امنیت اپل واچ از طریق تماس با دست تضمین می شود

زمانی که اپل اعلام کرد که آی واچ قابلیت استفاده از Apple Pay (سیستم جدید پرداخت همراه اپل) را خواهد داشت , سوالی که برای بسیاری مطرح شد این بود که :  ” در صورتی که این دستگاه  قابلیت تشخیص اثر انگشت سری آیفون را ندارد  پرداخت ها چگونه امن خواهند بود!؟ “. حالا , منابع متعددی نحوه کار این سیستم را گزارش نموده اند .

applewatchpay

 

Rene Ritchie از iMore و  Cult  از Mac  گزارش کرده اند که وقتی  کاربر برای اولین بار  آی واچ   را بر روی دست خود قرار می دهد , باید یک پین کد برای  تایید پرداخت های  Apple Pay  تعیین کند . وقتی دستگاه بر روی دست کاربر قرار گرفت دستگاه از تماس دائمی با پوست برای تایید امنیتی پرداخت ها استفاده می کند ,تماس دستگاه با پوست دست کاربر به طور دائم  توسط 4 سنسور پوشیده شده توسط یاقوت کبود که در زیر دستگاه جای دارند , مورد بررسی قرار می گیرد . و با این وجود , بعد از جدا کردن دستگاه از مچ , و هنگامی که کاربر دوباره آن را روی دست خود می گذارد , باید پین کد خود را وارد نماید .

با بهره گیری از سنسور های پشتی ساعت اپل , این وسیله به راحتی می تواند تشخیص دهد چه هنگامی روی دست قرار دارد و کی از دست جدا می شود . وقتی اول ساعت را روی دست خود قرار دادید باید یک کد به آن بدهید . زمانی که ساعت از مچ دست شما جدا شد , خود را قفل خواهد کرد و دیگر نمی توان با آن پرداختی انجام داد مگر اینکه کد آن وارد شود .

Ed McLaughlin مدیر پرداخت های همراه شرکت  MasterCard  نیز به سایت خبری ریکورد گفته است که  این ساعت از 4 سنسور موجود در پشت دستگاه به عنوان راهکاری امنیتی استفاده خواهد کرد , در حالی که  Charlie Scharf مدیر اجرایی Visa  اعلام کرد , اپل  متوجه خطرات پرداخت های بدون تماس است و برای آن بزودی  راه حلی ارائه خواهد داد.

قرار است ساعت اپل در اوایل 2015 به بازار برسد و شروع قیمت آن از 350$ خواهد بود .

macrumors

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا