ویژگی جدید در watchOS 2: یک صفحه کلید مربعی، بزرگتر

اپل روز گذشته از به روز رسانی نرم افزاری watchOS 2 برای ساعت اپل رونمایی کرد و در آن پیشرفت‎های بسیاری به چشم می‎خورد که در چند روز آتی بسیاری از آن‎ها را با ما مرور خواهید کرد.

یکی از چیزهای کوچکی که من فکر می‎کنم بسیاری از افرادی که ساعت اپل دارند با آن موافقت می‎کنند از آخر! وجود یک صفحه کلید بهتر شده برای وارد کردن رمز عبور است.

watchOS-2-keypad-Apple-Watch-screenshot-001

تصویر بالای پست: کی پد قدیمی، در سمت چپ، و یکی جدید، در سمت راست.

نگاهی به آن از دیدگاه یک تجربه‎ی کاربری می‎اندازیم و اینکه چرا از کی پد سابق ساعت اپل بهتر می‎باشد.

تصویر هردوی این صفحه کلید‎ها از یک مدل ساعت اپل 42 میلی متری گرفته شده است. همانطور که شما می‎توانید خودتان به آشکاری مشاهده کنید، صفحه کلید قبلی را با در اختیار داشتن کلید‎های دایره‎ای شکل سخت می‎شد قابل عملکردی دانست، بویژه برای افرادی که انگشتان گوشتی بزرگی دارند.

صفحه کلید موجود در watchOS 2 که اندکی طراحی بهتری یافته است نه تنها دارای کلید‎های مستطیلی شکل بلکه بزرگتر نیز است، که همین باعث می‎شود وارد کردن یک رمز عبور برای باز کردن ساعت اپل شما، انجام محاسبات سریع در اپلیکیشن‎های شخص ثالث نظیر CalcBot یا PCalc و بسیاری موارد دیگر، آسان تر باشد.

watchOS-2-keypad-teaser-001

من یقینا می‎توانم اعتراف کنم که با استفاده از صفحه کلید جدید با دقت بیشتری نسبت به سابق تایپ می‎کنم.اشتباه فشار دادن کلید‎ها و گم کردن آن‎ها به علت ظاهر گرد مانندی که داشتند در صفحه کلید قبلی امکان پذیر بود.طراحی کلید‎های گرد در صفحه‎ی نمایش کوچک ساعت اپل (و مستطیلی شکل آن هم نه گرد!) منطقی به نظر نمی‎آمد

و من خیلی خوشحال هستم که تیم اینترفیس کاربری اپل تصمیم به انجام کاری در رابطه با آن گرفته است. کدام صفحه کلید ساعت اپل به نظر شما بهتر است، مدل قدیمی یا جدید؟

idownloadblog

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا