آنالیز تحلیلگران وال استریت از تقاضا برای آیفون جدید

گاهی اوقات باید در چند ساعت اولیه فروش به برآوردی از تعداد کل آیفون های فروخته شده برسیم. اپل در سال گذشته 9 میلیون فروش داشت که مربوط به آیفون 5 اس و آیفون 5 سی بود. 80 درصد از فروش 5 میلیونی گوشی های آیفون 5 در پایان هفته اول افتتاحیه به ثبت رسیده است.

تحلیلگران وال استریت و  تقاضا برای آیفون جدید

 

بن رایتزس، کسی که در زمینه تجارت فعالیت دارد می گوید در حالی که اپل فروشی بیش از حد انتظار در پایان هفته افتتاحیه داشته است. مردم باید به اینکه این تعداد فروش ممکن است معنای خاصی داشته باشد توجه کنند. به گفته یک تحلیلگر، تعداد گوشی هایی که اپل قادر خواهد بود به بازار عرضه کند در نهایت تعیین کننده شرایط خواهد بود.

او تصور می کند که تقاضای زیاد برای اپل همچنان ادامه خواهد داشت و رقم 10 میلیون یا حتی بیشتر در پایان هفته افتتاحیه سورپرایز مثبتی خواهد بود.

پایپر جفری جی مونستر یکی از نویسندگان فون آرنا گفت، فروش هر دو گوشی جدید آیفون شروع خوبی داشته است. او گفته است که خط Fifth Avenue Apple Store از سال گذشته 33 در صد افزایش داشته است.  مونستر معتقد است که فروش آخر هفته فقط 6550000 واحد خواهد بود. اما او اضافه کرد که موجودی اپل ممکن است این پیش بینی را تغییر دهد. اپل در سال گذشته بالغ بر 3.5 میلیون موجودی داشت.

تحلیلگران وال استریت و  تقاضا برای آیفون جدید

مینارد ام از ولز فارگو طرح جالبی داشت. او دریافت که 67 درصد از خریداران مایل به خرید آیفون 6 پلاس هستند و 33 درصد تمایل به خرید آیفون 6 دارند. 33 درصد  نیز برای خرید مدل 128 گیگ هر دو ایفون برنامه ریزی کرده اند. که از 22 درصد و 17 در صدی که دو سال اخیر بر روی خرید گوشی های در دسترس بومی برنامه ریزی کرده بود بیشتر است. شاید تعدادی از افراد زمانی که فروش اپل در امریکا به طور انحصاری در اختیار شرکت AT& T (شرکت ارتباطات تلفن همراه) بود از خرید آن منصرف شدند. زیرا 39 درصد از خریداران آیفون از مشتریان AT&T هستند اما 16 درصد از Verizon استفاده می کنند و  10 درصد انها کاربران شرکت T-Mobile و 4 درصد نیز از کاربران شرکت Sprint می باشند.

سال گذشته اپل قادر به فروش ایفون 5 اس و ایفون 5 سی در اولین هفته پس از تولید در کشور چین بود. اما امسال با توجه به تاخیر در دریافت مجوز ارسال گوشی ها به کشور چین، شاهد ورود آیفون به صورت قاچاق به این کشور هستیم.  انتظار می رود که چین برای مبارزه با بازار سیاه به زودی اجازه ورود دستگاه های اپل را به کشور خود بدهد که این روند منجر به افزایش تقاضا خواهد بود و ما شاهد رقم فروش بالاتر از حد انتظار خواهیم بود.

phonearena

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا