راهکارهای جامع برای کاهش وزن سریع

روشهایی که می تواند برای کاهش وزن شما مفید و کارساز باشد

در این  مقاله قصد داریم روشهایی را بیان کنیم که می تواند برای کاهش وزن شما مفید و کارساز باشد . با استفاده از این روشها میتوانید با کاهش 500 کالری در  روز تقریبا 2 پوند(0.91 کیلوگرم) در هفته کاهش وزن داشته باشید .

با پا ضربات آهسته به زمین بزنید( با پای خود فشار وارد کنید ):

دوستان لاغر شما ممکن است افراد بی قراری باشند که تقریبا 350 کالری در روز را تنها با ضربات پای خود به زمین  می سوزانند . شاید این روش کمی برای شما عجیب به نظر برسد اما واقعا کارساز و مفید است . این روش را فقط برای چند روز آزمایش کنید . هنگامی که با تلفن خود صحبت میکنید حرکت کنید و با پا ضرباتی آهسته به زمین بزنید . (البته اگر در مکان شخصی خود هستید میتوانید این حرکات را انجام دهید ).در حقیقت ،با انجام این حرکات در روز می توانید 10 پوند(4.54 کیلوگرم ) در 5 هفته کاهش وزن داشته باشید . پس اگر میخواهید در سریع ترین زمان ممکن لاغر شوید حتما این روش را امتحان کنید.

از آجیل دوری کنید :

مخصوصا اگر این آجیلها را به مقدار زیاد مصرف میکنید . هر چقدر ظرف آجیل شما بزرگ باشد ، بیشتر می خورید .این آجیل ها دارای چربیهایی هستند که برای سلامتی قلب مفید است اما این مواد ،کالری بالایی نیز دارند .یک مشت پر از آجیلهایی که در روغن تفت داده و برشته شده اند می تواند 172 کالری داشته باشد . و 3 مشت از آنها 525 کالری دارد . اگر کلا خوردن آجیل را کنار بگذارید می توانید از ورود 500 کالری به بدن جلوگیری کنید.نمی توانید در مقابل آجیل مقاومت کنید ؟ خوب مشکلی نیست می توانید پسته بخورید :2 مشت پر از پسته فقط 159 کالری داشته و پوست آن  جویدن شما را کندتر میکند .

calories-in-pistachio-400x400

 درمقابل تلویزیون غذا نخورید :

بر اساس تحقیقی که در دانشگاه ماساچوست انجام شده است ، هنگامی که در مقابل تلویزیون غذا میخورید تقریبا 288 کالری بیشتر وارد بدن شما میشود .سعی کنید به جای خوردن غذا در جلوی تلویزیون حتما روی میز و یا روی زمین غذا بخورید .1 ساعت از زمان تماشای تلویزیون را به پیاده روی اختصاص دهید . در کل  می توانید با این روش 527 کالری بسوزانید .

eating-front-tv-400x400

از پرخوری سالاد بپرهیزید :

ممکن است یک ظرف بزرگ از سالاد به نظر شما یک غذای سالم باشد امابرخی از موادی که در آن وجود دارد ممکن است به جای سوزاندن کالری ، کالری اضافی وارد بدن شما کند . پنیر خامه ای ، آجیل ها ، آووکادو ، میوه های خشک می تواند کالری اضافه  برای شما داشته باشد . شما می توانید تنها با کاهش مقدار سالاد مصرفی خود و یا اضافه کردن موادی همچون فلفل کبابی ، پیاز کبابی و یا قارچ به آن ، 500 کالری کمتر وارد بدن کنید.

از بشقابهای کوچکتری استفاده کنید :

بشقاب 12 اینچی خود را بک بشقاب 10 اینچی تعویض کنید . با استفاده از این روش می توانید مقدار غذای مصرفی خود را بین 20 الی 25 درصد کاهش دهید  و از ورود 500 کالری به بدن جلوگیری نمایید .

از خوردن مواد خامه ای پرهیز کنید :

یا حداقل  اندازه و مقدار مصرفی خود را کاهش دهید . قهوه های شبیه دسر  می تواند  670 کالری  داشته باشد . به خصوص اگر این دسرها با موادی همچون خامه و کرم زده شده ، شیر پرچرب و شربت سرو شوند .اگر عاشق خامه ی زده شده هستید می توانید آن را کمی روی قهوه ی اسپرسوی خود بریزید. در این حالت تنها 30 کالری وارد بدن شما می شود ولی در عوض از ورود 640 کالری به بدن جلوگیری می شود .

مقدار تنقلاتی را که مصرف می کنید را بشمارید :

شما نمی توانید تنقلاتی همچون چیپس ، پفک و شکلات را با یک جعبه ی بزرگ بخورید زیرا  افراد وقتی با این مواد روبرو می شوند تا آن را تمام نکنند دست بردار نیستند . یک بسته چیپس 255 گرمی شامل 1260 کالری است . بنابراین اگر دوست دارید چیپس بخورید بهتر است تقریبا 15 عدد از آن را مصرف نمایید .(تقریبا 140 کالری)

ابتدا غذا را سرو کنید و سپس بنشینید :

وعده های غذایی به همراه خانواده و با قرار دادن بشقابها و ظرفهای پر از غذا بر روی میز شما را به خوردن زیاد تشویق میکند. بهتر است وعده ی مورد نیاز خود را در آشپزخانه بکشید و بقیه ی غذا را همان جا بگذارید .

کوکتل های لاغر کننده :

شربتها ، مخلوط ترش ، آب میوه های شیرین و افزودنی کرمی ،نوشیدنی را تبدیل به یک دسر می کند که می تواند بیش از 800 کالری وارد بدن نماید . نوشیدنی هایی را سفارش دهید که  با آب آلبالو، آب گازدار ، آب تونیک (آب  تونیک هندی) و یا آب سایر مرکبات ترکیب شده باشد .

ماکارونی کمتری مصرف کنید :

یک فنجان ماکارونی یا پاستا تقریبا 220 کالری دارد . اما یک بشقاب غذای معمولی در رستورانها می تواند بیشتر از 480 درصد از یک فنجان معمولی باشد . این مقدار 1056 کالری دارد .حتی اگر شما دو فنجان کوچک نودل بخورید می توانید 616 کالری را ذخیره نمایید .

serving-pasta-400x400

مهمانی های شبانه را محدود کند:

غذا خوردن با 7 یا چند نفر از مهمانان می تواند باعث شود که 96 درصد بیشتر از سایر مواقع غذا بخورید .این یعنی دو برابر کردن وعده ی شام . بهتر است از مهمانان کمتری در وعده شام پذیرایی کنید تا بتوانید از ورود 500 کالری اضافی به بدن جلوگیری نمایید .

همه غذای خود را نخورید :

سعی کنید در وعده های غذایی 25 درصد از غذای خود را  در  بشقاب نگه دارید این را دکتر Hill  نویسنده ی کتاب رژیم مرحله ای می گوید . شما می توانید غذای باقی مانده را در وعده های دیگر مصرف کنید . اگر به طور معمول شما 2000 کالری و یا بیشتر در هر روز غذا مصرف میکنید می توانید آن را به 500 کالری کاهش دهید .

half-food-plate-400x400

در رستورانها غذای کمتری برای خود سفارش دهید:

سعی کنید هنگام سفارش غذا به دنبال غذاهای کم حجم و سبک در منو بگردید .با اینکار می توانید مقدار کالری ورودی به بدن را کنترل کرده و کاهش دهید .
از مصرف روزانه ی اسموتی ها بپرهیزید:

یک اسموتی 907  گرمی بزرگ می تواند 800 کالری داشته باشد . اگر اسموتی به عنوان صبحانه ی روزانه ی شما باشد می تواند شما را به مقدار قابل توجهی چاق کند . بهتر است به جای آن از موادی همچون جوی دو سر با شکر قهوه ای و برشهای موز و یک فنجان قهوه ی سیاه استفاده کنید با اینکار می توانید از ورود 518 کالری به بدن جلوگیری نمایید .

مراقب دام مواد غذایی سالم باشید :

افراد وقتی یک منو با مواد غذایی سالم را می بینند ، رژیم خود را رها کرده وهمه ی آنها را سفارش میدهند چون فکر میکنند این غذاها سالم اند و هیچ ضرری برایشان ندارند اما  چنین نیست . مصرف بیش از حد این غذاها نیز به گفته ی محققان دانشگاه cornell  می تواند 35 درصد از کالری بدن را افزایش دهد .ممکن است بخواهید به همراه این غذاهای سالم نوشیدنی ها ، دسر ها و کنار بشقابی هایی را نیز سفارش دهدی با اینکار نیز 131 درصد کالری اضافی وارد بدن خود میکنید . بهتر است از موادی همچون کیک، کلوچه و چیپس بگذرید .

از روغنهای پنهانی موجود در غذاها آگاه باشید :

سعی کنید هنگام سفارش یا پخت غذا ، بخواهید غذای شما رابا روغن کمتری بپزند . می توانید با کاهش هر قاشق غذاخوری روغن ، 124 کالری کمتر  مصرف کنید. همچنین از اضافه کردن روغنهایی مانند روغن ریحان  و روغن پیازچه در دقایق آخر به غذا خودداری کنید .

cooking-with-oil-400x400

خواب کافی داشته باشید :

عدم خواب کافی میتواند باعث شود میان وعده ی بیشتری مصرف کنید . افرادی که تنها 5.30 ساعت خواب دارند بیشتر از سایر افراد در طول روز غذا مصرف میکنند .بیشتر بخوابید و 1087 کالری کمتر وارد بدن کنید .

میزبان خوبی باشید :

به مدت 1 ساعت به فروشگاهها بروید و خرید کنید . مواد غذایی را که لازم ندارید تهیه نکنید، 2 ساعت از زمان خود را صرف پختن غذاهای سالم نمایید ، میز را بچینید و آن را سرو کنید .

عادت خوردن نوشابه را از سر بیرون کنید :

یک نوشابه ی 538 گرمی می تواند 150 تا 180 کالری وارد بدن شما کند . اگر  خوردن نوشابه را ترک کنید می توانید از ورود کالری اضافی به بدن  جلوگیری کنید .تشنگی خود را آب برطرف نمایید واز ورود 540 کالری اضافی به بدن جلوگیری کنید .

ترفندهایی ساده برای سیر شدن با خوردن غذای کم:

برای صبحانه ،2 تحم مرغ آب پز بخورید . قبل از نهار و شام ، یک فنچان سوپ کم کالری بخورید و با اینکار روزانه از ورود 684 کالری به بدن جلوگیری کنید .

از خوردن ذرت کره ای بزرگ بپرهیزید:

بله خوردن یک پاکت بزرگ از ذرت می تواند 1005 کالری وارد بدن شما کند . بهتر است از ذرتهایی که در منزل تهیه میکنید استفاده نمایید .

تمام حواس خود را به خوردن غذا بدهید :

این حرف بدین معنی نیست که هر وقت گرسنه شدید غذا بخورید . بلکه معنی این حرف این است که به احساسات درونی خود در هنگام غذا خوردن توجه کنید هروقت سیر شدید دست از غذا بکشید .با اینکار روزانه 500 کالری ذخیره میکنید .

از نوشیدنی های بدون شکر استفاده کنید :

یک چای 566 گرمی میوه ای  می تواند 400 کالری داشته باشد . یک بطری 453 گرمی از چای شربتی شیرین نیز 18 کالری دارد . سعی کنید برای نوشیدن از نوشیدنی های بدون شکر استفاده کنید تا 400 کالری کمتر وارد بدن شما شود.

تعداد افرادی که از یک مقدار غذا سرو می شوند را بررسی کنید :

مثلا هنگامی که مقداری برنج و میگو سرخ شده سفارش داده و یا خودتان آماده می کنید ممکن است با خوردن آن تنها تا 350 کالری در هر وعده ذخیره کنید. اما این غذا برای 4 نفر آماده شده است  . پس بهتر است آن را با  دوستان خود قسمت کنید و 1050 کالری را ذخیره نمایید .

serving-size-400x400

 سعی کنید بستنی کمتری بخورید :

حتی اگر شما عاشق بستنی باشید ، بهتر است از خوردن مقادیر زیاد آن بپرهیزید .به جای خوردن یک بستنی 340 گرمی می توانید بستنی 141 گرمی مصرف کنید .

بخورید تا کاهش وزن داشته باشید :

به جای نخوردن ، غذاهایی را مصرف کنید که حاوی آب ، فیبر و یا هر دوی اینها باشد . به عنوان مثال می توانید از میوه ها ، سبزیجات و حبوبات استفاده کنید .

منبع : HEALTH

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا