اپل‌ واچ در برابر قطرات آب مقاوم است، ولی کاملا ضد اب نیست

اگر تا بحال امیدی به ضد آب بودن ساعت اپل وجود داشت، این امیدها با دیدن جملات ریزی که در پایین صفحه اپل واچ در سایت اپل نوشته شده است کاملا از بین رفت. با درجه مقاومت در برابر آب IPX7، این جملات به طور واضح بیان کرد که ساعت اپل در برابر ریختن قطرات آب و باران مقاوم است ولی ضد آب نیست.

Apple-Watch-lifestyle-001

این ساعت ضد آب نیست ولی در برابر قطرات آب مقاوم است. به طور مثال شما می‌توانید در هنگام تمرین و دویدن، زیر باران و هنگام شستن دستتان این ساعت را به دست داشته باشید ولی فرو بردن این ساعت به زیر آب اصلا توصیه نمی‌شود. ساعت اپل تحت استاندارد IEC 60529 به درجه IPX7 در مقاومت برابر آب رسیده است.

نگاهی سریع بر جزئیات درجه مقاومت در برابر آب IPX7 به ما توضیحات بیشتری در مورد کارهایی که می‌توانیم یا نمی‌توانیم در ارتباط با آب و مایعات با این ساعت انجام دهیم می‌دهد:

• دستگاهی که درجه IPX7 دارد می‌تواند در برابر قرارگرفتن به صورت اتفاقی در زیر آب تا عمق یک متر و به مدت 30 دقیقه دوام بیاورد.

• استفاده از این دستگاه در داخل یا خارج منزل در زیر باران و برف یا در برابر پاشش آب، برای دستگاه مشکلی ندارد.

• غوطه‌ور شدن در عمق بیش از یک متر، بدون در نظر گرفتن مدت زمان غوطه‌وری، یا قرار گرفتن بیش از 30 دقیقه در زیر آب، بدون در نظر گرفتن عمق غوطه‌وری به دستگاه آسیب می‌رساند.

به طور خلاصه، همانطوری که تیم کوک (Tim Cook) هم اخیرا اشاره کرد، شما می‌توانید با این ساعت دوش بگیرید (مگر این که بند چرمی داشته باشد)، ولی هرگز به شنا کردن باآن فکر نکنید.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا