اپل واچ نیازی به بلوتوث نخواهد داشت

حتی اگر آیفون شما دور از برد بلوتوث اپل واچتان باشد، باز هم این ساعت به شما توانایی تجربه کامل توانایی‌هایش را خواهد داد، البته این تا زمانی برقرار است که هردو دستگاه به یک شبکه وای‌فای متصل باشند. تیم کوک (Tim Cook) در جریان کنفرانس پیش از بهار روز دوشنبه به این نکته اشاره کرد.

1

بااینحال، این قابلیت یک قابلیت بزرگ است که دلیل آن را برای شما ذکر خواهیم کرد.

این قابلیت جذاب و کوچک در صورتی که آیفون در محدوده برد بلوتوث دستگاه نباشد همچنان به شما اجازه استفاده از تمام طرفیت ساعت را خواهد داد. البته دوباره اشاره می‌کنم که هر دو دستگاه باید روی یک شبکه وای‌فای باشند تا بتوان این قابلیت را فعال کرد.

اپل‌ واچ در برابر قطرات آب مقاوم است، ولی کاملا ضد اب نیست

می‌توان تصور کرد که این قابلیت در آینده بسیار ضروری شود.

برای مثال، اگر من آیفونم را در اتاق پذیرایی جا بگذارم می‌توانم بین اتاق‌های مختلف جابجا شوم، چیزی را در حیاط پشتی تعمیر کنم و یا در حیاط کباب درست کنم بدون این‌که نگران از دست دادن قابلیت‌های این ساعت باشم.

این قابلیت هنگامی ملموس‌تر می‌شود که بگذاریم اپلیکیشن‌ها کار سنگین پردازشی را در آیفون انجام دهند و سپس نتیجه را به ساعت ارسال کنند.

برای کسانی که هنوز قضیه را متوجه نشده‌اند باید گفت که بلوتوث دارای بیشترین برد تئوری سی‌متری است، ولی هنگامی که اجسامی مثل دیوار سر راه امواج قرار گیرند عملکرد آن به شدت مختل خواهد شد.

2

برای مقایسه، وای‌فای بسته به پروتکل مورد استفاد‌ه‌ی 802.11، قدرت سیگنال، عملکرد روتر و موارد دیگر، دو تا سه برابر بلوتوث برد دارد. حالا که اپل‌واچ هم بلوتوث کوتاه‌برد و هم وای‌فای بلندبرد را دارد، می‌تواند هنگامی که آیفون متصل آن از برد بلوتوث خارج شد ارتباطش را با ساتفاده از وای‌فای ادامه دهد. این قابلیت در واقع یکی از بزرگترین برتری‌های اپل‌واچ بر اندروید ور (Android Wear)، پلتفرم متن باز گوگل برای دستگاه‌های پوشیدنی می‌باشد.

3

پیرو سمینار چند روز پیش اپل، سایت The Verge گزارش داد که چند نفر از کسانی که از برنامه‌های آینده گوگل اطلاع دارند گفته‌اند که اندروید ور هم به قابلیت اتصال وای‌فای و همچنین پشتیبانی از حرکات لمسی ساعت اپل مجهز شده است.

همانطور که می‌دانید، اپل واچ برای کارکردن نیازمند یک آیفون است. بزرگترین مشکلی که به مرور زمان ممکن است رخ دهد این است که کاربران اندرویدی نمی‌توانند از اپل واچ استفاده کنند و کاربران iOS هم نمی‌توانند از اندروید ور استفاده کنند.

البته این هم احتمالا به زودی تغییر می‌کند: یک شایعه ادعا می‌کند که گوگل روی یک اپلیکیشن iOS کار می‌کند که به ساعت‌های مجهز به اندروید ور این امکان را می‌دهد که به آیفون متصل شوند.

شما در مورد این که اپل‌واچ می‌تواند با استفاده از وای‌فای به آیفون متصل بماند چیست؟ با نظرات خود ما را همراهی کنید.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا