مسیرسنجی در هنگام دوچرخه سواری با GARMIN EDGE 510

من همیشه برای به حداقل رساندن نیازهایم به راهنمایی دیگران سعی می کنم به تکنولوژی پناه بیاورم ، من یک دوچرخه سوار هستم و از وقتی گوشی های هوشمند بزرگ تر شده اند حمل آن ها برای من به منظور مسیر یابی اصلا کار راحتی نیست به همین دلیل من وسیله ای به نام GARMIN EDGE 510 را انتخاب کرده ام که قابل حمل بوده و نیازی نیست در هنگام دوچرخه سواری گوشی هوشمند خود را به عنوان مسیریاب با خود ببرم.

edge510_fullbleed

این برای من خیلی با ارزش و مفید است که تمامی برنامه های مربوط به تناسب اندام را در یک پکیج کوچک داشته باشم و اصلا نگران تمام شدن ناگهانی باتری آن نباشم. وقتی من 30 تا 40مایل از خانه ام دور هستم ، حداقل چیزی که می خواهم این است که بدون داشتن گوشی بتوانم با همسرم تماس بگیرم تا اگر گم شده ام مرا ردیابی کند و حتی بدتر اگر تصادف کردم از این موضوع مطلع شود.

اگر بخواهم گوشی هوشمند خود را کنار بگذارم و از اطلاعاتی که از طریق سنسورهای آن و ردیابی های GPS آن دریافت می کنم چشم پوشی کنم ، بلاخره یک جاهایی نیاز دارم که آن را از جیبم در آورده و با کسی تماس بگیرم. اولین دوچرخه سواری طولانی من با وسیله ای به اسم Garmin  بود و خیلی برایم لذت بخش بود زیرا اصلا نگرانی طول عمر باتری آن نبودم ، در اصل کیفیت و عمر باتری آن فوق العاده است ، در طی یک ماراتون دوچرخه سواری که چند ماه قبل برای خیریه انجام شد دستگاه من توانست 7 ساعت با من همراه باشد ، چیزی که یک گوشی هوشمند کمتر از پس آن بر می آید.

ورژن 510 و تفاوت هایش با نسخه قبلی

ورژن 510 این دستگاه بر خلاف نسل قبلی یعنی Edge 500 ویژگی های جدیدی چون صفحه نمایش رنگی دارد. شاید این موضوع زیاد با اهمیت نباشد اما به شما اجازه می دهد مسیریابی ها را پشت سر هم متوجه بشوید و این اختلاف رنگی خیلی به شما کمک می کند. در این دستگاه یک نقشه وجود دارد که توسط یک نقطه رنگی مکانی که در آن هستید برای شما به نمایش گذاشته می شود. اگر می خواهید علاوه بر GPS یا ردیاب نقشه مربوط به مکان های بیشتری مثل جایی که خواهید رفت را نیز داشته باشید می توانید منتظر ورژن های بعدی این دستگاه یعنی Edge 810 یا Edge 1000 که به شما اجازه دانلود نقشه های بیشتر را می دهد باشید.

از نظر من بهترین ویژگی ورژن Edge 510 این است که فقط برای من مفید نیست . ببینید ، همینطور که دوچرخه سواری برای سلامتی شما خیلی خوب است می تواند خیلی هم خطرناک باشد . وقتی که من به تنهایی به دوچرخه سواری می روم همسرم خیلی نگران می شود ، اما الان دیگر نگرانی های او به لطف یک ویژگی جدیدی به نام “LiveTrack” رفع شده است.

زیرا مکان هرلحظه من روی نقشه ای به ایمیل او مدام ارسال می شود ، او کافیست روی نقشه کلیک کند و ببیند که من در حال دوچرخه سواری هستم  و در حال حرکتم . و به طرز شگفت انگیزی این برنامه هیچ ربطی به باتری دستگاه ندارد.

تنها مشکل دستگاه از نظر من

باید اعتراف کنم که تنها مشکلی که با این وسیله دارم قدیمی بودن صفحه نمایش آن است و هنگام کار با آن احساس می کند با یک گوشی در سال 2007 درحال کارکردن هستم! کار کردن با صفحه نمایش لمسی آن کمی برایم خسته کننده است البته قبلا فقط می توانستم یک صفحه داشته باشم اما ورژن جدید به من اجازه می دهد 5 صفحه همزمان برای تمرینات مختلف خود ایجاد کنم.

انعطاف پذیری صفحه نمایش تنها مشکل این دستگاه است زیرا بسیار حساس به گرماست. منظورم این است که مثلا در ماه زمستان که هوا سرد است با اینکه زیر برف وباران بلایی سر دستگاه نمی آید و این یک ویژگی عالی است اما وقتی دستکش به دست دارم خیلی سخت است که با صفحه نمایش آن کار کنم. و از شرکت تولید کننده این دستگاه توقع دارم در ازای 300 دلاری که صرف این دستگاه با ارزش می کنم صفحه لمسی بهتری برای آن بسازند.

آنقدری که من به Edge 510 علاقه دارم احتمال دارد خیلی از دوچرخه سواران  دیگر تمایلی به داشتن آن نداشته باشند ، من شخصا دوست دارم هنگام دوچرخه سواری صدای تغییرات ضربان قلبم را بشنوم ، ولی خیلی ها هستند که هیچ اهمیتی برای این موضوع قائل نیستند. در این موارد بهتر است بیخودی هزینه نکنند و به گوشی هوشمند قدیمی خود برگردند.

قیمت GARMIN EDGE

اما اگر شما نیز جز افرادی هستید که تمایل زیادی به داشتن این دستگاه و ویژگی های فوق العاده اش دارید ، با صرف 330 دلار Edge 500 را خریداری کنید شاید دو ویژگی صفحه نمایش رنگی و  LiveTrack را از دست بدهید اما صد دلار صرفه جویی کرده اید.

engadget

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا