفاده از تکنولوژی بلوتوث 4.0 است. یک سوکت I2C نیز امکان توسعه‎ی گزینه‎های مربوط به اینترفیس و سنسور را در اختیار کاربر قرار می‎دهد.

سازندگان این ربات می‎گویند که این ربات را برای این برنامه ریزی کنند تا یک سری وظایف را که می‎تواند شامل موارد زیر باشد انجام دهد: تعقیب خطوط، شناخت

ژست‎های دستی، رد کردن موانع یا دوری از افتادن یا سقوط‎ها. چون وورتکس متن باز است، این امید به وجود می‎آید که افراد به شیوه‎های جالب و متنوع و تازه‎ای از آن استفاده کنند.

پشتیبانان مالی Kickstarter در حال حاضر نیاز به این دارند که 45 یورو (69 دلار) برای تنها یک Vortex، یا 79 یورو (119 دلار) پرداخت کنند همچنین به همراه این ربات یک مجموعه استیکر برای بازی کردن بازی‎ها با تنوعی از الگو‎ها برای سفارشی کردن بازی، وجود دارد.

این محصول را می‎توان در تعداد گروهی بیشتر هم سفارش داد و باید به هدف مالی مورد نظر برسد و همه چیز طبق برنامه پیش رود. ربات‎های وورتکس از ماه اکتبر عرضه می‎شوند.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا