پیش بینی آینده‎ی آیفون از نظر استیو جابز در سال 2007

مشاهده کنید که استیو جابز چطور با دقت آینده‎ی آیفون را در روزی که در سال 2007 رونمایی شد، پیش بینی می‎‎کند

در روز 19 خرداد سال 2007، مدیر ارشد اجرایی اپل یعنی استیو جابز آیفون اپل را معرفی کرد و جهان موبایل از آن به بعد دیگر همانند سابق نبوده است.

آن بعد از ظهر، جابز با شبکه‎ی اقتصادی CNBC و مصاحبه کرد و بعضی از پاسخ‎های او به سوالاتی که توسط گزارشگر مطرح شد در رابطه با روشن کردن موضوعاتی بود که در آینده رخ خواهند داد. علاوه بر سوالاتی که توسط هم بنیان گذار اپل داده شده بود، جالب است بدانیم که بدانیم آن زمان در بازار چه خبر بود.

Watch-Steve-Jobs-accurately-predict-the-future-of-the-iPhone-on-the-day-it-was-unveiled-in-2007

همانطور که در طول مصاحبه مشخص شود، سهام اپل به دنبال شنیدن خبر عرضه‎ی آیفون رشد صعودی به خود گرفت. و ما شنیدیم که گزارشگر CNBC اعلام کرد که سهام کمپانی Research In Motion افت بارزی داشته است.

این اسم کمپانی بود که گوشی‎‎های بلک بری را تا تاریخ 9تیر 2013 تولید می‎کرد، زمانی که نام آن را به بلک بری تغییر پیدا کرد. از همان روز درست زمانی که آیفون برای اولین بار دیده شد، حتی تاجرین وال استریت می‎توانستند بگویند که یک خبر‎هایی است.

شنیدن حرف‎های استیو جابز در رابطه با اینکه آیفون دارد 1% سهم بازار موبایل را به خود اختصاص می‎دهد خنده دار است، به طوری که در سال 2006 به میزان یک میلیارد واحد گوشی به بازار عرضه شده بود.

معنای این حرف این است که جابز از اینکه پیش بینی کرده بود که اپل 10 میلیون آیفون در طول تقویم سال بعدی به بازار عرضه خواهد کرد، بسیار خوشحال بود. برای اینکه اندکی به ماجرا چاشنی بدهیم باید بگوییم که این کمپانی 74.5 میلیون آیفون تنها در اولین فصل مالی سال 2015 فروش داشت.

او همچنین در مصاحبه‎ای می‎گوید که با معرفی آیفون، اپل انتظار مصرف کنندگان را از موبایل از آن به بعد تغییر خواهد داد.

جابز چنین اظهار کرد که من فکر می‎کنم که آیفون ممکن است واقعا کل صنعت موبایل را تغییر دهد، من فکر می‎کنم جهان به همین سمت پیش خواهد رفت.

و چه شما آیفون رو دوست داشته باشید یا نداشته باشید، حقیقت این است که آن روز فرا رسیده است، آن دسته از توسعه دهندگانی که در حال کار بر روی آندروید هستند متوجه شده‎اند که باید چنین کاری از دوباره سر گرفته شود تا آن پلت فرم حتی بتواند از صفحه‎ی نمایش لمسی پشتیبانی کند.

بنابرانی حتی اگر یکی از طرفداران سر سخت آندروید هستید، هنوز هم باید از آیفون متشکر باشید.

با آنکه آیفون در دی ماه سال 2007 رونمایی شد، تا انتهای تیر ماه به بازار عرضه نشد.

این مدت زمان 5 ماهه در آن زمان مورد نیاز بود چون اپل در حال ساخت یک محصول جدید بود، و همچنین داشت بازار تقاضا برای آن را بوجود می‎آورد با آنکه چنین میزان صبری می‎تواند این روز‎ها برای یک گوشی جدید کشنده باشد، ولی در سال 2007، تنها باعث شد که مردم نسبت به داشتن آیفون بیشتر و بیشتر میل داشته باشند.

phonearena

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا