مقایسه‎ی آیفون 6 اس و 6 اس پلاس با نسل‎ سابق آن‎ها

مقایسه‎ی وزن، اندازه‎ و عمر باتری آیفون 6 اس و 6 اس پلاس با نسل‎ سابق آن‎ها

به دنبال اخبار دیروز، اپل حالا دارای 4 گوشی هوشمند واقعا قدرتمند در بین آیفون‎‎های خود است، البته بدون در نظر گیری آیفون سطح ورودی 5c. دو گوشی از نظر قدرت اندکی پایین تر هستند آیفون 6 و 6 پلاس هستند و در راس آیفون‎ها، محصولات تازه معرفی شده‎ی آیفون 6 اس و 6 اس پلاس قرار دارند.

6s-Plus-vs-6s (1)تمامی این‎ها چطور با هم مقایسه می‎شوند؟ عمر باتری، اندازه و وزن آن‎ها چطور است؟

در این پست مقایسه‎ای، من تفاوت‎های بین هرکدام از مدل‎های آیفون را به شما نشان خواهم داد:

iPhone-6s-Plus-vs-iPhone-6-Plus-Battery-562x1024

ابتدا اجازه دهید چیزی که اکثر افراد از آن به عنوان مهم ترین فاکتور یاد می‎کنند را در نظر بگیریم یعنی قدرت و عمر باتری.

قدرت و عمر باتری آیفون 6 پلاس و 6 اس پلاس

جای شگفتی ندارد که باتری بزرگتر هردو مدل‎های 6 پلاس و 6 اس پلاس به نسبت خویشاوندان کوچکتر خود دارای عمر باتری بیشتری هستند.

به عنوان مثال، آیفون 6 پلاس و 6 اس پلاس می‎توانند در یک بستر 3G تا 24 ساعت مکالمه داشته باشند، در حالیکه آیفون 6 و آیفون 6 اس تنها از 14 ساعت مکالمه بهره می‎برند.

همین رویه در رابطه با زمان انتظار هم می‎باشد. نسخه‎‎های بزرگتر گوشی‎ هوشمند همراه اپل به دنبال یک بار شارژ دارای دو هفته زمان انتظار می‎باشند در حالیکه نسخه‎های کوچکتر حداکثر 10 روز دوام می‎آورند.

iPhone-6s-vs-iPhone-6-Battery-563x1024

مجددا، می‎توان الگوی‎های مشابهی را از استفاده از اینترنت در بستر 3G، LTE و وای فای به دست آورد به طوری که 6 پلاس و 6 اس پلاس 1 تا 2 ساعت عملکرد بیشتر خواهند داشت.

دستگاه‎‎های بزرگتر آیفون قادر به پخش مجدد ویدیو با کیفیت اچ دی تا 14 ساعت و موسیقی به مدت 80 ساعت خواهند بود. در حالیکه آیفون دارای اندازه‎ی کوچکتر توانایی پخش ویدیو به مدت 11 ساعت و موسیقی به مدت 50 ساعت را دارد.

چیزی شگفت انگیزی در رابطه با این گزارش وجود ندارد. آیفون 6 اس و 6 اس پلاس دارای فضای بیشتر برای یک باتری بزرگتر هستند. باتری بزرگتر به معنی عمر بیشتر باتری است.

با توجه به این امر، مقایسه‎های بین این دو دستگاه، آیفون 6 اس پلاس و 6 پلاس، دقیقا مشابه بوده است. همین چیز را می‎توان در رابطه با مقایسه‎ی بین آیفون 6 و 6 پلاس گفت.

iPhone-6s-Plus-vs-iPhone-6s

وزن و ابعاد آیفون 6 پلاس و 6 اس پلاس

حالا اجازه دهید به چیزی بپردازیم که زیاد نظیر عمر باتری طرفدار ندارد، ولی این روزها به دنبال مصرف روزمره بسیار اهمیت دارد یعنی وزن و ابعاد.

مشخص است که آیفون 6 پلاس و 6 اس پلاس به شکل بارزی بزرگتر و سنگین تر از خویشاوند‎‎‎های کوچکتر خود هستند، ولی اجازه دهید این تفاوت بین این دستگاه‎‎های بزرگتر و کوچکتر را تجزیه کنیم تا در جریان جزییات قرار بگیرید.

آیفون 6 اس پلاس جدید 191.926 گرم وزن دارد. نسل آخر آیفون 6 پلاس 172.081 گرم وزن داشته است. بنابراین اگر بخواهیم اندکی خلاقیت ریاضی به خرج دهیم… باید بگوییم که

11.5 درصد افزایش در وزن = 100*(172.081/(172.081-191.926))

زمانی که ما در رابطه با گرم‎های بیشتر صحبت می‎کنیم، واقعا زیاد نیست، ولی برای دستگاهی که همیشه آن را در دست خواهید داشت، باید تفاوت قابل متوجهی باشد، حتی اگر به این ظرافت بخواهد باشد.

حالا اجازه دهید آیفون 6 اس و نسل قدیم آیفون 6 را مقایسه کنیم. آیفون 6 اس دارای 142.881 گرم وزن است و آیفون 6، 128.990 گرم وزن دارد. دوباره اجازه دهید بریم سراغ ریاضی:

10.8 درصد افزایش در وزن = 100*(172.081/(172.081-191.926))

هر دو دستگاه تقریبا یک افزایش 11 درصدی وزن را در قیاس با دستگاه‎های قبلی تجربه می‎کنند.

زمانی که بحث ابعاد می‎رسد تغییر محسوسی به نظر نمی‎آید. یقینا با مدل‎های جدید افزایش ابعاد به چشم می‎خورد، ولی یقینا توسط خیلی‎ها مشخص نخواهد بود.

آیفون 6 اس پلاس دارای 6.23 اینچ درازا است، در حالیکه نسل قبلی آیفون 6 پلاس دارای 6.22 اینچ درازا بوده است. چنین چیزی یعنی 0.2 درصد افزایش در طول. مجددا باید گفت چنین چیزی به چشم نمی‎آید مگر اینکه شما جزو افراد خیلی دقیق باشید.

iPhoen-6s-vs-6-dimensions-weight

همچنین، پهنای بین آیفون 6 اس پلاس و 6 پلاس تفاوت اندکی دارد، تنها 0.3 درصد.

عمق اندکی به علت کم عمق بودن کلی دستگاه بیشتر به چشم می‎آید، ولی با اینحال باز هم تفاوت بسیار اندک است. درصد محاسبه‎ شده‎ی عمق حدود 3.4 درصد است.

شما می‎توانید انتظار داشته باشید در زمان قیاس آیفون 6 با آیفون 6 اس همین نتایج به دست آید.

با در ذهن داشتن این تغییرات در ابعاد، کاملا ممکن است که قاب آیفون 6 یا آیفون 6 پلاس فعلی شما با آیفون 6 اس یا 6 اس پلاس شما همخوانی نداشته باشد.

ممکن است اندکی با فشار جا شوند، ولی اگر قاب، یک قاب با شماتیک فوق العاده دقیق است احتمال اینکه چنین چیزی مشکل ساز باشد زیاد است، بویژه اگر از یک ماده‎ی انعطاف پذیر نظیر سیلیکون ساخته نشده باشد.

نظر شما در رابطه با مقایسه‎ی ابعاد بین نسل بعدی و قبلی آیفون‎های اپل چیست؟ چیزی خاصی است که به دید شما متمایز آمده باشد؟

idownloadblog

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا