امکانات فراهم شده توسط پورت 6 نقطه‌ای روی ساعت اپل

TechCrunch گزارش می‌دهد که یک پورت رمزآلود روی ساعت اپل وجود دارد که می‎توان از آن برای وصل کردن لوازم جانبی همچون بند یا باتری هوشمند استفاده کرد. این گزارش اذعان دارد منابع مختلف تایید کرده‎اند که ساعت اپل شامل یک پورت ارتباطی 6 نقطه‎ای است که برای عیب شناسی و دسترسی مستقیم به سیستم عامل استفاده می‎شود.

Apple-Watch-flying-001-1024x570

ظاهرا، این پورت خیلی به پورت lightning استفاده شده در دستگاه‎های iOS دار شباهت دارد و درون شیار اسلات بند چرمی جا داده شده است. به نظر می‎آید که این پورت برای نصب سیستم عامل ساعت هنگام ساخت کاملا لازم بوده و بنابراین روی نسخه‎های فروشی هم وجود خواهد داشت.

وجود چنین پورتی به چندین دلیل جذاب است اما احتمالا بلندپروازانه ترین آن، لوازم جانبی است. با وجود اینکه آشکارا معلوم است TechCrunch درباره اجازه دادن اپل برای وصل کردن لوازم جانبی به ساعت، مدرکی ندارد اما دسترسی Lightning برای آیفون‎ها و آیپدها (و اخیرا برای هدفون‎ها) را برای سازندگان باز گذاشته است.

لوازم جانبی متصل برای ساعت اپل احتمالا در قالب بند برای اضافه کردن کابردها ایجاد خواهد شد. تصور کنید یک بند هوشمند را با حسگرهای خارجی که می‎تواند خیلی بیشتر از ضربان قلبتان را اندازه بگیرد، یا فضای بیشتری را در اختیارتان قرار دهد یا امکان مورد علاقه من: یک بند که باتری تو‎کار خارجی دارد.

بنابراین دست کم به نظر می‎آید که قرار است اپل از این پورت 6 نقطه‎ای برای نصب کردن سیستم‎عامل ساعت بر اساس تنظیمات کارخانه استفاده کند و همچنین از طریق Apple stores مشکلات میان افزار را برطرف سازد. اما تصور آن خیلی دور از ذهن نیست که این پورت را برای اضافه کردن لوازم جانبی هم مورد استفاده قرار بدهد. امیدواریم در مراسم رسانه‎ای روز دوشنبه در این باره بیشتر بشنویم.

به روز رسانی: 9to5Mac برای TechCrunch جوابیه‎ای فرستاده با این ادعا که پورت 6 پین رمزآلود در واقع یک پورت Lightning است که برای آزمایش کردن مورد استفاده قرار گرفته و قرار نیست در نمونه‎های ارسالی به بازار وجود داشته باشد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا