آیا عمر باتری ساعت اپل واج خوب است ؟

عمر باتری ساعت اپل: جزئیات رسمی را از اینجا ببینید

حالا که اپل جزئیات کامل از ساعت‌هایش را که خیلی‌ها منتظرش بودند منتشر کرده است، و می‌دانیم که این ساعت در ایالات متحده و هشت بازار بزرگ بین‌المللی در روز 24 آوریل با قیمت 349 دلار در دسترس خواهد بود، شرکت مستقر در کوپرتینو (Cupertino) اطلاعات بیشتری در مورد عمر باتری 18 ساعته این ساعت را منتشر کرده است.

9

البته، عمر باتری مورد اشاره بستگی به نحوه استفاده شما از این ساعت دارد. اگر شما فقط کارهایی مثل چک کردن ساعت، دریافت اعلان‌ها، استفاده از اپلیکیشن‌ها و یک فعالیت 30 دقیقه‌ای انجام دهید، باتری احتمالا شما را تا 18 ساعت و رسیدن به زمان شارژ شبانه همراهی خواهد کرد.

این‌ها چیزهایی است که اپل راجع به کارآیی باتری ساعت اعلام کرده است.

البته قبل از اینکه به مرور جزئیات بپردازیم، ادعاهایی که در مورد عمر باتری این ساعت آمده است راجع به مدل 38 میلی¬متری آن است و همانطور که اپل اشاره کرده است مدل 42 میلی‌متری باید بیشتر روی دست شما دوام بیاورد.

خلاصه‌ای از سناریوهای مختلف استفاده از ساعت اپل و تاثیر آن‌ها بر عمر باتری این ساعت را در زیر می‌بینید:

عمر باتری 18 ساعته

در “عمر باتری یک‌روزه”، همان‌طور که اپل اشاره کرده است، فرض بر این است که شما در طول یک روز 90 بار زمان را چک می‌کنید، تا 90 اعلان را بررسی می‌کنید، 45 دقیقه را با اپلیکیشن‌ها می‌گذرانید و 30 دقیقه هم با استفاده از قابلیت پخش موسیقی ساعت از طریق بلوتوث به موسیقی گوش می‌دهید.

علاوه بر فعالیت‌های ترکیبی فوق‌الذکر که در عمر 18 ساعته موردنظر انجام می‌دهید، اپل میزان مصرف انرژی به صورت جداگانه را نیز برای فعالیت‌های مختلف به صورت زیر ذکر کرده است:

زمان صحبت کردن: تا 3 ساعت

به دلیل اینکه ساعت به آیفون درون جیب شما متصل می¬شود، شما می‌توانید تا 3 ساعت از تماس‌هایتان را از روی مچ خود و طریق این ساعت پاسخ دهید.

پخش موسیقی: تا 6.5 ساعت

استریم کردن موسیقی از گوشی شما به ساعت از طریق بلوتوث به شما تا 6.5 ساعت مدت زمان پخش موسیقی می‌دهد.

تمرین: تا 7 ساعت

اگر شما هم مثل من خوره فیتنس (fitness) باشید، از ساعتتان برای اندازه‌گیری میزان حرکات، فعالیت‌ها و تمرین‌هایتان استفاده خواهید کرد. تمرین به تنهایی پس از هفت ساعت استفاده مداوم باتری ساعت را خالی خواهد کرد. البته، هیچ‌کس هفت ساعت در روز را به دویدن یا تمرین کردن نمی‌پردازد، پس شما هنوز هم مقدار زیادی شارژ پس از گذراندن دو ساعت زمان در سالن ورزشی خواهید داشت.

استفاده از ساعت: تا 48 ساعت

اپل با افتخار اعلام کرد که ساعتش توانایی اعلام زمان را با حداکثر 50 میلی‌ثانیه اختلاف با ساعت استاندارد بین‌المللی (Universal Time) دارد. با فرض این که شما ساعت را فقط برای باخبر شدن از زمان استفاده کنید، اپل اعلام کرده است که با 5 بار چک کردن زمان در هر ساعت و که هر بار 4 ثانیه طول بکشد شما تا 48 ساعت توانایی استفاده از ساعت را خواهید داشت.

حالت رزرو توان: تا 72 ساعت

ساعت اپل حالتی جدید در خود دارد که به آن حالت رزرو توان (Power Reserve mode) می‌گوید که با قطع کردن همه قابلیت‌ها به جز نگهداری زمان در هنگامی که شارژ باتری خیلی کم است، به شما اجازه می‌دهد تا حداکثر 72 ساعت دیگر از زمان مطلع شوید.

مدت‌زمان شارژ شدن

شارژ شدن ساعت تا 80 درصد ظرفیت با استفاده از شارژر القایی MagSafe حدود 1.5 ساعت طول می‌کشد و برای شارژ شدن کل ظرفیت باتری تا 2.5 ساعت زمان لازم است. البته این شرکت هشدار داده است که مدت زمان شارژ شدن در شرایط مختلف محیطی می‌تواند متفاوت باشد.

خب این همه اطلاعاتی است که شما در مورد کارآیی باتری و بازده انرژی این ساعت می‌خواستید بدانید.

10

به عنوان یک قانون عمومی، استفاده سنگین از این دستگاه انرژی بیشتری را طلب می‌کند و شما قاعدتا قادر نخواهید بود که یک روز کامل را با یک بار شارژ از این ساعت استفاده کنید.

برای کسانی که تعجب کرده‌اند، این شرکت تست باتری را در مارس 2015 با استفاده از مدل پیش‌تولید 38 میلی‌متری و نرم-افزار متصل‌شده به آیفون با نرم‌افزارهای آزمایش انجام داده است.

و دوباره یادآوری می‌شود که مدل 42 میلی‌متری طول عمر باتری بیشتر ی خواهد داشت.

شما در مورد عملکرد باتری این ساعت چه فکری می‌کنید؟

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا