تعمیر دستی باتری و سایر بخش های اپل واچ

سایت iFixit دفترچه راهنمای تعمیر دستی اپل واچ را منتشر کرده است ، این راهنما مربوط به بخش های مختلف دستگاه از جمله باتری ، صفحه نمایش ، آنتن NFC و غیره …می باشد. این دفترچه راهنما به صورت قدم به قدم دستورالعملی برای چگونگی عوض کردن صفحه نمایش OLED اپل واچ و همچنین باتری آن آورده است ، همچنین در کنار آن نیز یک سری مراحل تعمیر برای آنتن NFC و  adhesive دستگاه آورده است که ممکن است طی پروسه باز کردن دستگاه آسیب ببینند.

iFixit-Apple-Watch-Display-Repair

 

مراحل مربوط به جایگزینی صفحه نمایش  OLED  و دیجیتالیزر شیشه ای هم جوش   به صورت کاملا ساده می باشد ، مانند جدا کردن صفحه نمایش از بدنه ساعت با یک چاقوی تیز و منحنی شکل و سپس یکی یکی اجزا را جدا کنیم و باتری داخلی را خارج کنیم ، سپس آی سی ها و تمامی موارد مربوط به  صفحه نمایش و کابل دیجیتالیزر را از آن جدا می کنیم و بعد به آرامی صفحه نمایش را جدا می کنیم. مراحل جدا کردن باتری هم به همین شکل است.

جایگزینی adhesive یا قسمت چسبناک اپل واچ شامل لایه نواری چسبناکی که روی  آنتن  NFC  قرار دارد و آن را به دستگاه چسبانده است ، همچنین در لبه های اطراف دستگاه نیز وجود دارد و صفحه نمایش را محکم نگه داشته است ، باید از یک ابزار پلاستیکی برای وصل کردن مجدد داده های صفحه نمایش و کابل دیجیتالیزر استفاده کنید ، سپس پایه فلزی را مجدد سر جای خود قرار دهید و باتری را فشار دهید که روی آن جا بیفتد ، سپس تمامی موارد را روی چسب جدید فشار دهید تا جا بیفتد.

iFixit-Apple-Watch-Adhesive-Repair

 

در حالی که همه ابزار مورد نیاز برای تعمیر که در دفترچه راهنما آورده شده برای فروش در دسترس هستند ، iFixit هنوز لوازم یدکی مورد نیاز برای اینکار را معرفی نکرده است. با توجه به اینکه فقط یک هفته است که اپل واچ در بازار حضور دارد ، شاید کمی زود باشد که راجع به تعمیر آن حرفی زده شده است. اما شایعات نشان می دهد به زودی در فروشگاه های اپل در سراسر جهان همچنین در فروشگاه های آنلاین لوازم یدکی مربوط به تعمیر باتری ، صفحه نمایش ، چسب ، و آنتن NFC برای فروش در دسترس خواهد بود تا افراد خودشان به صورت دستی اپل واچ خود را تعمیر کنند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا