به کمک VR  سیاره زمین را از فضا تماشا کنید

تجربه حس زیبای تماشای سیاره زمین از فضا

فضانوردانی که تاکنون به سفر فضایی رفته اند همیشه در  مورد خاطرات و احساسات خود در زمانی که در فضا بوده اند و سیاره ی زمین را از بالا تماشا می کرده اند  تعریف می کنند . این فضانوردان می گویند به محض اینکه سیاره را از فضا می بینند نوعی حس بشر دوستانه در آنها وجود میاید که وقتی به زمین بر می گردند دیگر برای آنها ملیت و رنگ و مذهب تفاوتی ندارد بلکه انسانیت مهم است .

1

هم اکنون تصور کنید که میلیون ها نفر بتوانند این احساس زیبا را در فضا تجربه کنند و مانند فضانوردان سیاره ی زمین را از فضای بالای این کره خاکی تماشا کنند . البته متاسفانه این امکان وجود ندارد چرا که سالانه افراد بسیار محدودی می توانند این سفر هیجان انگیز را تجربه کنند و امکان سفر همه مردم به آنجا نیست .

به همین دلیل د سوزا و رایان هولمز دو دانشمند نخبه علوم کامپیوتری تصمیم بر این موضوع گرفتند که با نصب یک دوربین 360 درجه در یکی از سفینه های ایستگاه فضایی بین المللی این امکان را برای مردم دنیا فراهم کنند تا بتوانند سیاره زمین را از فضا تماشا کنند .

دوربینی که هم اکنون در ایستگاه فضایی نصب شده است در پنجره ای قرار دارد که  فضانوردان معمولا اوقات بیکاری خود را در آنجا به تماشای کره ی زمین می نشینند . این دوربین شامل دوازده دوربین گوپرو ( Gopro)  می باشد که تنظیمات نرم افزاری آنها دستکاری شده تا هم زمان یک تصویر  360 درجه با کیفیت 4k  تولید کنند  .

تکنولوژی ای که هم اکنون دسوزا و هولمز در حال کار بر روی آن هستند هدست های واقعیت مجازی نام دارد. واقعیت مجازی فناوریی است که در آن محیطی مجازی در جلوی چشمان کاربر قرار میگیرد و براساس حرکت سر و بدن آن محیط مجازی تعامل برقرار می کند. به عبارت دیگر هنگامی که یک فرد هدست واقعیت مجازی را بر روی سر خود نصب می کند، در جلوی چشمان خود محیطی را مشاهده می کند که براساس تغییر موقعیت بدنش تغییر می کند و ذهن انسان پس از مدتی می پذیرد که در یک محیط واقعی قرار گرفته است.

دسوزا و هولمز سعی دارند تا این تکنولوژی را با تکنولوژی space VR  تلفیق کرده تا کاربران لذت واقعی حضور در فضا را احساس کنند البته آنها برای استفاده از این محصول برای کاربران خود هزینه ی ده دلاری مد نظر دارند و این به شرط آن است که بتوانند هزینه 500 هزار دلاری ارسال این دوربین به فضا را تامین کنند .البته آنها تاکنون با ایجاد کمپینهایی توانسته اند بخشی از این هزینه را تامین کنند و امید دارند که در اینده تمام این هزینه تامین شود .

مطمئنا اگر این دو موفق به انجام این پروژه بشوند گام بسیار مهمی برداشته اند تا سایر مردم نیز لذت بودن در فضای خارج از زمین را حس کنند و به کمک این تکنولوژی میلیون ها نفر بتوانند احساسی را که فضانوردان در خارج از کره زمین تجربه می کنند را تجربه کنند .

mashable.com

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا