چرا تصاویر پس زمینه در iOS 7 بد نمایش داده می‌شود؟راه حل

یکی از چیز‌هایی که سیستم عامل آی او اس 7 مشکل ایجاد کرده، نحوه نمایش تصاویر پس‌زمینه است. iOS 7 تنها از یک راه می‌خواهد تصاویر پس زمینه را تنظیم کند، مهم نیست چقدر تلاش کنید یا چقدر تصویر را زوم یا دور کنید، آی او اس 7 کار خود را می‌کند و گاهی نحوه نمایش تصاویر بسیار نامناسب می‌شود. با کمی جستجو در دنیای اینترنت و تحقیق در مورد چرایی این کار متوجه شدم چرا آی او اس 7 اینکار را انجام می‌دهد و از آن مهم‌تر اینکه چگونه باید این مشکل را حل کرد.

چرا iOS 7 تصاویر را کشیده نمایش می‌دهد؟

ipad_mini_upright_home_screen_hero

این مشکل مثل اینکه بیشتر دامن دارندگان آیپد را گرفته تا آیفون و کاربران آیفون خیلی متوجه این مساله نشده‌اند. به نظر می‌آید که آی او اس در تلاش است یک نقطه میانی و مناسب را بین حالت عمودی و افقی پیدا کند تا تصاویر را به نحو مناسب به نمایش بگذارد. این بدین معنی است که آی او اس با توجه به رزولوشن می‌خواهد (البته فکر می‌کند بهترین راه رزولوشن است) حالت معقول را بین نمایش تصاویر عمودی و افقی انتخاب کند. این مشکل زمانی حاد تر می‌شود که شما از از تصاویر متناسب با رزولوشن آیپد و آیفون خود استفاده نکنید. صفحه قفل و صفحه خانگی آیپد هم در حالت افقی و هم در حالت عمودی نمایش داده می‌شود، در حالی که صفحه خانگی آیفون تنها از حالت افقی استفاده می‌کند، به این خاطر است که این مشکل در آیپد بیشتر به چشم می‌آید.

در نسخه‌های قبلی آی او اس ما به هر اندازه که دوست داشتیم می‌توانستیم تصویر را زوم یا دور کنیم، حتی اگر نتیجه باعث کاهش کیفیت تصویر میشد. اپل این گزینه را از آی او اس 7 حذف کرده است.

گذشته از توجه آی او اس 7 به نقطه اشتراک رزولوشن در نمایش گذاشتن تصاویر، آی او اس 7 به صورت خودکار تصاویر با ویژگی parallax زوم می‌کند.

اما راه حل این مشکل چیست؟

مطمئن شوید که تصاویر انتخابی اندازه درستی دارند

ipad_wallpapers_exact_size

همانطور که گفتیم یکی از دلایلی که آی او اس 7 زوم به جلو یا عقب می‌کند، بخاطر اندازه و رزولوشن آیپد است، آی او اس 7 قصد دارد نقطه مناسب تصویر با رزولوشن دستگاه را پیدا کند، پس شما باید اندازه صحیح را برای تصاویر پس زمینه انتخابی خود انتخاب کنید و بعد از آن باید به نحو عالی تصویر نمایش داده شود، به خصوص اگر شما گزینه reduce motion را غیر فعال کرده‌اید.

در اینجا رزولوشن مناسب دستگاه‌های آیپد، آیفون و آیپاد تاچ را می‌آوریم:

  • آیفون 5، آیفون 5s، آیپد تاچ نسل پنجم = 640 * 1136
  • آیپد ایر، آیپد 4، آیپد 3، آیپد مینی با صفحه نمایش رتینا = 1536 * 2048
  • آیپد 2، آیپد مینی نسل اول = – 768 * 1028
  • آیفون 4s، آیفون 4 = 640 * 960

گزینه Reduce Motion را از تنظیمات iOS 7 فعال کنید

reduce_motion_on_off_example

به این خاطر که ریشه بسیاری از این مشکلات ویژگی parallax آی او اس 7 است، اگر باز هم دچار این مشکل شدید و دوست داشتید تصویر پس زمینه شما به بهترین نحو به نمایش گذاشته شود، شما می‌توانید خیلی ساده این گزینه را خاموش کنید.

برای خاموش کردن گزینه Reduce Motion در iOS 7، اپ تنظیمات یا همان settings را از آیفون و یا آیپد خود باز کنید، سپس به بخش General بروید و بر روی گزینه Accessibility تپ کنید و گزینه Reduce Motion را انتخاب کنید و سپس می‌تواند آن را خاموش یا روشن کنید.

با اینکار به احتمال بسیار زیاد مشکل نمایش تصاویر برای دارندگان آیفون و آیپد حل خواهد شد و تصاویر با بهترین حالت و رزولوشن بر روی دستگاه اپلی شما تنظیم خواهند شد.

اما اگر باز هم مشکل شما برطرف نشد و به دنبال یک راه حل قطعی بودید باید اپلیکیشن Wallax را که برای حل این مشکل ساخته شده امتحان کنید.

wallax_ipad_screens_before_after

اپلیکیشن Wallax یک برنامه پولی 1 دلاری است و می‌توانید این برنامه را از لینک زیر بخرید و سپس دانلود کنید.

دانلود اپلیکیشن Wallax

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا